پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو


شما در فروشگاه بازار چاپ ایران برای خرید پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو جستجو کرده اید
پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو در حال حاضر فاقد محصول می باشد
پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو در حال حاضر تامین کننده ای ندارد.
در صورتی که فروشنده پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو هستید، می توانید از طریق فرم درخواست فروشندگی اقدام به فروش پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو در فروشگاه بازار چاپ ایران کنید.
اگر به دنبال خرید پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو از فروشگاه بازار چاپ ایران هستید می توانید از بخش تماس با ما با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت پد جوهر حلال چاپ کلیشه چرخ دنده و موتور دستگاه تامپو برای شما تامین شود.

بازار چاپ ایران، به صورت تخصصی تمامی ملزومات چاپ تامپو را ارائه می دهد. که فروش انواع جوهر تامپو یکی از این این ملزومات است.

جوهر مخصوص تامپوساخت ایران (پارس ، نیکفام ، الوند ، مرکب ایران ، پارسیان و...)/  ساخت کشور ترکیه ( دیو ترکیه ، تویو ترکیه )/  آلمانی با برند ( مارابو MARABU )/  برند انگلیسی برند ( سریکل SERICOL)

انتخاب جوهر مناسب برای تامپو مهم است چنانچه جوهر مناسب برای کار انتخاب نشود، چاپ چسبندگی لازم را نخواهد داشت و کیفیت چاپ به مرور کمرنگ شده و طرح ظاهر خود را از دست خواهد داد.

برای خرید انواع جوهر تامپو مناسب دستگاه های رومیزی و صنعتی تامپو در انواع مختلف، با کارشناسان فنی بازار چاپ ایران در تماس باشید تا با دریافت اطلاعات درست و تخصصی بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

نکات مهم در مورد جوهر تامپو

 • دقت کنید جنس کالایی که دارید، با جوهر خریداری شده سازگار باشد تا رنگ روی کالا ثابت شود و از پخش شدن رنگ بر روی کار جلوگیری شود. (در چاپ تامپو رنگ های صنعتیabs ، pvc ، pp ، tpr  و ... قابل استفاده میباشد.)
 • برای اینکه رنگ بر روی بعضی از کالا ها مانند شیشه و بلور ثبات بیشتری داشته باشد از محلول های هاردنر استفاده می شود و بعد چاپ برای ثبات پیدا کردن در مقابل خشک کن های صنعتی قرار داده می شود . اگر در هنگام چاپ صنعتی تامپو قطعه به اشتباه رنگ زده شود با استفاده از محلول های PSV به راحتی و بدون آسیب رساندن به قطعه امکان پاک کردن رنگ وجود دارد.
 • جوهری که برای استفاده در چاپ تامپو، آماده می‌شود باید ویسکوزیته مناسب داشته باشد.
 • برای رسیدن به ویسکوزیته مناسب باید در طول مخلوط کردن جوهر و رقیق کننده به موارد زیر توجه شود:
 1. در ترکیبات جوهر دو جزئی ابتدا رنگ و هاردنر را مخلوط کنید.
 2. دو رقیق کننده (تینر و ریتاردر) را برای تنظیم ویسکوزیته، آرام آرام و به مقدار کم افزوده و همزمان تکان دهید. اگر این کار به درستی انجام نشود رنگدانه ها از رزین جدا شده و لخته می‌شوند و جوهر یکپارچه ای بدست نمی آید. البته توجه کنید بعضی از جوهرها به تکان دادن حساس هستند و زیاد نمی‌توان اینکار را بر روی آن‌ها انجام داد.
 • چسبندگی: برای اینکه جوهر انتقال یافته در چاپ تامپو بر روی سطح اثر بهتری داشته باشد، سطح مورد نظر باید به میزان مورد نیاز چسبنده باشد.

(قطعات ساخته شده از پلی اکسید، پلی اتیلن و پلی پروپیلن اگر چسبندگی مناسب نداشته باشند؛ باید قبل از استفاده، سطح با استفاده از یک فرآیند مانند استفاده از حرارت یا شعله اصلاح شود؛ که در این فرایند حرارت وارد شده باید توسط اپراتور کنترل شود تا قطعه تخریب نشود.)

 • از قرار گرفتن جوهر تامپو در برابر گرد و غبار جلوگیری شود چون اثرات نامطلوبی بر تصویری که ایجاد می‌شود دارند.

