تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید

تونر فتوکپی سیاه سفید که در بطری ها و بسته بندی های متفاوت با مقدار گرمی یا کیلویی (از 45 گرم تا 10 کیلوگرم) عرضه می شود را تونر شارژ مینامند.
شما در حال مشاهده کالاهای گروه تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید هستید و می‌توانید با کلیک روی هر کدام، اطلاعات مربوط به هر محصول را مشاهده و خرید کنید.

تونر شارژ سیاه سفید چیست؟

تونر شارژ سیاه سفید نوعی پودر با فشردگی بالا است که در داخل کاتریج های لیزری قرار می گیرد و برای چاپ تصاویر و متن بر روی کاغذ استفاده می شود. 
تونر شارژ از پر کاربرد ترین مواد مصرفی های موجود در بازار ماشین های اداری است و برای شارژ مجدد کارتریج دستگاه های فتوکپی سیاه سفید از آن استفاده می شود.
برای هر دستگاه کپی لیزری، باید از تونر مختص خودش استفاده شود تا کیفیت چاپ، عمر و کارکرد دستگاه کپی تضمین شود.

کیفیت تونر شارژ سیاه سفید

اگر در زمینه‌ی چاپ و بسته بندی فعالیت می‌کنید، به خوبی با اهمیت اخطار اتمام "تونر شارژ" آشنا هستید. چرخه‌ی فعالیت شما به طور مستقیم با شارژ مجدد تونر شارژ دستگاه مربوط است. پودری که کیفیت چاپ و سلامت دستگاه شما مستقیما از آن تاثیر می‌گیرد. 
اگر تونر شارژی که استفاده می کنید، از کیفیت و استاندارد مطلوبی برخوردار نباشد، باعث می شود که به تانک و دیگر قطعات دستگاه کپی آسیب وارد شود و چاپ با کیفیتی نداشته باشید.

تاثیر ابعاد تونر در کیفیت چاپ: هرچقدر ابعاد ذرات تونر ریزتر باشد، وضوح و دقت چاپ بالاتر است. تونرها معمولا در ابعاد تقریبی 14 ای 16 میکرون توید و مورد استفاده رار می گیرند اما این اواخر بر پایه روش امولاسیون (Emulation) تونر در اندازه های 8 الی 10 میکرون نیز تولید و عرضه میشود که جزئیات و وضوح چاپ بیشتری ارائه میدهند.

 

تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید

میزان چاپ و بازده تونر شارژ کپی

چاپ و یا کارکرد تونر شارژ سیاه سفید، با توجه به وزن و کیفیت متفاوت است. مثلا تونر شارژ 250 گرمی هیچوقت میزان بازدهی برابری با تونر شارژ 500 گرمی نخواهد داشت.


مواد تشکیل دهنده تونر شارژ مشکی چیست؟

تونر شارژ سیاه سفید از کربن، پلیمر، پلی استر، رزین، اکسیدآهن تشکیل می شود. پودر کربن بالاترین درصد مواد موجود در تونر را دارد.

بسته بندی های تونر شارژ مشکی

تونر شارژ سیاه سفید در بطری ها و بسته بندی های متفاوت از مقدار گرمی یا کیلویی عرضه می شود. معمولا بسته بندی های 250 گرمی / نیم کیلویی و یک کیلویی از رایج ترین بسته بندیهای تونر شارژ مشکی هستند.


نکات مهم استفاده از تونر شارژ سیاه سفید

 

  • اولین نکته این است که قبل از شارژ کارتریج، فضای داخل کارتریج را کاملا خالی یا بادگیری کنید.
  • قبل از باز کردن در قوطی، به خوبی آن را تکان دهید و سپس به آرامی باز کنید.
  • اگر تونر به پوست و یا به لباستان برخورد کرد آن را فقط با آب سرد بشویید.
  • مراقب باشید تونر را تنفس نکنید. ماده‌ی کربن موجود در تونر در دراز مدت، احتمال بروز بیماری‌های ریوی را دارد.
  • مراقب باشید تونر با چشم تماس نداشته باشد.
  • تونر را در محیط خشک و خنک(دمای مابین 2 تا 35 درجه سانتی گراد )نگهداری کنید.
  • شارژ کارتریج با تونر نامرغوب، موجب کیفیت بد چاپ و آسب دیدن دستگاهتان خواهد شد. تونر های ارائه شده توسط فروشگاه بازار چاپ ایران،کیفیت بالایی دارند و توسط کارشناسان و تکنیسن های تعمیرات ماشین های اداری تست شده است.

