۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

پلاتر اولین دستگاه خروجی رایانه با قابلیت چاپ تصاویر و ترسیم‌های با عرض زیاد می‌باشد یعنی نقشه های مهندسی و معماری و صنعتی در اندازه کامل را میتواند چاپ کند. معمولاً از آنها برای چاپ روی کاغذ استفاده می شود که اندازه بسیار بزرگی دارد.( چاپگرهای معمولی حداکثر می توانند تا سایز A3 چاپ کنند )

دستگاه پلاتر

پلاتر

پلاتر اولین دستگاه خروجی رایانه با قابلیت چاپ تصاویر و ترسیم‌های با عرض زیاد می‌باشد یعنی نقشه های مهندسی و معماری و صنعتی در اندازه کامل را میتواند چاپ کند. معمولاً از آنها برای چاپ روی کاغذ استفاده می شود که اندازه بسیار بزرگی دارد.( چاپگرهای معمولی حداکثر می توانند تا سایز A3 چاپ کنند )با اینحال دقت پلاتر در تهیه ترسیم ها بسیار زیاد است.

 

انواع پلاتر

  • پلاتر ‌های جوهر افشان :

پلاترهای جوهر افشان شبیه به پرینترهای جوهرافشان است ولی در سایزی بزرگتر. (جوهر به صورت قطره ای از سوزن های بسیار بر روی کاغذ پاشیده شده و تصاویر بر روی کاغذ چاپ می شوند.)

از پلاترهای جوهرافشان برای چاپ نقشه رنگی ، چاپ عکس ، چاپ پوستر ، چاپ عکس آتلیه ای  و آگهی و بیلبوردها استفاده می کنند .

پلاتر جوهرافشان
  • پلاتر ‌های قلمی : پلاترهای قلمی عملیات چاپ را به کمک قلم انجام می دهند. چاپ در پلاتر های قلمی کاملا مکانیکی است. به طوری که طرح مورد نظر به کمک قلم دستگاه روی کاغذ ترسیم می گردد.

این نوع رسام ها برای چاپ متون مناسب نیستند. چرا که اولا کاراکتر های حروف باید به صورت جداگانه ترسیم شوند. ثانیا برای تغییر سایز خطوط و علامت های رسم شده، باید قلم را عوض کرد. به طور کلی فرایند رسم با رسام قلمی زمان بر است.

اما از طرفی رسم خطوط منحنی و ترسیم های پیچیده به کمک این نوع پلاتر ها به زیبایی و ظرافت خاصی قابل رسم هستند. 

 

  • پلاتر‌های الکترواستاتیکی (لیزری) :

این نوع از دستگاه ها دارای سرعت چاپ بالاتر اما کیفیت پایین تری نسبت به دستگاه های جوهرافشان هستند.

بیشتر این نوع از پلاترهای موجود در ایران تک رنگ بوده و تنها می توانند از رنگ مشکی برای چاپ استفاده کنند بنابراین بهتر است بدانید این دستگاه بیشتر مناسب چاپ متون و عکسها و نقشه های سیاه وسفید می باشد.

پلاتر لیزری

 

  • دسته بندی دیگر انواع پلاتر براساس حرکت کاغذهاست که به سه دسته مسطح غلطکی و مختلط دسته بندی میشوند .

 

برای  خرید دستگاه پلاتر فقط به قیمت تمام شده دستگاه در هنگام خرید توجه نکنید، و قبل از انتخاب نوع و مدل پلاتر از قیمت مواد مصرفی آن دستگاه اطلاعات کسب کنید 

شرکت‌های اچ پی (HP)، اپسون (EPSON) و کانن (Canon) به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دستگاه‌های پلاتر در جهان محسوب می‌شوند.

 

 

  • فروش دستگاه پلاتر
  • دستگاه پلاتر
  • فروش دستگاه پلاتر
  • پلاتر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد