محصولات - دستگاه لیتوگرافی

دستگاههای لیتوگرافی، وظیفه ساخت زینک را عهده دار هستند. برای ساخت زینک از دو نوع دستگاه استفاده می شود: دستگاه ایمیج ستر و دستگاه پلیت ستر. دستگاه پلیت ستر، مدرن ترین دستگاههای لیتوگرافی است و در سریعترین زمان، تولید و ساخت زینک را انجام می دهد. شما در حال مشاهده کالاهای گروه دستگاه لیتوگرافی هستید و می‌توانید با کلیک روی هر یک از دستگاه ها، اطلاعات مربوط به هر محصول را مشاهده و خرید کنید.
هیچ محصولی وجود ندارد.

دستگاه لیتوگرافی:

لیتوگرافی، در واقع اولین مرحله و پر اهمیت ترین مرحله برای انجام گرفتن عملیات چاپ افست می باشد.

در فرایند چاپ لیتوگرافی، صفحات زینک یا پلیت ساخته می شود.

 

برای ساخت زینک دو روش وجود دارد: 

  • روش سنتی که در آن از دستگاه ایمیج ستر(Image Setter) استفاده می شد.در این روش، فرایند ساخت زینک فرایندی بسیار سنگین و زمانبر بود. ابتدا فیلم تهیه می شد و سپس فرایند ساخت زینک شروع می شد.
  • ولی با پیشرفت تکنولوژی، از دستگاههای جدید به نام پلیت ستر (Plate Setter) استفاده می شود. فایل مدنظر از کامپیوتر به دستگاه انتقال داده می شود و زینک آماده از دستگاه خارج می شود. این روش  به دلیل ساخت مستقیم زینک بدون درست کردن فیلم، روشی آسان و سریع است و کارها را به سرعت جلو می برد.

دستگاه پلیت ستر را پرینتر زینک نیز می نامند.

اما هنوز با وجود تغییرات بسیار و سریع و راحت شدن کار تولید زینک، بسیاری از افراد تمایلی به تغییر روش کاری ندارند و با همان روش سنتی کارهای لیتوگرافی را پیش می برند.

 

سه نوع شیوه تولید زینک با پلیت ستر وجود دارد:

  • پلیت ستر نوع Capstan
  • پلیت ستر نوع درام خارجی
  • پلیت ستر نوع درام داخلی

 

خرید دستگاه لیتوگرافی:

خرید انواع دستگاه لیتوگرافی، با توجه به اطلاعات و جزئیات ارائه شده برای هر محصول در بازار چاپ ایران بر اساس بودجه ای که دارید، امکان پذیر است. شما می‌توانید با ورود به صفحه‌ی اختصاصی هر محصول، از مشخصات فنی و جزئیات قیمت دستگاه ها اطلاع بیابید. 

در صورت عدم وجود کالای مورد نظر خود در لیست، میتوانید با پشتیبانی بازار چاپ ایران تماس بگیرید.