قیمت تونر شارژ سیاه سفید

قیمت تونرهای شارژ سیاه سفید بر اساس برند، وزن، کیفیت و نوسانات بازار متفاوت است و نمیتوان قیمت ثابتی برای آن بیان کرد.
چون قیمت تونر کارتریج دستگاه های فتوکپی بسیار بالا است، بسیاری از مشتریان به سمت شارژ کارتریج و خرید تونر شارژ می روند.
برای خرید انوع تونر شارژ مشکی انواع دستگاه‌های کپی سیاه و سفید کانن، ریکو آفیشیو، شارپ و توشیبا و ... با مناسبترین قیمت می توانید به ما اعتماد کنید.

 

تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید

 

خرید تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید

زمانی‌ که دستگاه فتوکپی شما نیاز به شارژ مجدد این پودر دارد، این نکته که شما از چه برندی خرید می‌کنید، آیا این برند با کارتریج شما تطابق دارد؟ آیا اصلا تونر شارژ فتوکپی که می‌خواهید بخرید، اورجینال و اصل هست؛ از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. این‌جاست که اگر می‌خواهید بالاترین کیفیت استاندارد چاپ را روی برگه‌های کاغذ مشاهده کنید، می‌بایست هنگام انتخاب محصول مدنظر خود حسابی دقت کنید.

تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید برندهای متعددی دارد. هنگام خرید تونر شارژ سیاه سفید توجه داشته باشید از تونر شارژی استفاده بکنید که با مدل دستگاه و کارتریج سازگار باشد تا هم افت کیفیت کپی نداشته باشید و هم دستگاه آسیب نبیند.
بسته به نوع کارتریج دستگاهی که شما استفاده می‌کنید، نوع تونر فتوکپی تفاوت دارد. اگرچه پایه مواد سازنده‌ی هر محصول تقریبا با هم یکسان است، نوع پودر پلاستیکی و یا سایر موادی که در تونر شما به کار می‌رود، باعث می‌شود که به عنوان مثال تونر اچ‌پی، با تونر سامسونگ و... تفاوت داشته باشد. بنابراین ابتدا نیاز است به مدل کارتریج خود دقت کنید و سپس اقدام به خرید تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید مورد نظر نمایید. مواد سازنده‌ی مرغوب در پودر، شارژ الکترونیکی تونر را متعادل نگه می‌دارند. این تعادل در مواد سازنده و تطابق آن با کارتریج دستگاه شماست که اورجینال بودن و اصالت تونر فتوکپی را اثبات می‌کند.

جمع بندی

با توجه به این‌که پیدا کردن نسخه‌ های باکیفیت تونر شارژ فتوکپی سیاه سفید گاهی ممکن است هزینه‌ی بالایی در بر داشته باشد، بازار چاپ ایران به عنوان تامین کننده‌ی طیف وسیعی از موادمصرفی دستاههای کپی سیاه سفید، بهترین برندهای این محصولات را برای شما مهیا نموده است. 
علاوه بر تضمین اصالت کالا و کیفیت بالای آن، بازار چاپ ایران به شما این امکان را می‌دهد تا در کم‌ترین زمان ممکن بتوانید با حداقل قیمت بازار تونر شارژ متناسب با دستگاه خود را خریداری کنید و بالاترین کیفیت چاپ را برای خود رقم بزنید. به این شکل، شما بدون زحمت و در اندک زمانی گزینه‌های متعددی از تونر سازگار با دستگاه خود را خواهید یافت، به مقایسه‌ی قیمت خواهید پرداخت و از همه مهم‌تر، با خرید کالایی تضمین شده و مرغوب، سلامت و ماندگاری دستگاه چاپ خود را نیز ضمانت خواهید کرد.

در صورت عدم وجود کالای مورد نظر خود در لیست، میتوانید با پشتیبانی بازار چاپ ایران تماس بگیرید.