۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱

دستگاه های پانچ به دو دسته برقی و دستی تقسیم می شوند نوع دستی ان معمولا نحوه کار کردن با ان بسیار ساده است و دارای یک اهرم است که با فشار دادن ان اهرم (در سیمی کن ها معمولا اینگونه است) باعث پانچ شدن صفحات مورد نظر میشود.

مقایسه و علل خرابی دستگاه صحافی

علل خرابی دستگاه های صحافی

بخش اصلی دستگاه صحافی فنر زن و سیمی کن قسمت پانج ان ها می باشد، درچند خط اینده می خواهیم به بررسی خرابی دستگاه پانچ بپردازیم.

علت های گوناگونی موجب خرابی دستگاه خواهد شد، همیشه هم این خرابی به علت استفاده زیاد نمی باشد گاهی اوقات استفاده غیر اصولی از دستگاه صحافی موجب خراب شدن آن می شود.

دستگاه های پانچ به دو دسته برقی و دستی تقسیم می شوند نوع دستی ان معمولا نحوه کار کردن با ان بسیار ساده است و دارای یک اهرم است که با فشار دادن ان اهرم (در سیمی کن ها  معمولا اینگونه است) باعث پانچ شدن صفحات مورد نظر میشود. خرابی دستگاه پانچ در دستگاه های صحافی ممکن است به علت شکستن اهرم در صورت استفاده زیاد یا فشار بیش از حد به اهرم باشد علت دیگر خرابی میتواند هزر شدن فنر به کار برده در ان باشد تعمیر این خرابی ها نیاز به تخصص زیاد خاصی ندارد اما باید اصولی انجام شود.

دستگاه پانچ در دستگاه های صحافی برقی کمی ساز وکار پیچیده تری دارد و یافتن علت خرابی ان کمی دشوار است.

انواع علت های خرابی این دستگاه ها شامل:

  1. قطع سیم اتصال به برق
  2. خراب شدن موتور دستگاه
دستگاه صحافی

 

همیشه باید توجه داشته باشید بعد اینکه متوجه دستگاه شما به خوبی کار نمی کند سریع تر اقدام به تعمیر دستگاه کنید زیرا ممکن است باعث فشار به بخش دیگر شده و خرابی جدی تری به بار اورد.

مقایسه دو مدل از دستگاه های فنر زن

همانطور که در پاراگراف قبل بیان کردم دستگاه صحافی فنر زن دو نوع برقی (حالت نیم برقی نیز موجود است) و دستی را دارد یک نوع تقسیم بندی دیگری که این دستگاه های صحافی دارند نوع فنر پلاستیکی ان و نوع فنر فلزی می باشد همن طور که خودتان بهتر میدانید استفاده از نوع فنر فلزی برای دوام بیش تر صحافی مناسب تر می باشد.

بودجه مناسب برای خرید انواع دستگاه صحافی

برای خرید دستگاه صحافی رو میزی  برای محیط خانه یا شرکت بهتر است از نوع حرارتی ان استفاده کنید، بودجه مورد نیاز برای خرید این دستگاه از 5 ملیون تومان تا 20 ملیون تومان است که بستگی به شرکت تولید کننده دستگاه دارد البته این قیمت ها پیوسته در حال تغییر است.

دستگاه صحافی رومیزی

 

اگر میخواهید کارهای فشرده سنگین صحافی انجام دهید بهتر است از دستگاه های صحافی بزرگ تر مانند فنر زن و یا سیمی کن برقی و نیم و یا دستی استفاده کنید بودجه نوع دستی آن مناسب کار با حجم کم است ولی اگر شما در روز نیازمند این هستید که 50 یا تعدا بیش تری کتاب را صحافی کنید نیاز مند این هستید از نوع برقی ان ها استفاده کنید. بودجه لازم برای خرید این دستگاه ها از ده ملیون  تومان تا 50 ملیون تومان البته باز هم لازم به ذکر است که این قمیت ها متغیر می باشند.

 

  • دستگاه صحافی دست دو
  • فروش دستگاه صحافی
  • انواع دستگاه صحافی حرارتی
  • انواع دستگاه صحافی
  • دستگاه صحافی