۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

چاپ طلاکوب اکثر اوقات در کارخانجات، چاپخانه ها، و تولیدی ها مورد استفاده قرار می گیرد و جزو شاخه های صنعتی در کار چاپ می باشد. معمولا از چاپ طلاکوب برای دفتر تلفن، کاتالوگ، چرم و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.

آشنایی با طلاکوبی

آشنایی با طلاکوبی:

کلیشه در واقع قالب طلاکوبی است که طرح مورد نظر را ابتدا بر روی آن و سپس با استفاده از رول یا فویل بر روی جسم مورد نظر می اندازند.

 

روش کار با دستگاه طلاکوب :

دستگاه طلاکوب ، برای انتقال ورق متالایز نیاز به حرارت و فشار دارد که فشار لازم برای این کار از رول های فویلی به قطعه انتقال می یابد  تا کلیشه گرم شود، به این روش لترپرس گفته می شود که میتوان از فویل های رنگی با تنوع رنگ بالا استفاده کرد از دستگاه طلاکوب در جهت چاپ طلاکوبی بر روی وسایلی چون : جلد کتاب، دعوتنامه یا به عنوان مارک لباس استفاده می‌شود.

دستگاه طلاکوب دیجیتالی

 

انواع دستگاه طلاکوب:

دستگاه های طلاکوب با گذشت زمان دچار تغییراتی از نظر کارایی، و امکانات سرعتی شده اند که عبارتند از:

دستگاه طلاکوب هیدرولیک: دستگاه طلاکوب هیدرولیک، همان طور که از نامش پیداست فشار لازم را توسط اهرم به دست نمی آورد، برعکس این فشار توسط روغن اعمال میشود تا بتواند با سرعت بالا، چاپ بیشتری را در تیراژ و سایز بالا ایجاد کند.

دستگاه طلاکوب دیجیتال: در دستگاه طلاکوب دیجیتال برای ایجاد نقش و نگار از کلیشه استفاده نمی شود، زیرا برای چاپ های تیراژ بالا کاربرد ندارد و بیشتر برای تیراژهای پایین از جمله چاپ جلد پایان نامه هایی با ضخامت کم استفاده می‌شود.

 

ابزار کمکی دستگاه طلاکوب:

دستگاه های طلاکوب، برای چاپ طلاکوبی بهتر، نیاز به عملکرد و ابزارهای کمکی با کیفیتی دارند که سرعت و روند کار را بالا می‌برد که عبارتند از:

زر طلا کوب: زر طلاکوب یا فویل ها، در دو نوع عمده ی پیگمنتی یا متالایزموجود می‌باشند، که فویل ها دارنده رنگ ها و ابعاد مختلفی هستند. ابعاد مورد نیاز فویل ها توسط عرض محاسبه و دستگاه مخصوص برش رول عرض مورد نظر فویل را برش می‌دهد که حداقل عرض فویل ها 80 سانتی متر می‌باشد.

فیکسچر: فیکسچر برای ثابت سازی سطح کلیشه ای، حین ایجاد ضربات برای برجسته سازی استفاده می‌شود، که  تا حد معمول محصول را بر روی  صفحه ی مخصوص دستگاه ثابت نگه ‌می‌دارد.

رول زر طلاکوب
  • دستگاه طلاکوب دیجیتال
  • انواع دستگاه طلاکوب
  • دستگاه طلاکوب آلمانی
  • دستگاه طلاکوب
  • خرید دستگاه طلاکوب
  • خرید رول دستگاه طلاکوب
  • طلاکوب دیجیتال
  • طلاکوب داغی
  • رول زر طلاکوب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد