جوهر بنر فلکس

جوهر چاپ بنر و فلکس:

برای چاپ اشکال و اسناد با استفاده از دستگاههای چاپ بنر و فلکسی، به جوهر بنر نیاز است. جوهر دستگاه چاپ بنر معمولا چهار رنگ هستند. (چهار رنگ اصلی CMYK)
خرید و انتخاب جوهر دستگاه چاپ بنر و فلکسی مناسب، اهمیت بسیار بالایی دارد.
هد دستگاه بنر، مهمترین قطعه این دستگاه ها است و برای نگهداشتن این قطعه در بالاترین کیفیت و حفظ کارکرد آن، باید از جوهرهایی با مواد مرغوب و اصل استفاده کرد.
جوهر های نامرغوب و بی کیفیت دارای چسبندگی بسیار بالا می باشند که باعث هدگرفتگی میشوند و کیفیت چاپ را پایین می آورند. یا چسبندگی آنها بسیار پایین است و باعث بروز مشکل در چاپ میشود.

 

ویژگی های جوهر بنر با کیفیت بالا:

 • مواد اولیه اورجینال و استاندارد
 • رنگ های زنده و شفاف با براقیت بالا
 • کمترین میزان هد گرفتگی را داشته باشد و به راحتی داخل مسیر هدها کار کند ( جهت افزایش طول عمر هد(
 • گالن های پر شده در خلاء
 • غلظت استاندارد
 • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
 • سالونت بسیار قوی و استاندارد جهت شستشو
 • مقاوم در برابر اشعه UV و فضای باز
 • پوشش کامل برای رنگهای تیره
 • بدون بو و قابل استفاده در محیط کاملا بسته
 • چگالی نوری بالا
 • قابل استفاده برای انواع دستگاههای Outdoor
 • خروجی چاپ با کمترین Pass انجام شود

 

انواع جوهر بنر:

جوهر هد کونیکا
جوهر هد سیکو ژاپن
جوهر اکوسالونت برای هد های اپسون DX4 , DX5 , DX7 , DX8
جوهر مخصوص هد اسپکترا پولاریس
جوهر برای هدهای یووی اپسون و ریکو ژاپن
جوهر مخصوص هدهای زار انگلستان


مواد تشکیل دهنده جوهر:

 • پیگمنت: ذره های رنگی که نسبت غلظت و شفافیت جوهر را تعیین می کنند.
 • سالونت: رقیق کننده ذرات رنگی
 • رزین: محافظ و نگهدارنده پیگمنت

جوهر بنر از ترکیب این 3 ماده اصلی تولید می شود. 
رزین، ذرات پیگمنت را محفوظ و به داخل ترکیب می کشد و پیگمنتها در محل اثبات با سالونت مخلوط می شوند و جوهر بنر تشکیل می شود. و هرچقدر این 2 ترکیب بهتر با هم مخلوط شوند، جوهر مرغوبتری به دست خواهد آمد.
اگر مقدار پیگمنت زیادتراز سالونت باشد جوهر غلیظ تر شده، بوی خیلی زیاد و همچنین هد گرفتگی بالایی را خواهید داشت.
گر مقدار پیگمنت کمتر از سالونت باشد جوهری با غلظت پایین، بوی کم و هد گرفتگی کمتری خواهید داشت. پایداری و شفافیت جوهر نیز کم خواهد شد.

 

نکات مهم در خرید جوهر بنر:

همانطور که گفتیم هزینه هایی که برای جوهر بنر می پردازید، رابطه مستقیمی با هزینه های هد و سلامت دستگاه دارد. پس برای انتخاب جوهر از قابلیت‌ها، مزایای و نقاط ضعف آنها طلاع داشته باشید و مطمئن شوید که جوهر مورد نظر بهترین بازدهی را در هدهای دستگاه شما خواهد داشت و کار خروجی از چاپخانه شما نتیجه خوبی به مشتریان ارائه خواهد داد.

پیکولیتر جوهر بنر:
به قطر قطرات جوهر در مقیاس نانو، پیکولیتر گفته می شود و جوهر برای هدهای مختلف، پیکولیترهای مخصوص دارد. هر چقدر عدد پیکولیتر پایین تر باشد، باید جوهر بنر با کیفیت بالا داشته باشید. چون هرچقدر قطر پیکولیتر کم باشد، جداره های هد ظریفتر هستند و جوهر باکیفیت نیاز دارند.
مثلا هدهای سیکو دو مدل ۳۵ و ۵۰ پیکولیتر دارند و هد های کونیکا مدلهای ۳۰ و ۳۵ و ۴۲ پیکولیتر دارند. هرچقدر که پیکولیتر هد کمتر باشد کیفیت بالایی دارد و باید جوهر بسیار با کیفیت باشد. چون هرچقدر قطر پیکولیتر پایین تر باشد جداره های آن هد در واقع ظریف تر هستند و به جوهر با کیفیت تری نیاز دارند.


ترکیبات شیمیایی جوهر:
نوع متریالهای استفاده شده داخل جوهر مانند پیگمنت ها، رزین و .. در کیفیت آن نقش مهمی دارند.
جوهر بنرها ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند. اما بعضی از آنها دارای ترکیباتی هستند که کیفیت جوهر را پایین می اورد. مثلا جوهرهایی که در آن از ترکیبات بنزن تولوئن زایلن استفاده شده باشد، خورندگی بالایی دارند و باعث می شود روی سطح جوهر، فعل و انفعالات زیادی رخ دهد و بوی شدید و نامساعد ایجاد شود. به طور کلی جوهر با کیفیت بالا، بوی کمتری نسبت به نمونه های مشابه خود دارد.
همچنین این جوهرها خیلی سریع خشک میشوند. این خشک شدن سریع به هد دستگاه اسیبب می زند. چرا که خورندگی دیواره و جداره های نازل ها به شدت بالا میبرد و میتواند عمر هد را کاهش دهد.


کیفیت:
نداشتن نازل گرفتگی و هدهای دستگاه، نوع نگهداری جوهر در شرکت فروشنده و ... روی کیفیت جوهر تاثیر میگذارد.

 

تاریخ تولید و انقضا جوهر بنر:
جوهر های چاپ بعد از گذشت تاریخ انقضا قابل مصرف نیستند و به شدت به هد دستگاه آسیب جدی وارد می کنند. حتما جوهر های که به وضوح تاریخ تولید و تاریخ انقضا ندارند را خریداری نکنید.


منابع تهیه جوهر و مواد اولیه را بشناسید:
از جوهر توصیه شده توسط تولیدکنندگان دستگاه استفاده کنید. در کاتالوگ دستگاه که توسط شرکت سازنده به صورت تخصصی نوشته شده است به اطلاعات زیادی در مورد آن دستگاه اشاره شده است. در این کاتالوگ توصیه شده است که از چه جوهری استفاده کنید. سعی کنید حدالامکان از آن جوهر تهیه و خریداری کنید.
شرکتهای سازنده و فروشنده را بشناسید و از تجارب و توصیه های آنها استفاده کنید. مثلا ممکن است انها بر حسب تجربه، بدانند که استفاده از جوهرهای کدام برند بیشترین بازدهی را روی دستگاه شما خواهد داشت. می توانید توصیه های آنها را در خرید مورد توجه قرار دهید.


قیمت جوهر بنر و عوامل موثر بر آن:

قیمت جوهر دستگاه بنر، به عوامل زیر وابسته است:
کیفیت جوهر
شرکت سازنده جوهر
پیگمنت استفاده شده چینی یا اروپایی
رزین استفاده شده داخل مرکب
سطح واردات فروشنده خرد یا کلان
هزینه های گمرکی و حمل و نقل
وزن جوهر
و ...
تمام موارد فوق در تعیین قیمت جوهر بنر موثر است.

 

خرید جوهر بنر فلکس:

جوهر مهم ترین ماده مصرفی دستگاههای چاپ بنر می باشد. خرید جوهر دستگاه چاپ بنر با کیفیت و انتخاب جوهر چاپ بنر بخش مهمی از نگهداری دستگاه های چاپ بنر به شمار می رود. چرا که جوهر رابطه مستقیمی با عملکرد و میزان عمر دستگاه چاپ بنر دارد. 
هد دستگاه چاپ مهمترین بخش دستگاه بنر شناخته می شود، برای اینکه هد دستگاه بنر آسیب نبیند و چاپ با کیفیتی داشته باشید باید حساسیت به خرج دهید و از مواد مصرفی و جوهر مرغوب استفاده کنید.
جوهر های بی کیفیت دارای چسبندگی بسیار بالا هستند و کیفیت چاپ را پایین می آورند. علاوه بر آن باعث هدگرفتگی میشوند و این نیز باعث بروز مشکلات و هزینه های فراوان در چاپ میشود. برای همین انتخاب و خرید جوهر بنر چاپ اهمیت بسیار بالایی دارد.

برای خرید جوهر چاپ بنر و مواد اولیه چاپ بنر میتوانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید و از قیمت، پروسه ارسال و نحوه سفارش اطلاعات کسب کنید. 
به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه چاپ تمامی قیمت ها بصورت آنلاین یا از طریق تماس به شما اعلام خواهد شد.