شرایط و قوانین استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران:

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران و ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

 

قوانین عمومی:

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف مشتری یا کاربر:

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران اقدام نماید.

 

ارتباطات الکترونیکی:

هنگامی که شما از خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه )به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و یا پروموشن‌ها، امکان دارد فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران را در پروفایل خود لغو کنند.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی:

فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران ، مانند لوگو، علائم تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران جزئی از اموال فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران محفوظ می‏‌دارد.

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارش:

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.

فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت سفارش می‌‏دهد ولیکن  از ساعت 10 صبح الی 18 بعد از ظهر روزهای کاری ، امکان پاسخگویی و پیگیری و ارسال سفارشات میباشد.

کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل،  در صف پردازش قرار می‏‌گیرند فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند.

فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران محفوظ است.

 

طرح تشویقی پیشنهاد شگفت انگیز (پروموشن) :

طرح تشویقی شگفت انگیز به منظور ایجاد تجربه یک خرید خوب برای کاربران در نظر گرفته شده و روزانه در این بخش تعدادی از محصولات با تخفیف‏‌هایی بسیار ویژه‏‌تر نسبت به فروش‌‏های ویژه درج می‏‌شود. در مواردی که به دلیل استقبال کاربران موجودی کالا زودتر از موعد مقرر به پایان رسد، وضعیت کالا به ناموجود تغییر می‏‌کند و امکان سفارش گذاری وجود نخواهد داشت. در صورتی که کالایی در روز قبل از فروش شگفت انگیز به سبد خرید اضافه شود و در هنگام پردازش، کالا در طرح شگفت انگیز باشد، قیمت شگفت انگیز اعمال می‏‌شود. به دلیل اینکه این طرح تنها یک طرح تشویقی خرید (پروموشن) است، فروشگاه اینترنتی بازار چاپ ایران تعهدی در قبال سفارش‌‏های تعدادی ندارد و در صورت امکان فروش تعدادی هماهنگی‌‏های لازم انجام می‏‌شود.

به بازارچاپ ایران خوش آمدید.

پیش از اینکه عضو بازارچاپ ایران شوید یا از خدمات سایت بازارچاپ ایران استفاده کنید، لازم است که تمام شرایط و ضوابط مرتبط با این توافق‏نامه کاربری و نیز سیاست حفظ حریم شخصی را به دقت مطالعه و موافقت خود را با آن اعلام کنید. با قبول این توافق‏نامه کاربری، شما پذیرفته ‏اید هر زمان که از خدمات بازارچاپ ایران، یا از ابزارهایی که در دسترس کابران قرار داده شده تا با آن از خدمات سایت‏ بازارچاپ ایران بهره‏ مند شوند، استفاده کنید، مفاد توافق‏نامه کاربری و سیاست حفظ حریم شخصی مصداق یافته و لازم ‏الاجر است

 

قرارداد و توافق نامه کاربری بازارچاپ ایران بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.

با ارسال یک آگهی در سایت بازارچاپ ایران، مسئولیت حقوقی کامل مضمون آن و بررسی صحت و مطابقت آن با قوانین و یا اخلاق حسنه و عرف اسلامی به عهده شما خواهد بود، و در ضمن، شما پیشاپیش موافقت خود را با شرایط عنوان شده در زیر اعلام کرده‏ اید:

تا زمانی که از سایت و خدمات بازارچاپ ایران استفاده می‏کنید، نمی‏توانید:

به طور کلی هرگونه آگهی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران که خرید و فروش یا انجام خدمات آن مغایر با مقررات موجود باشد. و یا مخالف با قوانین موضوعه و یا اخلاق حسنه و عرف اسلام باشد درج کنید.

مقررات موجود برای هر نوع آگهی در ادامه ذکر شده است.

بدون ایجاد محدودیت در روش‏های برخورد در حیطه قانون و اختیارات اداره این سایت، در صورتی که به این نتیجه برسیم که کاربری مشکل ایجاد می‏کند یا الزامات قانونی خود را زیر پا می‏گذارد، به حقوق معنوی و یا قانونی شخص ثالث تجاوز می‏کند، یا نسبت به تعهدات خود و نفس سیاست‏های ما متناقض عمل می‏کند، می‏توانیم خدمات و حساب کاربردی کاربر را محدود کنیم، به تعلیق درآوریم و یا آن را مسدود کنیم، به گونه ‏ای که از دسترسی وی به سایت‏ و دیگر مضامین، خدمات ممانعت به عمل آورده، به تأخیر بیاندازیم یا مضامین او را حذف کنیم، همچنین به منظور جلوگیری از ورود کاربر به سایت و دور نگه داشتن او از فضای سایت، اقدامات لازم فنی و قانونی انجام می‏شود. به علاوه، ممکن است، در شرایط مناسب و به صلاحدید خودمان، اکانت‏های کاربرانی را که نسبت به حقوق معنوی و قانونی شخص ثالث تخطی کرده و این عمل را تکرار کنند، به حالت تعلیق در آوریم و یا مسدود کنیم. ما همچنین حق لغو کردن اکانت های تأیید نشده یا اکانت هایی که برای مدت طولانی فعال نبودند، بهبود، ویرایش یا توقف فعالیت سایت‏ ، خدمات بازارچاپ ایران را نزد خود محفوظ نگه می‏داریم. لذا ضمن قرارداد حاضر و عقد خارج لازم کاربر به ما وکالت با اسقاط حق عزل اعطاء کرده، تا بنا به تشخیص ما، هر یک از موارد بیان شده در بالا اعمال شود و حق هرگونه اعتراض و ادعایی را از خود سلب کند.

 

شما موافقت کرده ‏اید و تعهد داده‏ اید که از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت به هر دلیلی و یا قصدی بدون دریافت مجوز صریح و کتبی ما استفاده نکنید.

همچنین شما موافقت کرده و تعهد داده اید تا موارد زیر را انجام ندهید:

 • هر عملی (به صلاحدید خودمان) که تحمیل کند یا ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا بطور نامناسب فشار زیادی را به زیرساختار سازمان ما تحمیل کند.
 • کپی، خلق مجدد، ویرایش، ساختن کارهای بدلی و نشات گرفته از آن، توزیع کردن، یا نمایش عمومی هر مضمونی (به جز برای اطلاع شما) از سایت‏ ، بدون اینکه از پیش، مجوز صریح و مکتوب بازارچاپ ایران و یا شخص ثالث مربوطه را دریافت کرده باشید

ایجاد مزاحمت یا تلاش برای ایجاد مزاحمت در فعالیت سایت ، خدمات ، یا هرگونه فعالیتی که در ارتباط با اداره کردن سایت‏ ، خدمات باشد

بازارچاپ ایران در قبال محتوا، فعالیت‏ها یا عدم فعالیت‏ها، و آگهی‏ هایی که کاربران در سایت قرار داده‏ اند، هیچ مسئولیتی نمی‏پذیرد. شما سایت ما را به عنوان فضایی که به هر کسی این امکان را می‏دهد تا درباره هر چیزی، در هر زمانی، و از هر جایی تبلیغ کند، خواهید شناخت. ما در ارتباطات واقعی میان کاربران شرکت نمی‏کنیم. ما هیچ کنترلی روی کالای تبلیغ شده از هیچ نظر، اعم از کیفیت و استاندارد و رعایت قوانین گمرکی و غیره و نیز درستی یا قانونی بودن موارد یا خدماتی که در آگهی به آن‏ها اشاره شده، و واقعیت یا صحت مضامین یا آگهی‏ های کاربران نداشته و مسئولیت بررسی و تحقیق راجع به آن‏ها با خود کاربران است. این سایت صرفاً محلی برای درج آگهی‏ ها است.

ممکن است لینک‏هایی از طریق سایت‏ بازارچاپ ایران به سایت‏ها و یا مضامین و یا فایل‏هایی که در کنترل بازارچاپ ایران نیستند، از سوی شخص ثالث در اختیار بینندگان آگهی قرار داده شود. این نوع لینک‏ها صرفاً به منظور معرفی آیتم و به عنوان مرجع در اختیار بینندگان قرار داده شده، و به هیچ وجه به قصد پشتیبانی با صحه گذاشتن بر سایت وابسته یا عملکرد آن نبوده و همچنین حاوی تائیدیه یا ضمانتی مبنی بر صحت اطلاعات عنوان شده در چنین سایت‏هایی نیست. بازارچاپ ایران هیچ مسئولیتی در قبال چنین سایت‏ها، فایل‏ها و مضامینی که از طریق لینک‏های قرار داده شده در سایت‏ بازارچاپ ایران به آن‏ها دسترسی می یابید، ندارد. به علاوه بازارچاپ ایران، به هیچ وجه خدمات یا محصولات ارائه شده در این سایت‏ها یا مضامین چنین خدمات و محصولاتی را که از طریق لینک‏های قرار داده شده در بازارچاپ ایران به آن‏ها دسترسی دارید، تضمین نمی‏کند.

ما نمی‏توانیم دسترسی مطمئن و پیوسته به سایت‏ ، خدمات را ضمانت کنیم؛ چرا که عملکرد سایت‏ یا خدمات ما، ممکن است در اثر فاکتورهای بیشماری که خارج از کنترل ما هستند، دچار اختلال شود. بنابراین، تا جایی که قانون مجاز دانسته، ما کلیه ضمانت‏ها، مفاد و شرایط ضمنی را مستثنی کرده‏ایم. ما هیچ مسئولیتی در قبال از بین رفتن پول، ضرر و زیان، حسن نیت یا اعتبار، یا هرگونه خسارت خاص، غیرمستقیم یا ناشی از 
 ناتوانی شما - چه مستقیم باشد یا غیر مستقیم - در استفاده از سایت‏ها، خدمات یا ابزارهایمان نمی‏پذیریم.  

ما اطلاعات شخصی را بدون کسب موافقت صریح شما، به شخص ثالثی برای به کارگیری در اهداف بازاریابی نمی‏فروشیم یا اجاره نمی‏دهیم. ما از اطلاعات شما فقط مطابق با آنچه که در سیاست حفظ حریم شخصی بازارچاپ ایران توضیح داده شده، استفاده می‏کنیم. ما حفاظت از حریم شخصی کاربران را به عنوان یک اصل اجتماعی مهم به حساب می‏ آوریم. اطلاعات شما در رایانه‏ هایی که توسط سیستم‏ های امنیتی فیزیکی و مجهز به تکنولوژی‏های پیشرفته محافظت شده، ذخیره و پردازش میشود. به علاوه این رایانه ‏ها در موقعیت‏های گوناگون جغرافیایی واقع شده‏ اند. شما می‏توانید به اطلاعاتی که در اختیار ما قرار داده‏ اید دسترسی داشته و آن‏ها را ویرایش کنید. در صورتی که نسبت به انتقال اطلاعات خود یا استفاده از آنها به ترتیب مذکور معترض هستید یا رضایت ندارید، لطفاً از خدمات ما استفاده نکنید

بازارچاپ ایران و وابستگان، کارمندان، مدیران، شرکاء و توزیع ‏کنندگان رسمی بازارچاپ ایران هیچ مسئولیت قانونی و اخلاقی در قبال خدماتی که از طریق سایت‏ بازارچاپ ایران توسط اشخاص ثالث ارائه می‏شوند، یا برای فهرست‏ ها و مضامینی که توسط اشخاص ثالث تهیه شده، و آگهی می‏شوند، ندارد و صرفاً در حدود قانون، آگهی‏ های اشخاص ثالث را درج می‏کند.

اگر هر بندی از این توافق‏نامه، مطابق قانون نامعتبر یا اجرا نشدنی باشد، چنین بندی باید مجدداً بررسی شده و باقی شروط و ضوابط به قوت خود باقی هستند. ما این توافق‏نامه را به صلاحدید خود، طبق بخش اطلاعیه‏ ها ممکن است، تغییر دهیم. بالای صفحه فقط مربوط به اهداف رجوعی است و گستره یا وسعت این قسمت را محدود نمی‏کند. عدم اقدام قانونی ما نسبت به نقض قوانین توسط شما یا سایر افراد به این معنا نیست که ما از حق خود نسبت به برخورد با نقض قوانین گذشته‏ ایم و عمل مغایر با قوانین با برخورد متعاقب مواجه نخواهد شد. در عین حال، ما تضمین نمی‏کنیم در قبال کلیه موارد نقض قوانین توافق نامه، موارد ذکر شده را اجرا کنیم.

به جز بیانیه ‏های صریحی که به گونه ‏ای دیگر عنوان شدند، اطلاعیه‏ های قانونی باید به نشانی ایمیلی که شما حین ثبت نام وارد کردید، فرستاده شوند. اطلاعیه باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از ارسال ایمیل، دریافت شود، مگر اینکه قسمت ارسال مطلع شود که نشانی ایمیل داده شده، نامعتبر است. در این حالت، ما توسط نشانی ‏ای که هنگام ثبت نام، وارد کرده‏ اید، به شما اخطار قانونی می‏دهیم. در چنین مواردی، به صورت پیش فرض، اخطار باید 3 روز پس از تاریخ ارسال آن، دریافت شده باشد.

ممکن است در هر زمانی، این توافق نامه تغییر کند یا اصلاح شود که موارد اصلاح شده در بازارچاپ ایران اعلام خواهد شد. به غیر از موارد استثنایی، کلیه اصلاح‏ها یا موارد تغییر یافته، از زمان تاریخ انتشار خود لازم الاجرا هستند.

سیاست حفظ حریم شخصی در مورد چگونگی کاربرد و استفاده از اطلاعات شخصی شما به منظور انجام خدمات در وب‏سایت ، ابزارها، برنامه ‏ها، و خدمات بازارچاپ ایران است. این سیاست، به طور کلی در وب ‏سایت بازارچاپ ایران و محتوای این وب ‏سایت، که این بخش در قسمت پایین صفحه و یا در منوی آن‏ها نشان داده شده، به کار برده می‏شود.

با پذیرفتن سیاست حفظ حریم شخصی و شرایط ثبت نام کاربر، شما صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری، استفاده و افشاء اطلاعات شخصی خود، مطابق با آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی توضیح داده شده، اعلام می‏کنید.

شما می‏توانید بدون نیاز به معرفی خود یا ارائه هرگونه اطلاعات شخصی، وارد سایت‏ ما شده و در آن‏ به جستجو بپردازید. به محض اینکه اطلاعات شخصی خود را به ما ارائه دادید، دیگر برای ما به عنوان کاربر ناشناس شناخته نمی‏شوید. اگر تمایل داشتید که اطلاعات شخصیتان را عنوان کرده و در اختیار ما قرار دهید، در این صورت شما موافقت خود را با انتقال و ذخیره این اطلاعات در سرورهای ما اعلام کرده ‏اید.

ما ممکن است اطلاعات زیر را جمع‏ آوری و ذخیره کنیم:

 • نشانی پست الکترونیکی، شماره تلفن، اطلاعات تماس، و (با توجه به خدمات استفاده شده) در بعضی مواقع، اطلاعات مالی، مانند شماره کارت اعتباری یا شماره حساب بانکی
 • مکاتبات از طریق سایت‏ ما و یا مکاتباتی که به سایت ما ارسال شده است
 • اطلاعات دیگری از معاملات و تبادلات شما با سایت، خدمات، مضامین و تبلیغات ما، شامل شناسه دستگاه، رایانه و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از صفحات، ترافیک به  و از سایت‏ ، اطلاعات آگهی‏ ها، آدرس IP و اطلاعات استاندارد ورود به سایت

ما اطلاعات شخصی را بدون کسب توافق صریح شما، به شخص ثالثی جهت به کارگیری در اهداف بازاریابی آنها نمی‏فروشیم یا اجاره نمی‏دهیم. ممکن است اطلاعات دریافتی را به منظور پیشرفت و شخصی سازی خدمات، مضامین و تبلیغات خود استفاده کنیم.

بنا به صلاح دید ممکن است اطلاعات شخصی شما را به منظور پاسخگویی به درخواست‏های قانونی، تقویت سیاست‏هایمان، پاسخ ‏دهی به ادعاهایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق، مالکیت، یا امنیت هر شخص، استفاده یا افشاء کنیم. لذا با آگاهی از این بند، اطلاعات خود را در اختیار این سایت قرار دهید و هرگونه ادعایی در این خصوص غیر مسموع می‏باشد.

شماره تماس  و ایمیل شما تنها اطلاعاتی است که در بازارچاپ ایران قرار میگیرد

اگر از یک رایانه مشترک یا یک رایانه در کافی نت به سایت ما وصل می‏شوید ، توجه داشته باشید که ممکن است آدرس ایمیل شما و شماره تماستان ،در دسترس نفر بعد از شما که از آن رایانه استفاده می‏کند، قرار گیرد.

شما مجاز نیستید که کاربری که به دلیل گرفتن خدماتی با شما مکاتبه داشته را ، بدون کسب رضایت صریح ایشان ، به لیست نشانی پستی (ایمیل یا آدرس پستی) اضافه کنید. به منظور گزارش دادن اسپم مربوط به بازارچاپ ایران یا ایمیل‏های کلاهبرداری در مورد اینکه به بازارچاپ ایران ایمیل بزنید.

 شما قانوناً مجاز نیستید از ابزارهای ارتباطی ما برای فرستادن اسپم یا فرستادن مضامینی که محل قرارداد و توافق‏نامه کاربری ماست، استفاده کنید و در صورت استفاده، مسئولیت قانونی آن بر عهده شما خواهد بود.

اطلاعات شما در سرورهای ما ذخیره شده است. اطلاعات برای ما به عنوان دارایی و سرمایه تلقی می‏شود که باید از آن محافظت کرد و لذا از روش‏ها و ابزار متعددی برای حفظ اطلاعات شخصی و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و افشاء آنها استفاده می‏شود. اگرچه، همانطور که خودتان هم می‏دانید، شخص ثالث ممکن است به طور غیرقانونی به انتقالات یا ارتباطات خصوصی شما دسترسی پیدا کرده یا آنها را رهگیری کند. همچنین ممکن است سایر کاربران از اطلاعات شخصی شما که از سایت جمع‏ آوری کرده ‏اند، سوء استفاده کنند. بنابراین، اگرچه ما تمام تلاش خود را به کار می‏گیریم تا از حریم خصوصی شما حفاظت کنیم، هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته و شما نیز نباید انتظار داشته باشید، که اطلاعات شخصیتان یا ارتباطات خصوصیتان، همواره محرمانه باقی بماند.

ممکن است که سیاست حفظ حریم شخصی را در هر زمانی اصلاح کرده و بهبود ببخشیم. کلیه موارد اصلاح شده به طور خودکار و به محض ارسال بر روی سایت، اجرا خواهد شد و شما پیشاپیش موافقت و تعهد خود را به اجرای این سیاست‏ها اعلام می‏کنید.

بازارچاپ ایران نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است بازارچاپ ایران تضمین نمی‏‌کند که مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. وب ‏‌سایت بازارچاپ ایران هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت بازارچاپ ایران تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.
 کلیه محتویات سایت بازارچاپ ایران شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت بازارچاپ ایران تعلق دارد.

بازارچاپ ایران در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی بازارچاپ ایران اطلاع دهید.
 

اگر در آگهی

- به ادیان رسمی کشور ، قومیت ها و گویش های مختلف توهین شده باشد.

- درخواست انجام خدمات عبور از فیلترینگ و یا فروش فیلتر شکن، VPN  و ... شده باشد

-درخواست  نصب آنتن ماهواره و یا اینترنت ماهواره‌ای شده باشد.

- درخواست فروش حیوانات کم یاب و شکاری و در حال انقراض، یا حیواناتی وحشی و گوشتخوار که فروش آنها منع قانونی دارد، شده باشد.
- درخواست خرید و فروش هرگونه دارو، ویتامین و مواد مورد استفاده ورزشی، داروهای افزایش و کاهش قد و ...

- درخواست فروش هرگونه دارو یا مواد ترک اعتیاد ، ترک سیگار و ... شده باشد.

- درخواست فروش بزرگ کننده یا کوچک کننده اعضای بدن، محصولات لاغری و چاقی (قرص، پودر، ژل، چسب، کپسول ) و موارد مشابه که فاقد مجوزهای بهداشتی، دارویی و پزشکی دارند. شده باشد.
- درخواست خرید و فروش اعضاء بدن شده باشد.

