18:08 - 1402/01/06

چرا تونر چاپگر من به کاغذ نمی چسبد؟

چرا بعضی اوقات تونر به کاغذ نمی‌چسبد؟ دقیقاً چه اتفاقی در مورد تونر می‌افتد که به طور کامل به کاغذ نمی‌چسبد و یا ساییده می‌شود؟

چرا تونر چاپگر من به کاغذ نمی چسبد؟

از علایم نچسبیدن تونر به کاغذ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تونر با کاغذ ترکیب نمی شود.
تونر پوسته پوسته می شود یا از روی صفحه ساییده می شود.
در صفحات چاپ شده لکه وجود دارد.

رفع مشکلات نچسبیدن تونر به کاغذ چندان سخت نیست. با ما همراه باشید.

رفع مشکل نچسبیدن تونر به کاغذ

با مشاهده هر یک از علایم بالا برای رفع مشکل نچسبیدن تونر به کاغذ، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی فیوزر دستگاه است. چون ممکن است فیوزینگ برای اتصال تونر به کاغذ به اندازه کافی داغ نباشد. سعی کنید دمای فیوزر را روی بالاترین میزان تنظیم کنید به خصوص اگر از کاغذهای نوع تخصصی کارت چاپ می کنید. (واحد Fuser برای اعمال گرما به کاغذ وجود دارد. این گرما تونر را ذوب می کند و به کاغذ می چسبد. اگر فیوزر حرارت کافی اعمال نکند، تونر ذوب نمی شود و چسبندگی کافی برای چسبیدن به کاغذ را نخواهد داشت.)
بررسی کنید که سنسور خروجی فیوزر مسدود نکرده باشد. چون اگر سنسور خروجی فیوزر یا سنسور POB فیوزرمسدود شود، چاپگر فکر می کند در یکی از این سنسورها کاغذ وجود دارد در حالی که نباید کاغذ وجود داشته باشد.
رسانه مصرفی چاپگر را بررسی کنید. که آیا کاغذ یا کارت استفاده شده با تنظیمات چاپگر مطابقت دارد؟ چاپگر از وزن کاغذی که استفاده می کنید پشتیبانی می کند؟ برای مثال، کاغذهای سنگین برای گرم شدن به حرارت بیشتر نیاز دارند.( در تنظیمات چاپگر، تنظیم کاغذ را انتخاب کنید. سینی کاغذی که استفاده می‌کنید را انتخاب کنید و سپس وزن مناسب رسانه و نوع کاغذ را انتخاب کنید.)

راهکار نچسبیدن تونر به کاغذ


غلتکهای انتقال تونر را بررسی و تنظیم کنید تا با رسانه مورد استفاده تماس مناسب داشته باشد.
اگر همچنان مشکل ادامه دارد، در صورت داشتن یک فیوزر جدید، واحد Fuser را با ان تعویض کنید. سپس بررسی کنید آیا مشکل ادامه دارد یا نه؟ (عمر معمولی یک فیوزر 50000 تا 100000 صفحه است)
کارتریج نصب شده را بررسی کنید. اگر از یک کارتریج تونر معمولی و شارژ شده استفاده می کنید ممکن است کیفیت پایین آن باعث ناسازگاری با فیوزر باشد. سعی کنید کارتریج های فابریک یا گرید A خریداری کنید.

با انجام همه این کارها، همچنان اگر مشکل نچسبیدن تونر به کاغذ پابرجاست با کارشناسان مجموعه بازار چاپ ایران در تماس باشید. برند و شماره مدل دقیق چاپگرتان را مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنند.
لطفاً در صورتی که تکنسین تلفنی از شما بخواهد کار مربوط به چاپگر را انجام دهید، از نزدیک چاپگر تماس بگیرید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد