ملزومات لیتوگرافی

لیتوگرافی یکی از مراحل چاپ افست بوده که در آن عملیات چاپ را با استفاده از صفحات زینک که جزو ملزومات لیتوگرافی است، انجام می‌دهند. کیفیت و دقت محصولات چاپی در این نوع چاپ بسیار بالاست.

در این روش برای قسمت‌هایی که نیاز است تا تصویر چاپ شود از ذرات روغن دوست و در بخش‌هایی که نمی‌خواهیم تصویر چاپ شود از ذرات آب‌دوست استفاده می‌کنیم. چاپ و بسته بندی با استفاده این روش از وارد شدن رنگ از قسمت‌های آب‌دوست به قسمت‌های چربی دوست‌شده و تنها تصویری که نیاز داریم بر روی کاغذ چاپ می‌شود.

در بخش لیتوگرافی فایل‌های طراحی به صفحات زینک تبدیل می‌شود، درنهایت به جوهر آغشته شده و سپس بر روی کاغذ چاپ می‌شوند.

ملزومات لیتوگرافی

ملزومات لیتوگرافی

اگر شما هم با فرایند لیتوگرافی سر و کار دارید. قطعا به ملزومات لیتوگرافی احتیاج پیدا کرده‌اید. اگر می‌‌خواهید تمام ملزومات را یک جا، با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید کافی‌ست با کارشناسان بازار چاپ ایران در ارتباط باشید.

  • ضد چسب

یکی از ملزومات لیتوگرافی، ضد چسب یا حلال چسب‌ها هستند. همان‌طور که از نام آن پیداست. چسب‌های اضافی مرکب را پاکسازی می‌کند. در فرایند لیتوگرافی و برای به دست آوردن چاپ با کیفیت و درجه یک کافی‌ست از این نوع حلال‌ها استفاده کنید.

  • زینک حرارتی

به ورقه‌های فلزی که از جنس روی و آلومینیوم هستند و در چاپ افست مورد استفاده قرار می‌گیرند. زینک چاپی گفته می‌شود. در چاپ افست در مرحله لیتوگرافی تصاویری که از قبل طراحی شده‌اند به صفحات فلزی تبدیل می‌شوند و در نهایت به دستگاه چاپ منتقل می‌شوند. 

  • داروی روتوش زینک

برای مراقبت و نگهداری از دستگاه‌های افست نیاز است تا از محصولات و ملزومات لیتوگرافی استفاده کنید. داروهای روتوش برای پاک کردن لک بر روی زینک کاربرد دارند. داروی روتوش زینک مواد اضافی موجود روی زینک را به خوبی پاک کرده و از ایجاد اکسیداسیون جلوگیری می‌کند.

  • داروی ظهور زینک

در فرایند لیتوگرافی بعد از آن‌که طراحی به پایان رسید. فعالیت داروی ظهور شروع می‌شود که از ملزومات لیتوگرافی است. ناحیه‌های نور داده شده که بدون تصویرند توسط داروی ظهور از بین می‌روند. این دارو پوشش روی زینک را برمی‌دارد و سپس آن را درون خود حل می‌کند. اگر زینک بیش از حد داخل دارو بماند دچار خوردگی می‌شود.

بازار چاپ ایران، برای خرید آنلاین ملزومات لیتوگرافی و مقایسه قیمت آن‌ها با برندهای مختلف بهترین گزینه می‌باشد . شما می‌توانید در همین صفحه دسته‌بندی ملزومات لیتوگرافی مشاهده نمایید و با مقایسه قیمت و نوع محصولات مناسب‌ترین  آن را برای چاپ انتخاب نمایید و خرید آسان و راحتی را تجربه کنید.

***با توجه به علت نوسانات قیمت ارز، قیمت درج شده برای محصولات، قیمت روز می‌باشد، لذا در ثبت نهایی خرید و تعداد درخواستی دقت کنید.