داروی ظهور زینک

کاربرد داروی ظهور زینک:

داروی ظهور زینک برای ظهور انواع زینک طراحی می شود. این محلول نواحی بدون تصویر را حذف و درون خود حل میکند و اين قسمت‌ها به عنوان سطح بدون تصوير چاپي در خواهند آمد.

 

ظهور زینک چگونه صورت می‌گیرد؟

ظهور زینک یک عمل لایه برداری است. در واقع در هنگام ظهور ناحیه بدون تصویر پاک می شود و فقط ناحیه دارای تصویر روی زینک باقی می ماند تا مرکب را در طی فرآیند چاپ روی خود نگه دارد.

در هنگام ظهور زینک به 2 نکته توجه کنید: غلظت داروی ظهور و زمان شستشوی كم به وسیله دارو

چون دارو اگر بیش از اندازه غلیظ باشد یا زمان شستشو اگر بیش از اندازه لازم باشد باعث از بین رفتن ترام های ظریف و نیز ضعیف شدن زینک می شود، یا داروی ضعیف و شستشو در زمانی کمتر از زمان لازم باعث زمینه آوردن در زینک و پر شدگی و بزرگ شدن ترام ها در حین عملیات چاپ می‌شود.

بعد از استفاده از داروی ظهور، زینک را با آب شستشو دهید تا کاملا داروی ظهور روی آن شسته شود. در صورت عدم شستشوی درست، یک زمینه روی زینک ظاهر می شود که در حین عملیات چاپ روی آن باقی خواهد ماند.

پس از شستشو با آب، زینک را به وسیله یک اسفنج یا ابر لاستیکی خشک کنید و سپس با صمغ پوشش دهید تا از اکسید شدن لایه جاذب آب یا بدون تصویر جلوگیری شود. همچنین برای اینکه زینک در تیراژ بیشتری بتواند چاپ دهد و مواد شیمیایی کمتر روی آن اثر نماید.

 

ویژگی های داروی ظهور مرغوب:

ایجاد تصاویر شفاف و زنده

کیفیت چاپ بسیار بالا

فاقد مواد آلی و ارگانیک غیرمحلول در آب

دارای مواد نانو جهت بالا بردن کیفیت چاپ

عدم ایجاد بو و رنگ

فاقد رسوب

سازگاری با انواع زینک ها و پروسسورها

دارای کف بسیار اندک

فاقد مواد مضر برای سلامتی انسان

عدم خوردگی زینک در صورت  زیاد ماندن داخل دارو

قابلیت استفاده در دماهای بالا

 

خرید داروی ظهور زینک:

برای خرید انواع داروی ظهور زینک حرارتی و یا اطلاع از قیمت می توانید از طریق سایت و یا تماس با کارشناسان فروش با ما در ارتباط باشید.

 

نکاتی برای حفظ کارایی داروی ظهور زینک:

دارو باید در دمای بین 18 الی 27 درجه سانتی گراد باشد بنابراین ضروریست که در محیطی نگهداری شود که این دمای مورد نیاز را داشته باشد

حتما باید درب ظرف حاوی داروی ظهور بسته باشد و محیط نگهداری آن باید محیطی کاملا پاک و عاری از گرد و خاک باشد.

اگر به مدت 4 ماه از دارو هیچ استفاده ای نشده باشد باید مورد بررسی قرار بگیرد تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شد .