محصولات - چسب گرم صحافی

چسب گرم صحافی، همانطور که از نامش مشخص است نوعی چسب کاربردی در صحافی است. این چسب جهت چسباندن اوراق کتاب، اسناد، دفترچه ها و... استفاده می‌شود. برای مصرف چسب گرم از دستگاه چسب گرم استفاده می‌شود.
هیچ محصولی وجود ندارد.

چسب گرم صحافی:

چسب گرم صحافی، به ماده‌ای گفته می‌شود که برای چسباندن جلد کتاب به بلوک کتاب، استفاده می‌شود. در صحافی کتاب، از مقوا برای ساخت جلد کتاب استفاده می‌شود، اغلب تعداد صفحات کتاب‌ها نیز زیاد است، برای چسباندن جلد به این صفحات از چسب گرم صحافی استفاده می‌شود.

 چسب دستگاه صحافی چسب گرم، اغلب به شکل کریستال‌های جامد و کوچک تولید می‌شود. این کریستال‌ها در مخزن چسب ریخته می‌شوند. این نوع چسب به صورت جامد با استفاده از المنت داغ می‌شود، وقتی که  به صورت مایع در آمد، با استفاده از غلطک بر روی بلوک کتاب ریخته می‌شود. بعد از پخش شدن یکنواخت چسب گرم صحافی بر روی بلوک کتاب، جلد کتاب نیز چسبانده می‌شود. صحافی کتاب با استفاده از این روش و مصرف این نوع چسب، نوعی تکنیک کاربردی برای متصل کردن اوراق کتاب است.

 

مزیت‌های استفاده از چسب گرم:

چسب گرم صحافی برای متصل کردن اوراق کتاب، ساخت کاتالوگ‌های قطور، پایان نامه‌های دانشگاهی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

استفاده از چسب دستگاه صحافی چسب گرم، مزیت‌های زیادی را برای انجام صحافی ایجاد می‌کند: 

استفاده از این نوع چسب، علاوه بر اینکه باعث افزایش مقاومت و استحکام کتاب می‌شود، سبب افزایش زیبایی ظاهری کتاب نیز می‌شود. چرا که قطعا زیبایی ظاهری کار مخاطب بیش‌تری را جذب می‌کند. 

استفاده از این چسب برای انجام کار صحافی، به شما کمک می‌کند که در مدت زمان کوتاهی یک کار با کیفیت تولید کنید. عملکرد چسب گرم بسیار سریع است، در مقایسه با سایر مواد متصل کننده در زمان سریع‌تری اوراق را به هم متصل می‌کند. تعداد کتابی که با استفاده از این چسب در یک ساعت می‌توان ساخت، در مقایسه با سایر مواد اتصال دهنده اوراق، بیش‌تر است.

 هنگام استفاده از چسب گرم دود تولید نمی‌شود، این ویژگی باعث انجام راحت‌تر کار می‌شود و آلودگی هم ایجاد نمی‌شود. چسب گرم استفاده شده برای چسباندن اوراق مختلف با استفاده از دستگاه به سرعت خشک می‌شود. همان طور که اشاره شد برای مصرف این ماده از دستگاه مخصوص استفاده می‌شود.

 

نحوه کارکرد چسب گرم:

 قسمت‌های اصلی دستگاه چسب گرم شامل مخزن چسب، پمپ، الکتروموتور، منیفولد تقسیم مواد و سیستم کنترل مرکزی است. چسب گرم که معمولا به شکل دانه‌های کریستالی جامد و سفید رنگ می باشد، درون مخزن چسب دستگاه مخصوص ریخته می‌شوند. این دانه‌های جامد با استفاده از گرمای ایجاد شده دستگاه، به صورت مایع در می‌آید، سبب اتصال جلد به اوراق می‌شود و بعد از مدت زمان کوتاهی نیز سرد و سفت می‌شود. 

 

بازار چاپ ایران، یکی از فروشندگان و تامین کنندگان چسب گرم صحافی، با کیفیت بالا و درجه یک در سطح ایران می باشد.

***با توجه به علت نوسانات قیمت ارز، قیمت درج شده برای این محصول قیمت روز می باشد، لذا در ثبت نهایی خرید و تعداد درخواستی دقت کنید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید چسب گرم، با کارشناسان بازار چاپ ایران در تماس باشید.