- درخواست جاری کردن محرمیت، صیغه و ازدواج، همسریابی، مشاوره خانوادگی و یا سایتهای دوستیابی و … شده باشد.
- درخواست فروش سی دی و کتاب های آموزش رمالی و دعا و طلسم و سایر تبلیغات مرتبط با آن شده باشد.

- درخواست برنامه و یا آموزشهای hack - crack و یا شکستن قفل و… شده باشد.
- درخواست آموزش رقص یا موارد مشابه که منع قانونی و شرعی دارد، شده باشد.
- تبلیغ کسب درآمد و شرکت های هرمی، بازاریابی های شبکه ای و ... شده باشد.

-تبلیغات  انتخاباتی انجام شده باشد.

-  درخواست خرید و فروش کارت بازرگانی شده باشد.

- درخواست خرید و فروش کارت سوخت شده باشد. 

- درخواست خرید و فروش دسته چک شده باشد.

- درخواست خدماتی که در آن قوانین مربوط به حقوق مولف، مترجم، مخترع و صاحب اثر را رعایت ننمایند، 

- در خواست خرید و فروش و یا انجام پروژه دانشجویی، پایان نامه و پروپوزال شده باشد.

- درخواست اخذ یا اعطای گرین کارت شده باشد.
- درخواست هرگونه مسابقه بخت آزمایی شده باشد

- درخواست خرید یا فروش فلزیاب یا گنج یاب شده باشد.

- درخواست خرید و فروش فیش حج تمتع شده باشد.

- درخواست خرید و فروش تجهیزات مخابراتی غیر مجاز مانند تلفن یا بیسیم دور برد شده باشد.

- درخواست خرید و فروش اسلحه های با کالیبر بالای 5.5 ، اسلحه سرد مثل قمه، لوازم دفاع شخصی مثل اسپری فلفل و گاز اشک آور و ...شده باشد
- درخواست خرید و فروش و اعطای هرگونه وام شده باشد
- درخواست اجاره هرگونه سند و مدرک تحصیلی شده باشد

- درخواست استخدام در خارج از کشورشده باشد

- درخواست انجام فیزیوتراپی در منزل، کاردرمانی در منزل، زالودرمانی در منزل بدون مجوز مربوطه شده باشد

- درخواست خرید و فروش و اجاره هرگونه مجوز شده باشد

- درخواست فروش ملک در خارج از کشور، شده باشد

- درخواست استخدام خانم ها به صورت شبانه روزی شده باشد

- درخواست اجاره روزانه یا کوتاه مدت ملک بدون مجوز شده باشد

- درخواست خرید و فروش موبایل و تبلت بدون جعبه شده باشد

- درخواست خرید و فروش هرگونه فلش یا هارد اکسترنال محتوی فیلم و داده شده باشد

- درخواست عرضه تجهیزات جاسوسی مانند: دستگاه شنود سیمکارتی، خودکار دوربین دار، ساعت دوربین دار، خودکار اسکنر، کی لاگر و ... شده باشد

- درخواست خرید و فروش سیم کارت فعال بدون انتقال مالکیت شده باشد

- درخواست خرید و فروش شبکه های اجتماعی و افزایش فالوور شده باشد

- اطلاعات حساب بانکی در آگهی گنجانده شده باشد

- در متن آگهی محصولات داخلی کم ارزش جلوه داده شده باشد

- در متن آگهی محصولات یا خدمات سایر رقبا را صریح یا ضمنی تحقیرکرده باشند

- تقلب یا دست‏کاری در ساختار پرداخت و دریافت مبالغ، فرآیند صدور صورت حساب، یا هزینه‏ های بازارچاپ ایران.

- آگهی هایی که شائبه کلاهبرداری و نقض قوانین و احتمال سوء استفاده در آن مشاهده شود .

- هرگونه محتویات سیاسی، دینی، اجتماعی که مخالف موازین اسلامی و مغایر با قانون جمهوری اسلامی باشد و جنبه ی تبلیغاتی نداشته باشد.

