محصولات - دستگاه چاپ ملخی

دستگاه های چاپ ملخی از قدیمی ترین ماشین های چاپ می باشند و نسبت به دستگاههای چاپ افست از سرعت و کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند. اما با این حال در پروژه های چاپی با تیراژ محدود، هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. شما در حال مشاهده کالاهای گروه دستگاه چاپ ملخی هستید و می‌توانید با کلیک روی هر یک از دستگاه ها، اطلاعات مربوط به هر محصول را مشاهده و خرید کنید.
هیچ محصولی وجود ندارد.

دستگاه ملخی:

دستگاه چاپ ملخی یکی از دستگاه‌های سنتی در زمینه چاپ و صحافی است. هنگام استفاده از دستگاه چاپ ملخی فقط می‌توانید از یک رنگ برای چاپ استفاده کنید. یکی از مثال‌های بارز استفاده از دستگاه ملخی، جعبه‌های شیرینی قدیمی است. در گذشته برای چاپ نوشته‌های مربوط به اسم قنادی، آدرس قنادی و سایر اطلاعات مربوط به محصولات قنادی، از این شیوه استفاده می‌شد. رنگ‌هایی که معمولا در هنگام استفاده از دستگاه ملخی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، شامل رنگ‌های آبی، قرمز و سیاه بودند. این دستگاه مکانیزم خاصی دارد، عملکرد این نوع دستگاه مانند ماشین‌های تحریر قدیمی است. 

برای این که بتوانیم با استفاده از دستگاه ملخی نوشته‌های مورد نظر را چاپ کنیم، به پایه‌هایی احتیاج داریم که روی آن‌ها حروف سربی تعبیه شده است. برای چاپ این حروف سربی را به جوهر آغشته می‌کنیم و سپس نوشته مورد نظر خود را چاپ می‌کنیم. اگر بخواهیم یک طرح را با استفاده از چاپ ملخی به چاپ برسانیم، برای انجام آن باید از کلیشه‌های سربی استفاده کنیم. البته این نکته نیز قابل توجه است که این دستگاه ها فقط با یک رنگ می توانند روی مقوا یا کاغذ چاپ بزنند.

دستتگاه چاپ ملخی

همان طور که گفتیم، دستگاه چاپ ملخی دارای ساختار سنتی است، عملکرد این دستگاه در چاپ نسبت به دستگاه های چاپ افست، از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است .

 و امروزه بیش‌تر از روش‌های مدرن برای چاپ استفاده می‌شود. چاپ افست نسبت به چاپ ملخی کیفیت بالاتری دارد. به همین دلیل و پیشرفت‌های مربوط به حوزه چاپ، استفاده از چاپ ملخی تقریبا منسوخ شده است. 

دستگاه‌های چاپ ملخی اغلب در چاپخانه‌های قدیمی نگهداری می‌شوند، در واقع این دستگاه‌ها امروزه بیش‌تر به عنوان یک نماد نوستالژیک نگهداری می‌شوند.

 

مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه‌های چاپ ملخی:

از دستگاه ملخی، بیش‌تر برای انجام امور و خدمات پس از چاپ از این دستگاه استفاده می‌شود. اگر از کسانی هستید که در زمینه چاپ اطلاعات کافی دارید، به احتمال زیاد می‌دانید هنگام استفاده از این دستگاه برای چاپ، صدای خاصی ایجاد می‌شود. حروف سربی تعبیه شده در این دستگاه روی صفحه مخصوص چیده شده‌اند و طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که چاپ آن با چاپ افست متفاوت است.

همچنین در دستگاه چاپ ملخی از قالب نیم تیغ برای نیم تیغ کردن برچسب‌ها و شماره زنی اوراق استفاده می‌شود. از چاپ ملخی برای ایجاد خط تا، انجام قالب زنی و هم چنین برجسته سازی نیز استفاده می‌شود. استفاده از چاپ ملخی اغلب در تیراژ‌های محدود صورت می‌گیرد، تیراژ‌های بین 1000 تا  3000 را می‌توان با استفاده از چاپ ملخی انجام داد.

کار با دستگاه ملخی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید و یا استعلام قیمت دستگاه ملخی می‌توانید با کارشناسان ما در بازار چاپ ایران در تماس باشید.