کاغذ هیدروگرافیک


شما در فروشگاه بازار چاپ ایران برای خرید کاغذ هیدروگرافیک جستجو کرده اید
کاغذ هیدروگرافیک در حال حاضر فاقد محصول می باشد
کاغذ هیدروگرافیک در حال حاضر تامین کننده ای ندارد.
در صورتی که فروشنده کاغذ هیدروگرافیک هستید، می توانید از طریق فرم درخواست فروشندگی اقدام به فروش کاغذ هیدروگرافیک در فروشگاه بازار چاپ ایران کنید.
اگر به دنبال خرید کاغذ هیدروگرافیک از فروشگاه بازار چاپ ایران هستید می توانید از بخش تماس با ما با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت کاغذ هیدروگرافیک برای شما تامین شود.

چاپ هیدروگرافیک:

کاغذ هیدروگرافیک یکی از مهم‌ترین محصولات حوزه چاپ و صحافی است.

چاپ هیدروگرافیک با نام‌های مختلف چاپ غوطه ور، چاپ ترنسفر و هیدرودیپ نیز شناخته می‌شود. با استفاده از این نوع چاپ می‌توان طرح‌های مختلف چاپ شده را بر روی سطوح سه بعدی اجرایی کنیم مانند انواع فلز، پلاستیک، شیشه، چوب و اجسام دیگر. در واقع هر نوع سطحی که منفذ نداشته باشد، استحکام کافی داشته باشد و بتوان آن را در آب غوطه ور کرد برای انجام فرایند هیدروگرافیک مناسب است.

برای آگاهی از اهمیت کاغذ هیدروگرافیک باید اطلاعات کافی درمورد فرآیند هیدروگرافیک هم داشته باشیم. استفاده از هیدروگرافیک برای اجرایی کردن طرح‌های مختلف در حوزه چاپ رایج است، به طور مثال برای اجرایی کردن طرح بر روی اجسامی مانند کلاه موتور سیکلت، داشبورد اتومبیل‌ها و بسیاری از وسایلی که در خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای اجرا شدن طرح بر روی اجسام مختلف، چاپ مورد نظر روی یک فیلم نازک، ورق ترنسفر یا همان کاغذ هیدروگرافی ایجاد می‌شود. این فیلم نازک و یا ورق ترنسفر درون آب به راحتی حل می‌شود و قابلیت اعمال روی سطوح مختلف را دارد. به همین دلیل بر روی پلاستیک، فایبرگلاس، چوب، سرامیک و فلزات مختلف به خوبی اعمال می‌شود.

 

مراحل اجرای چاپ هیدروگرافیک:

 برای اجرایی شدن فرآیند هیدروگرافیک و اعمال طرح بر روی سطوح باید مراحل مختلف طی شوند:

نخستین گام برای اجرایی کردن فرآیند چاپ هیدروگرافی، آماده کردن سطح مورد نظر است. سطح مورد نظر برای اعمال چاپ باید استر کاری، رنگ کاری، بتونه کاری شود و فرآیند کوتینگ شفاف سازی نیز روی آن انجام شود.

 بعد از این که روی سطح رنگ زنی انجام‌ شد و قبل از اجرایی شدن مرحله کوتینگ شفاف سازی، قسمت چاپ برای پردازش آماده است.

 در این بخش کاغذ هیدروگرافیک(فیلم پلی وینیل الکلی) که با طرح مورد نظر چاپ شده است و آماده انتقال می‌باشد، روی سطح آب و داخل تانک قرار داده می‌شود.

اطمینان حاصل می‌کنیم بین فیلم و آب هوا وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد آب رسانی فیلم انجام می‌شود. برای حل شدن فیلم در آب، باید به مدت 50 تا 80 ثانیه آن را در آب نگه دارید.

برای فعال کردن فیلم هیدروگرافی از محلول‌های ویژه استفاده می‌شود. محلول اکتیواتور، نوعی محلول است که برای فعال کردن فیلم هیدروگرافی چاپ شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 با استفاده از محلول اکتیواتور، طرح را روی سطح پخش می‌کنیم.

در مراحل بعد نیز آبکشی و خشک شدن انجام می‌شوند. در قدم نهایی نیز کوتینگ شفاف سازی انجام می‌شود.

 

فروش کاغذ هیدروگرافیک در بازار چاپ ایران به صورت معتبر و اطمینان از میزان کیفیت بالا، صورت می گیرد.

همچنین می توانید برای انجام یک خرید ایمن و استفاده از محصول معتبر و با کیفیت، با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.