- از جملات تبلیغاتی کاذب در آگهی خود مثل: یک شبه پولدار شوید، زیر قیمت واقعی و... استفاده شده باشد

- اشاعه و تبلیغ گروه ها و احزاب غیر قانونی در آگهی انجام شده باشد

- توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی در متن آگهی شده باشد.

آگهی ثبت نمی شود اگر

- برداشت یا جمع ‏آوری اطلاعات سایر کاربران بدون کسب رضایت آنان انجام شده باشد

- اطلاعات حساب بانکی در آگهی گنجانده شده باشد

- اطلاعات مربوط به سابقه و تخصص و دسته بندی صحیح نباشد

- توزیع و پخش ویروس یا هرگونه تکنولوژی که ممکن است به بازارچاپ ایران، علائق یا حریم کاربران بازارچاپ ایران آسیب برساند.

- آگهی هایی که شائبه کلاهبرداری و نقض قوانین و احتمال سوء استفاده در آن مشاهده شود .

- ارسال مضمون دروغین، نادرست، گمراه کننده، توهین ‏آمیز، یا هجو آمیزانجام شده باشد

-در آگهی استخدام درج اطلاعات زیر ضروری است

  • عنوان شغلی مورد نیاز
  • نام کامل شرکت یا مسئول استخدام کننده
  • آدرس دقیق
  • شماره تلفن
 • درآگهی درخواست واریز پول  شده باشد
 • تقلب یا دست‏کاری در ساختار پرداخت و دریافت مبالغ، فرآیند صدور صورت حساب، یا هزینه‏ های بازارچاپ ایران.
 • هرگونه محتویات سیاسی، دینی، اجتماعی که مخالف موازین اسلامی و مغایر با قانون جمهوری اسلامی باشد و جنبه ی تبلیغاتی نداشته باشد. قرارداده باشند
 • - توهین به مذهب، نژاد، فرهنگ، زبان و سایر مواردی که به موجب قانون، جرم شناخته میشود شده باشد
 • - ارسال یا پخش هرزنامه یا حجم زیادی از ارتباطات الکترونیکی، درخواست‏های زنجیره‏ ای یا هرمی شده باشد

- اطلاعات حساب بانکی در آگهی گنجانده شده باشد

- اطلاعات مربوط به خدمات و کالا و دسته بندی صحیح نباشد

- توزیع و پخش ویروس یا هرگونه تکنولوژی که ممکن است به بازارچاپ ایران، علائق یا حریم کاربران بازارچاپ ایران آسیب برساند.

- آگهی هایی که شائبه کلاهبرداری و نقض قوانین و احتمال سوء استفاده در آن مشاهده شود .

- ارسال مضمون دروغین، نادرست، گمراه کننده، توهین ‏آمیز، یا هجو آمیزانجام شده باشد

- درآگهی قیمت پیشنهادی نوشته  نشده باشد

 • تقلب یا دست‏کاری در ساختار پرداخت و دریافت مبالغ، فرآیند صدور صورت حساب، یا هزینه‏ های بازارچاپ ایران.

- اطلاعات حساب بانکی در آگهی گنجانده شده باشد

- اطلاعات مربوط به قیمت و مشخصات کالا و ... صحیح نباشد

- توزیع و پخش ویروس یا هرگونه تکنولوژی که ممکن است به بازارچاپ ایران، علائق یا حریم کاربران بازارچاپ ایران آسیب برساند.

- آگهی هایی که شائبه کلاهبرداری و نقض قوانین و احتمال سوء استفاده در آن مشاهده شود .

هرگونه استفاده از بازارچاپ ایران به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. بازارچاپ ایران هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد.

 • تلاش بازارچاپ ایران، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 • مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده ‌ی کاربر است و بازارچاپ ایران هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.
 • بازارچاپ ایران هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی به غیر از اخذ تعهد از ایشان به رعایت کلیه مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران منعقد نمی‌کند. بازارچاپ ایران، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 • مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به بازارچاپ ایران ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده ی فرستنده اطلاعات است.
 • بازارچاپ ایران مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکس ارسالی به سایت، یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به کاربر یا ایجاد شده توسط کاربر می‌باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 • مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به بازارچاپ ایران که به واسطه‌ ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و بازارچاپ ایران مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
 • آگهی‌های بازارچاپ ایران با هزینه ‌ی گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از بازارچاپ ایران حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به بازارچاپ ایران را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود

معمولا آگهی‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به آگهی‌های بدون تصویر، بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر آگهی خود حتما از عکس استفاده نمایید.

همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 300*400 پیکسل و حجم آن حداکثر 10 مگابایت باشد.
 چنانچه در تصویر آگهی موارد زیر رعایت نشود ، تصویر مورد نظر منتشر نخواهد شد:

 • درج تصویر لوگو در آگهی (در آگهی استخدام درج لوگو منع ندارد)
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت باشد
 • تصویر غیر واقعی ارسال شود
 • تصویر دارای کادری سیاه باشد
 • محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی مغایر باشد
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص شده باشد
 • تصویری که متعلق به آگهی دیگری درسایت  باشد،
 • تصویری که به آگهی مرتبط نباشد،
 • تصویر اول آگهی حاوی متن باشد،
 • قیمت و شماره تلفن در تصویر درج شده باشد،
 • بیش از ۲۰٪ از محتوایِ تصویر آگهی شامل متن باشد،
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند.
 1. دسته بندی اشتباه باشد
 2. آگهی تکراری باشد
 3. محتوای آگهی مغایر با قوانین باشد
 4. عکس آگهی مناسب نباشد
 5. مدت زمان آگهی منقضی شده باشد
 6. به دلیل گزارش کاربران آگهی حذف شده است.

شرایط زیر برای ثبت آگهی در بازار چاپ ایران  در نظر گرفته  شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر آگهی‌ها نیز می‌گردد.

 • آگهی منتشر شده به مدت ده روز  بر روی  سایت بازار چاپ ایران باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، آگهی منقضی شده و پاک می‌شود.
 • در صورت حذف آگهی به دلیل منقضی شدن آن، پس از گذشت ۲۴ ساعت از حذف، امکان ثبت آگهی مشابه فراهم می‌گردد.
 • هر کاربر مجاز به ثبت حداکثر پنج آگهی در روز می‌باشد.
 • در برخی از آگهی ها ،بخشی از اطلاعات برای کاربران نمایش داده می‌شود

پس از ثبت و انتشار آگهی، امکان ویرایش اطلاعات تماس مانند ایمیل و شماره تماس و همچنین دسته‌بندی آگهی و شهر وجود ندارد

 • محتوای آگهی نا مناسب است
 • اطلاعات آگهی گمراه کننده و یا دروغ است
 • آگهی اسپم است و پشت سر هم پست می شود
 • دسته بندی اشتباه است
 • قیمت آگهی نامناسب است
 • خدمات آگهی شده دیگر موجود نیست
 • خدمات مندرج در آگهی مشمول مصادیق مجرمانه است
 • و....

 

  1. چرا آگهی تکراری نمی تونم درج کنم ؟

موتورهای جستجو با تشخیص دو آگهی مشابه از نظر محتوا و تصاویر در یک صفحه آن را تقلب شمرده و ضمن احتساب امتیاز منفی برای سایت ، آگهی را حذف میکنند.

  1. چرا آگهی من حذف شده است ؟

به دلایل زیر آگهی حذف می شود

 • دسته بندی اشتباه باشد
 • آگهی تکراری باشد
 • محتوای آگهی مغایر با قوانین باشد
 • عکس آگهی مناسب نباشد
 • مدت زمان آگهی منقضی شده باشد
 • به دلیل گزارش کاربران آگهی حذف شده است.

 

  1. چه جوری آگهی خودم را پیدا کنم ؟
  2. آیا بازار چاپ ایران روی قیمت ها نظارت دارد ؟
  3. آیا بازار چاپ ایران  روی معاملات نظارت دارد و امنیت معاملات را تضمین می‏ کند؟
  4. قوانین استفاده از بازارچاپ ایران چیست ؟
  5. شرایط ثبت آگهی در بازار چاپ ایران چیست ؟
  6. شرایط استفاده و مشاهده آگهی در بازار چاپ ایران چیست ؟