پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید


شما در فروشگاه بازار چاپ ایران برای خرید پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید جستجو کرده اید
پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید در حال حاضر فاقد محصول می باشد
پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید در حال حاضر تامین کننده ای ندارد.
در صورتی که فروشنده پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید هستید، می توانید از طریق فرم درخواست فروشندگی اقدام به فروش پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید در فروشگاه بازار چاپ ایران کنید.
اگر به دنبال خرید پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید از فروشگاه بازار چاپ ایران هستید می توانید از بخش تماس با ما با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید برای شما تامین شود.

پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید یا پودر سنگین در دستگا‌ه کپی، وظیفه منتقل کردن تونر بر روی درام را انجام می دهد. این پودر دارای حالت مغناطیسی است و بر اساس این مغناطیسه عملکردش را تکمیل میکند. با گذشت زمان کیفیت پودر کاهش می یابد و باید تعویض گردد.

 

ساختار دولوپر سیاه سفید

این پودر از براده‌های آهن و به صورت کاملا خاص در شکل‌های مختلف و اندازه‌های بسیار ریز طراحی می شود. با توجه به کارایی هر دستگاه تیپ‌های مختلفی برای دولوپر مشخص می‌شود.

 

عملکرد دولوپر فتوکپی سیاه سفید

پودر به مقدار مشخص شده در مخزن تانک دستگاه ریخته می شود. سپس توسط میکسرها به قسمت مگنت تانک هدایت می‌شوند و حالت مغناطیسی به خود می‌گیرند. همزمان تونر توسط هاپر به تانک اضافه شده و با دولوپر مخلوط می‌شود. مولکول‌های تونر به ذرات دولوپر متصل می شود و پس از فرآیند چاپ این مولکول‌های تونر از پودر دولوپر جدا شده و بر روی سطح درام جای می‌گیرند. سپس درام آن را روی کاغذ به چاپ می رساند.

 

نحوه نگهداری صحیح از دولوپر

مراقب باشید پودر دولوپر با ناخالصی ها و گرد و غبار تماس نداشته باشد. این ماده دارای حالت مغناطیسی است و اگر در حین انتقال آن به دستگاه کوچک‌ترین شی خارجی با آن مخلوط شود کیفیت چاپ را خراب کرده و نتیجه، ظهور رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ را مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل بهتر است درب مخزن آن را باز نگذارید.

از حرارت به دور نگه دارید. حرارت بسیار بالا از جمله عواملی است که سبب چسبیدن پودر های تونر  و همچنین دولوپر به یکدیگر می شود. چسبیدن ذرات تونر به یکدیگر بر دولوپر نیز تاثیرگذار بوده و باعث افت کیفیت چاپ می شود.

از رطوبت دور نگه دارید.

هرکدام از این عوامل باعث کاهش کیفیت چاپ می شود و به تانک دستگاه نیز آسیب وارد می شود.

 

از کجا بفهمیم پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید، نیاز به تعویض دارد؟

بی کیفیتی چاپ

بالارفتن مصرف تونر

ریزش تونر در داخل دستگاه

 

تعویض دولوپر کپی سیاه سفید:

پودر دولوپر به صورت فیزیکی مصرف نمی شود. یعنی مانند تونر از حجم آن کم نمی شود بلکه خاصیت خود را از دست می دهد و این نشانه ی فاسد شدن پودر سنگین است و این زمان نیاز به تعویض دارد.

به عبارتی تعویض آن فقط در صورت کاهش کیفیت چاپ، انجام می شود. پس از چاپ تعداد مشخصی برگه در اثر ساییده شدن دولوپر، مولکول‌های تونر در اتصال با دولوپر قرار نمی‌گیرند و ادامه روند چاپ با مشکل مواجه می شود. بنابراین زمانی که کیفیت چاپ افت کرد، باید  اقدام به تعویض پودر سنگین کنید.

تعویض دولوپر در دستگاه های کپی بر اساس مدل متفاوت است.

از عللی که باعث می شود کیفیت دولوپردستگاه کم شود به ضعف درام، کثیفی شارژر و در مواردی مشکل در تانک دستگاه اشاره کرد.

*** یکی از نکات مهم در تعویض پودر دولوپر که باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشید، باز کردن درام و یا جا به جایی دستگاه است. هر گونه اقدام ناشیانه در این مرحله، به بیرون ریختن پودر و ایجاد هزینه مالی منجر میگردد.

متخصصان تعمیراتدستگاه های کپی سیاه سفیدبازار چاپ ایران، در تمام طول هفته، آماده‌ی ارائه‌ی هر گونه سرویس در خصوص تعویض پودر دستگاههای کپی در انواع مختلف هستند.

 

خرید و قیمت دولوپر

پودر دولوپر فتوکپی سیاه سفید، یکی از ملزومات و مواد مصرفی دستگاه های کپی است و درنتیجه نوع کیفیت آن روی کیفیت چاپ تاثیر مستقیم دارد. هرچقدر کیفیت دولوپر بالا باشد، کیفیت چاپ نیز بالا خواهد بود. اگر کیفیت دولوپر  پایین باشد تونر به خوبی روی درام انتقال پیدا نمی کند، در نتیجه کیفیت چاپ پایین می اید.

این پودر معمولا در بسته های کمپلت و عایق یک کیلویی ارائه میشود. نوع، کیفیت و اورجینال بودن پودر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت است.

*** قیمت دولوپر معمولا به مراتب بیشتر از تونر است ولی نسبت به تونر بسیار دیر تر نیاز به تعویض دارد.

در این صفحه قیمت دولوپر فتوکپی سیاه سفید انواع دستگاه ها در انواع تیپ ها را مشاهده می کنید. در صورت نیاز به دولوپر مدل های دیگر دستگاه کپی با ما تماس بگیرید.

برای  سفارش و خرید انواع دولوپر فتوکپی سیاه سفید از سه طریق زیر می توانید با ما در ارتباط باشید:

1-  از طریق خود سایت

2- از طریق واتساپ

3-تماس تلفنی و ارتباط مستقیم با مجموعه