 

ضخامت لایه جوهر تامپو

لایه رنگی که در پد انتقال می یابد، ضخامتی حدود ۴ تا ۱۰ میکرون دارد. ضخامت جوهر به نوع جوهر، ویسکوزیته، مواد پد، عمق تصویر حک شده و شرایط جوی مانند گرما، رطوبت و ... بستگی دارد.

در چاپ تامپو برای جلوگیری از مخلوط شدن رنگهای مروب و ایجاد چاپ چند رنگ بهتر است از دستگاه کشویی شاتل، دو پد، دو مخزن و کلیشه مجزا استفاده شود.

 

ترکیب جوهر چاپ تامپو

 • اپوکسی
 •  پلی استر یا رزین های دیگر
 • محلول ها
 •  همگن ساز ها
 •  پرکننده ها
 •  و سایر افزودنی ها

 

خرید جوهر تامپو

انواع مختلفی از جوهر موجود است که هر کدام برای اشیاء و صنایع مختلف مناسب است. ویژگی های رایج جوهر تامپو مرغوب عبارتند از قدرت پوشش، خواص چسبندگی، مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر سایش، براق یا مات و مقاومت در برابر نور.

 

انواع جوهر تامپو

جوهر یک جزء:

این جوهر از رنگ تک ماده تولید می شود و نیازی به افزودن کاتالیزور نیست. قیمت پایین و مقرون به صرفه ای دارد و برای چاپ روی سطوح پلاستیک استفاده می شود که معمولا مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.

 

جوهر دو جزء:

جوهر دو جزء برخلاف جوهر یک جزء برای تولید نیاز به کاتالیزور دارد. کاتالیزور افزوده شده باید با نسبت و وزن خاصی اندازه گیری و اضافه شود. چون در صورت بروز خطا در وزن و نسبت جوهر با کاتالیزور، مقاومت و کیفیت چاپ پایین خواهد شد.

جوهر دو جزء تامپو برای سطوحی استفاده می شود که به مقاومت بالایی نیاز باشد. مانند کیبورد کامپیوتر، سوئیچ و ...

 

جوهر مخلوط:

 برای تولید رنگ های Pantone و RAL  از جوهر مخلوط استفاده می شود.

 

جوهر  LED:

این نوع جوهر تامپو، بلافاصله پس از عبور از خشک کن خشک می شود و ماندگاری بالایی نیز دارد. همچنین با محیط زیست نیز سازگار است. با توجه به این موارد و بسیاری موارد دیگر، جوهر LED پیشرفته ترین نوع جوهرهای تامپو است.

 

جوهر اکسیداسیون:

جوهر اکسیداسیون همانطور که از اسمش پیداست اکسیژن را در محیط اطراف جذب می کند تا واکنش پلیمریزاسیون بدون اضافه کردن کاتالیزور، فیلم جوهر را تشکیل دهد. این جوهر با توجه به سرعت خشک شدن آهسته و زمان طولانی استفاده محدودی دارد.

 

جوهر سابلیماسیون:

جوهر سابلیماسیون نیاز به پردازش ویژه ای در فرایند استفاده دارد، عبارت است از اینکه پس از چاپ باید گرم شود تا متخلخل بستر شود. به این ترتیب هنگامی که رنگ با سطح بستر گرم شده تماس می گیرد، رنگ در جوهر گازی می شود، و سپس وارد سطح بستر می شود که در واقع رنگ سطح بستر را تغییر می دهد. هنگامی که بستر سرد می شود، جوهر به سطح بستر می چسبد. کاربردهای رایج تر جوهر سابلیماسیون، چاپ صفحه کلید کامپیوتر و مواد چاپ با الزامات بالا برای مقاومت در برابر روغن و مقاومت در برابر سایش است که با استفاده از جوهر دو جزء نمی توان به آن دست پیدا کرد. به طور خاص، شایان ذکر است که جوهر سابلیماسیون در واقع رنگ سطح بستر را تغییر می دهد، بنابراین تطبیق بین بستر و رنگ جوهر دشوارتر است. بنابراین رنگ بستر پس از چاپ باید سبک تر از رنگ مورد نیاز باشد، زیرا تغییر رنگ جوهر سابلیماسیون در سطح بستر با رنگ تیره تر اغلب کمتر آشکار است.