پچ کورد شبکه

پچ کورد شبکه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای انتقال اطلاعات، روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی که در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود ایجاد شبکه‌های کامپیوتری است. شبکه‌های رایانه‌ای از بخش اکتیو و پسیو تشکیل می‌شوند.

برای راه‌اندازیبخش پسیو شبکهبه ابزارهای خاصی نیاز خواهید داشت.پچ کوردیکی از این تجهیزات است که برخی‌ها آن را به اسمکابل شبکههم می‌شناسند.پچ کوردشبیه کابل شبکه است که در دو سر خود سوکت دارد. به کمک این ابزار می‌توان تجهیزات و لوازم مختلف شبکه مثل روتر، رایانه و سوییچ را به هم متصل کرد و انتقال اطلاعات را تسهیل نمود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانیدپچ کوردهاانواع مختلفی دارند و در حوزه‌های متعددی به کار می‌روند. گاهی از اوقات این کابل‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که انتقال صدا و تصویر را در تجهیزاتی همچون ابزارهای موسیقی راحت‌تر می‌کنند. در برخی از موارد هم چنین کابل‌هایی از نوع زوج تابیده شده به هم هستند و در دنیای شبکه‌های رایانه‌ای استفاده می‌شوند.

این نوعپچ کوردکابل کوتاهی برای شبکه محسوب می‌شود که اندازه آن از 0.5 تا 2 متر متغیر خواهد بود. در دو طرف این پچ کوردها یک سوکت قرار دارد که از استاندارد Rj-45 تبعیت می‌کند.

 

انواع پچ کورد شبکه:

برایخرید انواع پچ کورد شبکهباید با انواع آن آشنا باشید تا بتوانید محصولی را انتخاب کنید که نیازهایتان را به درستی برطرف می‌کند. متخصصین شبکه،پچ کوردهارا بر اساس نوع سوکت، طبقه بندی کابل شبکه و  نوع کابل به دسته‌های مختلفی طبقه بندی می‌کنند.

بیشتر تجهیزاتی که برای ساخت و راه‌اندازی شبکه به کار می‌روند بر اساس استانداردهای مشخصی تولید می‌شوند.پچ کوردهانیز از این قاعده مستثنی نیستند. کابل‌های شبکه طبق استاندارد ویژه‌ای به نام  cat طراحی و تولید می‌شوند و هر کدام از آن‌ها سرعت و پهنای متفاوتی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

علاوه بر این، مقاومت در برابر نویز و نوع شیلدی که در تولید این کابل‌ها به کار می‌رود هم در دسته بندی‌شان دخیل است. از جمله این دسته بندی‌ها می‌توان بهپچ کوردهای UTP،پچ کورد FTP،پچ کوردهای S/UTPوپچ کوردهای SFTPاشاره کرد.

 

پچ کورد شبکه و کابل شبکه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

همانطور که قبلاً گفتیم بیشتر کابرانپچ کوردهارا به عنوان کابل شبکه می‌شناسند و تفاوتی بین این دو قائل نمی‌شوند. زمانی که می‌خواهید تجهیزات شبکه را به هم وصل کنید و داده‌ها و اطلاعات‌تان را به دست سایر افراد برسانید به کابل شبکه نیاز خواهید داشت. کابل‌های شبکه اجزایی ضروری برای راه‌اندازی زیرساخت‌های شبکه هستند و در یک طرف خود سوکت دارند. با اینحال شما می‌توانید طرف دیگر این کابل را هم با سوکت مجهز کنید و از کاربردهایش بهره ببرید.

خوب حالا سوال اینجاست که با وجودکابل شبکهچه نیازی بهپچ کوردداریم؟ اصلاً چرا باید چنین ابزاری را برای راه اندازی سیستم شبکه‌ای‌مان داشته باشیم؟ مزایای متعددی برای استفاده از انواع پچ کورد ذکر می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمانی که یک کابل شبکه بزرگ دارید سوکت زنی و تغییر آن کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. فرض کنید در حال راه‌اندازی یک شبکه بزرگ رایانه‌ای هستید و به کابل‌های متعددی نیاز دارید. در این شرایط دیگر نمی‌توانید زمان خود را صرف سوکت‌زنی کنید و کابل‌های شبکه را تغییر دهید. اینجاست کهپچ کوردبه دادتان می‌رسد و در زمان‌ و انرژی‌تان صرفه‌جویی می‌کند.
  • احتمال خطا به هنگام سوکت‌زنی کابل‌های شبکه بسیار بالاست. ممکن است کابل‌ها را به اشتباه پانچ کنید و انتقال اطلاعات را با مشکل مواجه نمایید. خوب در این شرایط هم بهتر است از پچ کورد شبکه بهره ببرید.
  • تنوع رنگی این نوع کابل بسیار بالاست. پس اگر به دنبال ایجاد یک اتصال ویژه هستید و مجبورید از کابل‌های رنگی استفاده کنیدپچ کوردهابهترین گزینه برایتان خواهند بود.
  • طول پچ کوردهامعمولاً کوتاه است. همین امر موجب می‌شود تاثیر نویز بر اطلاعات ارسالی کاهش یابد.

 

قیمت پچ کورد شبکه:

پچ کوردهابر اساس نوع محصول، نوع برند و دسته‌بندی‌هایی که در بخش‌های قبلی ذکر کردیم قیمت‌های متنوعی خواهند داشت. برای دسترسی بهلیست قیمت کابل پچ کوردمی‌توانید از سایت ما کمک بگیرید و از قیمت‌های به روز استفاده کنید. قیمت این پچ کوردها از 20 هزار تومان تا بالای 100 هزار تومان متفاوت است و هر کدام از آن‌ها نیاز خاصی را از کسب‌وکارها برآورده می‌کند.

خرید اینترنتی پچ کورد شبکه، با توجه به اطلاعات و جزئیات ارائه شده برای هر محصول دربازار چاپ ایرانامکان پذیر است. شما می‌توانید با ورود به صفحه‌ی اختصاصی هر محصول می‌توانید از مشخصات فنی و جزئیات فروش محصولات اطلاع بیابید.

در صورت عدم وجود کالای مورد نظر خود در لیست، میتوانید با پشتیبانی بازار چاپ ایران تماسبگیرید.