کاغذ فتوگلاسه

کاغذ فتوگلاسه چیست؟

شما می‌ توانید از سوژه های مورد نظرتان با دوربین های حافظه دار یا تلفن همراه خود، عکاسی کنید. سپس آنها را با پرینتر  خانگی بر روی کاغذ عکس مورد نظر خود چاپ نمایید. چاپ عکس نیز مانند هر فرایندی یک مثلث جذاب دارد. سه رأس این مثلث شامل عکس دیجیتال، تجهیزات چاپ و کاغذ چاپ هستند. کاغذ چاپ مناسب برای پرینت و تکثیر رنگی و با کیفیت، کاغذ فتوگلاسه است. کاغذ فتوگلاسه با داشتن بافتی ویژه، امکان پخش یکدست جوهر با ضخامت رنگ مناسب را به دستگاه می دهد. بنابراین شما به وسیله آن می‌توانید رنگ هایی زنده و نقشی تمیز را ایجاد نمایید.

 

ویژگی های کاغذ فتوگلاسه:

دو نوع کاغذ برای مصارف مختلف موجود است که بیشترین استفاده در فرآیند چاپ را دارند. این دو کاغذ، کاغذ تحریر و کاغذ گلاسه هستند. کاغذ تحریر برای مصارف خانگی، اداری و آموزشی مناسب است. برای استفاده بهتر از این نوع کاغذ بهتر است چاپ متون را با پرینتر لیزری انجام دهید. اما نمی تواند برای چاپ عکس به وسیله پرینترهای جوهر افشان گزینه مناسبی باشد.

کاغذ فتوگلاسه یک نوع کاغذ مرغوب برای چاپ و پرینت است. این کاغذ عکاسی یک روکش COTING دارد که از نوع ژلاتین است. این لایه از روکش باعث می شود که سطح آن روغنی، ضد آب، صاف و صیقلی باشد. کاغذ فتوگلاسه به دلیل براق و صاف بودن در سطح خود، نمی تواند رنگ را به داخل بافت خود جذب کند. بنابراین مرکب به روی سطح کاغذ باقی می‌ماند. همچنین روکش ژلاتینی که کاغذ فتوگلاسه دارد، رنگ‌ با کیفیت و شفافیت بهتری را در چاپ ایجاد می کند. خاصیت ضد آب بودن روکش این کاغذ باعث می شود که کاغذ در زمان چاپ با جوهر مایع، آسیبی نبیند. همچنین این خاصیت را نیز ایجاد می کند که جوهر خیلی خوب روی سطح کاغذ قرار بگیرد. بنابراین کاغذ فتوگلاسه برای پرینترهای جوهر افشان بسیار مناسب است. بیشترین مصرف کار این کاغذها در آتلیه های عکاسی، مراکز سی تی اسکن و دفاتر فنی است.

 

کاربرد کاغذ فتوگلاسه:

اگر می خواهید که تصاویر تک رنگ یا چند رنگ را چاپ و تکثیر کنید، شما نیاز به کاغذی دارید که دارای سطح یکدست و بسیار صاف باشد. کاغذ با سطح یکدست و صاف باعث می‌شود که جوهر به صورت کاملاً یکنواخت جذب شود. بنابراین بهترین گزینه استفاده برای این کاغذ، چاپ فتوگلاسه رنگی یا چاپ گلاسه دیجیتال هستند. لازم است بدانید که هر قدر کاغذ فتوگلاسه دارای وزن سنگین تری باشد، گرماژ آن نیز بالا می رود و در نتیجه کیفیت چاپ به روی آن نیز افزایش می یابد. 

اگر شما چاپ رنگی بسیار مناسب و با کیفیت می خواهید حتما از چاپ فتوگلاسه استفاده کنید. این مدل کاغذ دارای گرماژ و انواع مختلفی است و برای کارهای متفاوتی به کار می آید. به این صورت که کاغذهای تا ۱۵۰ گرم مناسب چاپ های معمولی هستند اما کاغذهای با گرماژ بالاتر از ۲۰۰ معمولاً برای چاپ عکس ها مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه گرماژ افزایش یابد ضخامت عکس های شما نیز بیشتر می‌شود.

چاپ های لوکس و با کیفیت را به وسیله کاغذ فتوگلاسه انجام می دهند. از ویژگی های مهم این نوع کاغذ حفظ کیفیت و افزایش جلوه رنگ ها هستند. این کاغذ در چاپ بنرهای بزرگ، آثار هنری، نماهای داخلی و خارجی معماری و پلان ها با چاپ رول گلاسه یا چاپ گلاسه A3 استفاده و کاربرد بالایی دارد. کاغذ فتوگلاسه کاربردهای دیگری مانند کاتالوگ، ارائه بروشور،مجلات و تراکت با ابعاد کوچک نیز دارد. چاپ گلاسه A4 و چاپ گلاسه A5 به منظور ایجاد جلوه طرح مورد نظر و رنگ‌بندی چشم نواز، نیاز مشتری را به نحوی عالی برآورده می‌ کند.

 

خرید اینترنتی کاغذ فتوگلاسه:

قیمت انواع کاغذ فتوگلاسه بستگی به برند تولید کننده، ابعاد و وزن کاغذ دارد. مسلماً هر چه کاغذ عکس انتخابی شما مرغوب تر باشد، قیمت بالاتری نیز دارد. جهت خرید اینترنتی کاغذ فتوگلاسه، از طریق فروشگاه ما اقدام کنید و با کیفیت ترین کاغذ فتوگلاسه را خریداری کنید. 

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید کاغذ فتوگلاسه می توانید با کارشناسان بازار چاپ ایران در تماس باشید.