۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

تونر پودری از جنس پلاستیک با بار منفی است که درون کاتریچ دستگاه های کپی و یا منبع رنگ آن قرار می گیرد. از تونر در کلیه ماشین های چاپ لیزری مثل پرینتر و دستگاههای متنوع دیگر استفاده می کنند. تونهرای کونیکا از بهترین تونرهای موجود در بازار هستند که به شکل مشکی و رنگی عرضه می شوند.

آشنایی با تونر کونیکا

تونر کونیکا تحولی بزرگ در صنعت دیجیتال

 

تونر:

پودری از جنس پلاستیک  با بار منفی است که درون کاتریچ دستگاه های کپی و یا منبع رنگ آن قرار می گیرد. از تونر در کلیه ماشین های چاپ لیزری مثل پرینتر و دستگاههای متنوع دیگر استفاده می کنند. تونرها به شکل مشکی و رنگی عرضه می شوند.

 

تونرهای رنگی :

که از جنس پلیمر و ذرات کربن هستند به راحتی می توانند در برگه کاغذ ذوب شوند و ماندگاری بیشتر و بهتری داشته باشند. تونرهای مشکی که برای دستگاههای پرینتر و کپی سیاه و سفید کاربرد فراوانی دارند با پودر بسیار ریز باعث افزایش کیفیت چاپ می شوند.  

در گذشته تمام پرینترهای لیزری و یا دستگاههای کپی بدون کاتریچ بودند و تونر از طریق بطری هایی که از قبل بسته بندی شده بودند داخل پرینتر ریخته می شدند ولی امروزه کاتریچ ها به صورت پک های یکبار مصرف عرضه می شوند.

تونرها در رنگ های متفاوتی عرضه می شوند که بسته به نوع پرینتر باید مورد استفاده فرار گیرند. در پرینترهای تک رنگ از تونر مشکی استفاده می کنند و در پرینترهای رنگی به طور همزمان می توان از سه یا چهار رنگ استفاده کرد.

تونر کونیکا مینولتا آبی TN622 C

 

استانداردهای کار با تونر:

تونر یک ماده سمی است و باید با احتیاط استفاده شود. بزرگی هر ذره تونر در حدود 2% میکرون است و براحتی می تواند شش ساعت در هوا معلق باشد. اگر تونر به پوست دست هایتان و لباس هایی که بر تن دارید بچسبد فقط از آب سرد برای  شستن آنها استفاده کنید و تحت هیج شرایطی ازآب گرم استفاده نکنید زیرا استفاده از آب گرم باعث می شود تونر به محل تماس جذب شود. برای جلوگیری از سفت شدن پودر تونر حتمن آن را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید.

 

عمده ترین مواد تشکیل دهنده تونر:

تونرهای رنگی و مشکی از مواد مختلفی مثل پلی استر، پودر کربن سیاه، بنزیمید ازول، کیناکریدون، سیلیکافوم و فتالوسیانین تشکیل می شوند. هر یک از این مواد در نوع خود بی نظیر بوده و باعث افزایش کیفیت پرینت  می شوند و قابلیت های درخور توجهی در صنعت چاپ دیجیتال بوجود می آورند.

پلی استر موجود در تونر نقطه ذوب پایینی دارد و انرژی کمتری استفاده می کند، استنشاق این ماده شیمیایی برای ریه کاملا مضر است و باید با احتیاط کامل استفاده شود. این پودر بی رنگ است و باید با مواد شیمایی دیگری مثل پودر کربن سیاه ترکیب شود.

تونر کونیکا مینولتا620

 

رنگ های زرد، قرمز و آبی که در تونر رنگی وجود دارد از ترکیبات مختلفی بوجود می آیند. رنگ زرد از ترکیبات ماده ای بنام بنزیمیدازول ایجاد می شود. رنگ قرمز موجود در تونر رنگی از ترکیبات کیناکریدون ساخته می شود و رنگ آبی از ماده ای بنام فتالوسیانین ایجاد می شود.

تمامی این مواد شیمیایی از دانه های بسیار ریزی تشکیل شده اند و کیفیت چاپ را افزایش می دهند. جالب است بدانید عمده ترین مواد تشکیل دهنده تونر مشکی و رنگی پلاستیک است و با حرارت تغییر شکل پیدا می کند.

 

همچنین میتوانید برای دیدن انواع تونرهای کونیکا در رنگ های متنوع به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید.

  • تونر کونیکا
  • تونر کونیکا مینولتا ابی
  • تونر کونیکا مینولتا زرد
  • تونر کونیکا مینولتا قرمز
  • تونر کونیکا مینولتا مشکی
  • ست تونر کونیکا
  • ست تونر کونیکا مینولتا مدل 615
  • تونر کونیکا رنگی
  • بازار چاپ ایران
  • تونر رنگی کونیکا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد