تاریخ زن قیمت زن

دستگاه‌های تاریخ زن قیمت زن، یکی از دستگاه‌های مهم و پرکاربرد در صنعت تجهیزات بسته بندی میباشد. محصولات بدون داشتن تاریخ تولید و انقضاء قابل اعتماد نیستند به خصوص محصولات و مواد غذایی. برای جلوگیری از این مشکلات و درج اطلاعات محصول برای جلب اعتماد مشتریان، دستگاه تاریخ زن لازم و ضروری است.

انواع دستگاه های تاریخ زن قیمت زن

 

دستگاه تاریخ زن قیمت زن اتوماتیک

یکی از نکاتی که مشتریان هنگام خرید محصول، مخصوصا مواد غذایی به آن توجه می‌کنند تاریخ تولید و انقضای محصول است. برای درج تاریخ و قیمت از دستگاه هایتاریخ زناستفاده می‌کنند. در کارخانجات و تولیدی‌های بزرگ که تیراژ بالای محصولات را دارند، استفاده ازدستگاه‌ تاریخ زن اتوماتیکبه دلایل بسیاری مانند سرعت چاپ بالا، عملکرد قوی، استفاده از جوهر خشک و ... جهت درج تاریخ تولید، انقضا و قیمت محصولات کاربردی است.

در کارخانجات صنعتی و تولیدی‌های بزرگ در انتهای مرحله خط تولید ، جهت ثبت اطلاعات لازم مانند تاریخ انقضا، سری ساخت و … با سرعت و وضوح  بالای چاپ بر روی محصولات، ازدستگاه تاریخ زن اتوماتیکاستفاده می‌کنند.

 

انواع دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

در این قسمت انواعدستگاه تاریخ زن اتوماتیکبا توجه به کاربرد آن عبارتند از؛   

  • تاریخ زن غلطکی اتوماتیک 

سرعت بالا و سهولت کار با این دستگاه و پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری باعث محبوبیت دستگاه تاریخ زن غلطکی در صنف تولیدی شده است. از این دستگاه می‌توان برای چاپ وزون محصول، قیمت آن، تاریخ تولید و انقضا استفاده کرد. از ویژگی های محبوب دیگر می‌توان به عدم نیاز تاریخ زن به دستگاه هوا برای کار چاپ بر روی بسته بندی ها  اشاره کرد.

این دستگاه مجهز به کنترل دمای جوهر با استفاده از دماسنج دیجیتالی است؛ در نتیجه می توان در مصرف جوهر صرفه جویی کرد و کیفیت چاپ را بهبود بخشید.

دستگاه دارای شاسی و فیکسچر است. با استفاده از این ویژگی می‌توان بر روی تمام دسته بندی های افقی، عمودی و دستگاه رول برگردان نصب کرد.  

  • تاریخ زن رومیزی اتوماتیک 

این نوع تاریخ زن برای درج و چاپ اطلاعات خط تولید مانند تاریخ تولید و انقضا، قیمت و سایر موارد به کار می‌رود. همچنین  برای چاپ اطلاعات بر روی قوطی‌های کنسرو، بسته‌های دارویی، کیسه‌های پلاستیکی و سایر موارد مناسب است. 

نحوه کاردستگاه تاریخ زن اتوماتیکرومیزی مانند دستگاه تاریخ زن دستی است. تنها تفاوتی که می‌توان برای آن قائل شد اهرم موجود در تاریخ زن دستی است. در تاریخ زن اتوماتیک رومیزی اهرم با یک پدال و موتورالکتریکی تعویض شده است. عملیات چاپ به صورت اتوماتیک توسط موتور دستگاه انجام می‌شود. در کنار آن اپراتور می تواند سرعت دستگاه را تغییر دهد. 

تاریخ زن اتوماتیک پژواک

ویژگی ها و مشخصات بارز دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

دستگاهتاریخ زن اتوماتیکدارای یک شماره اتوماتیک بوده که بسیار قدرتمند است. با این دستگاه می‌توان چاپ 3 سطری با عرض چهار میلی‌متر انجام داد و از فونت‌ها و رنگ های متفاوتی استفاده کرد. دستگاه به صورت خودکار و آنلاین می‌تواند به کامپیوتر وصل شده و اطلاعات را بخواند و عمل چاپ را انجام دهد.

از ویژگی‌های دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد؛

  • با استفاده از تکنولوژی موجود در دستگاه می‌توان در مصرف جوهر و انرژی موثر و بهینه عمل کرد.
  • بر روی سطوح مختلف می‌توان اطلاعات خط تولید و هر آن چه نیاز است را چاپ کرد.
  • اطلاعات را به زبان‌های مختلف و با فونت‌های گوناگون می‌توان بر روی محصولات درج کرد.
  • هزینه سرویس کردن، تعمیر و نگهداری آن پایین است.
  • به دلیلی تنوعی که در انواع دستگاه تاریخ زن اتوماتیک وجود دارد می‌توان با توجه به نیازتان بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را برای خرید داشته باشید.
  • این دستگاه‌ها، برخلاف سایر دستگاه های تاریخ زن به جای ریبون از جوهر جامد استفاده می‌کنند و به دستگاه‌های تاریخ زن جوهر جامد نیز شناخته می‌شوند؛ چون از جوهر جامد جهت چاپ اطلاعات در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، خشک شدن سریع چاپ اتفاق می‌افتد و چاپ‌های باکیفیت و وضوح بالا نیز به دست خواهد آمد.
  • دستگاه‌های تاریخ زن اتوماتیک، سرعت چاپ بسیار بالایی دارند. به طوری که سرعت چاپ متوسط بین 300 تا 400 عدد در دقیقه است.
دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

نحوه کار دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

این دستگاه یکی از ملزومات تکمیل کننده خط تولیدچاپ و بسته‌بندیهر کارخانه‌ای است. با استفاده از آن اطلاعات نهایی مانند الزامات بهداشتی، بارکد، شماره سریال و الزامات کیفی بر روی محصولات بسته‌بندی شده چاپ می‌شود.  

کار با این دستگاه بسیار ساده و راحت است. دستگاه هایتاریخ زن اتوماتیکمثل دستگاه تاریخ زن غلطکی و تاریخ زن رومیزی در انتهای خط تولید نصب می‌شوند. محصولات بر روی نوار نقاله قرار می‌گیرند و از مقابل دستگاه عبور داده می‌شوند. اطلاعات چاپی که از قبل به دستگاه وارد شده اند، با قرار گرفتن محصولات در مقابل چشم و سنسور تاریخ زن اتوماتیک، اطلاعات بر روی بسته‌بندی چاپ می‌شود. این دستگاه به دلیل ویژگی اتوماتیک آن از سرعت عمل و راندمان بالایی برخوردار است. 

 

دستگاه تاریخ زن دستی

 

عملکرد دستگاه تاریخ زن دستی 

این دستگاه ها به صورت حرارتی و مکانیکی عمل می کنند و کار درج اطلاعات مهم مانند تاریخ تولید و انقضا، سری ساخت، قیمت و … را بر روی محصولات انجام می دهند. این دستگاه می توانند بر روی سطوح مختلف کار چاپ را انجام دهند. سطوحی که نفوذ پذیر یا نفوذ نا پذیر باشند مانعی برای چاپ اطلاعات بر روی آن ها وجود ندارد. کار این دستگاه تاریخ زن به دو صورت انجام می شود: جوهر جامد و نوار های ریبون. هر دستگاه طبق سیستمی که دارد با یکی از این روش ها اطلاعات را چاپ می نماید.

معایب دستگاه تاریخ زن دستی:

عملیات چاپ توسط این دستگاه با سرعت پایینی انجام می شود و برای چاپ اطلاعات، مقداری فشار بر آن ها وارد می شود که ممکن است برای بسته بندی هایی که نازک هستند مانند بسته بندی های سلفونی، گزینه مناسبی نباشند و به آن ها آسیب وارد کنند.

 

خرید انواع دستگاه های تاریخ زن قیمت زن، با توجه به اطلاعات و جزئیات ارائه شده برای هر محصول در بازار چاپ ایران بر اساس بودجه‌ای که دارید، امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با ورود به صفحه‌ی اختصاصی هر محصول، از مشخصات فنی و جزئیات قیمت و فروش دستگاه‌ها اطلاع بیابید. 

در صورت عدم وجود کالای مورد نظر خود در لیست، می‌توانید با پشتیبانی بازار چاپ ایران تماس بگیرید.