کاغذ گلاسه


شما در فروشگاه بازار چاپ ایران برای خرید کاغذ گلاسه جستجو کرده اید
کاغذ گلاسه در حال حاضر فاقد محصول می باشد
کاغذ گلاسه در حال حاضر تامین کننده ای ندارد.
در صورتی که فروشنده کاغذ گلاسه هستید، می توانید از طریق فرم درخواست فروشندگی اقدام به فروش کاغذ گلاسه در فروشگاه بازار چاپ ایران کنید.
اگر به دنبال خرید کاغذ گلاسه از فروشگاه بازار چاپ ایران هستید می توانید از بخش تماس با ما با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت کاغذ گلاسه برای شما تامین شود.

کاغذ گلاسه چیست؟

کاغذ گلاسه یک نوع کاغذ است اما با این تفاوت که در این کاغذ ها یک روکشی وجود دارد که از طریق اين روکش حالت براق ایجاد می شود تا سطح کاغذ به صورت صاف و مقاوم باشد.

 از این کاغذ بیشتر در صنعت چاپ استفاده می شود علت آن هم جذب کردن جوهر به صورت یکنواخت می باشد. از کاغذ گلاسه در قسمت‌ های مختلف می توان استفاده کرد مثلا در قسمت چاپ روزنامه ها، مجلات، کتاب ها، کارت های ویزیت و موارد دیگر.

جنس کاغذ گلاسه، از نشاسته و پلاستیک است. وجود نشاسته باعث می ‌شود که سطح کاغذ هموار باشد و جوهر به راحتی جذب شود. وجود پلاستیک باعث می‌ شود که کاغذ حالت ضد آب داشته باشد. پس می‌ توان گفت یکی از بهترین و مرغوب ترین کاغذ ها، کاغذ گلاسه است. در این کاغذ هر چه مقدار گرماژ بیشتر باشد کاغذ سنگین می شود در نتیجه چاپی که بر روی این کاغد انجام می شود از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود. 

 

انواع کاغذ گلاسه:

کاغذ گلاسه همانند سایر کاغذ ها در انواع مختلف و طرح‌ های مختلفی می‌ باشد. هر کدام از این کاغذ ها بنا بر ویژگی های متمایزی که دارند در صنایع مختلف، کاربرد های جدا گانه‌ ای دارند. این کاغذ ها عبارت است از:

 1. کاغذ گلاسه مارس
 2. کاغذ گلاسه طرح‌ دار
 3. کاغذ گلاسه با طرح رنگی
 4. کاغذ گلاسه دارای عکس
 5. کاغذ گلاسه براق

 

کاربرد کاغذ گلاسه:

با توجه به‌ کیفیت زیاد کاغذ گلاسه از این نوع کاغذ در قسمت‌ ها و موارد بسیار زیادی استفاده می شود که به صورت خلاصه عبارت است از:

 • استفاده از کاغذ گلاسه به عنوان کاغذ خوشنویسی
 • برای چاپ کردن انواع بروشور ها
 • چاپ کردن صفحه های مختلفی از انواع مجله ها
 • چاپ کردن انواع سر رسید ها
 • چاپ کردن انواع جلد کتاب ها
 • چاپ کردن  تمامی عکس های با کیفیت بالا
 • چاپ کردن منوهای رستوران ‌ها و همچنین کافی ‌شاپ‌ ها
 • چاپ کردن کاتالوگ ‌ها
 • برای چاپ کردن پوسترها
 • از کاغذ گلاسه بیشتر در قسمت تبلیغات استفاده می‌ کنند زیرا وضوح و کیفیت تصویر و همچنین وضوح رنگ در این کاغذ ها بسیار به چشم می‌ آید. به‌ همین دلیل افرادی که می‌ خواهند تبلیغاتی بر روی تراکت ها، بروشور ها و کاتالوگ‌ ها انجام‌ دهند از این کاغذ ها استفاده می‌ کنند. تا عکس‌ هایی را که بر روی آن‌ ها چاپ می‌ کنند بسیار زیبا و با کیفیت دیده شود و مشتری را به سمت خود جذب کنند.

 

فروش کاغذ گلاسه:

کاغذ هایی که در بازار وجود دارد و از طریق این بازار به فروش می‌ رسند اکثراً به‌ صورت لول هستند که به این کاغذ ها ، کاغذ های بویینی هم گفته می‌ شود. البته کاغذ های دیگر هم وجود دارد که شکل آن‌ ها به‌ صورت مربع و مستطیل می‌ باشد که ابعاد مختلفی دارد که اکثراً در ابعاد های نود در شصت و همچنین در ابعاد هفتاد در صد است که در چاپخانه‌ ها و همچنین در انتشارات استفاده می‌ شود. 

برای این که کاغذ ها را شمارش کنیم از واحدی به نام بند استفاده می‌ شود هر بند می‌ تواند حدود پانصد برگ کاغذ را شمارش کند و با توجه به این‌ که گرماژ مختلفی در کاغذ ها به کار می‌ رود وزن کاغذ ها نمی ‌تواند یک میزان ثابتی داشته باشد برای این‌ که کاغذ ها را به فروش برسانیم واحدی که برای هزینه کاغذ به کار می‌ رود براساس کیلو است.

 

قیمت کاغذ گلاسه:

 برای این‌ که به قیمت کاغذ گلاسه پی ببریم نیاز است تا یک سری موارد را مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از موارد در تعیین قیمت کاغذ دخیل هستند.

اما این نکته قابل اهمیت است که اگر کاغذ ها را به‌ صورت عمده خریداری کنیم قیمت آن در رابطه با کاغذ هایی که به‌ صورت تکی خریداری می‌ کنیم بسیار مناسب و به‌ صرفه خواهد بود. از این‌ رو نمی‌ توان قیمت ثابتی برای این کاغذ ها در نظر گرفت. بعلاوه با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت این کاغذ ها هم می‌ تواند تغییر کند.

 اما اگر به‌ دنبال این هستید که از قیمت به‌ روز کاغذ گلاسه آگاه شوید می‌ توانید با کارشناسان بازار چاپ ایران در تماس باشید و راهنمایی دریافت کرده و از قیمت کاغذ ها آگاه شوید.