16:55 - 1399/11/04

رول زر طلاکوب چیست و چه کاربردی دارد؟

چاپ طلاکوبی یک فرآیند چاپ ویژه است که از گرما ، فشار و ورق فلزی (فویل) استفاده می کند. استفاده از ورق زر طلاکوب برای ایجاد طرح ها و گرافیک های مختلف براق روی مواد مختلف استفاده می شود. ورق زر طلاکوب به چاپ جلوه ای باورنکردنی می دهد و به سرعت در بسیاری از صنایع به روش ترجیحی چاپ تبدیل شده است

رول زر طلاکوب چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق زر طلاکوب :

رول زر طلاکوب

اگر به دنبال روشی منحصر به فرد برای افزودن جذابیت و ظرافت به پروژه چاپ شده خود هستید تا جلوه بیشتری داشته باشد ،طلاکوبی راهی است که باید دنبال کنید. طلاکوبی به شیوه اعمال ورق های متالایز یا ورق طلا  به سطح کار ( کاغذ ، مقوا یا هر سطح دیگر) گفته می شود.

چاپ طلاکوبی یک فرآیند چاپ ویژه است که از گرما ، فشار و ورق فلزی (فویل) استفاده می کند.

شما احتمالاً هر روز بدون اینکه بدانید با ورق طلاکوبی در تماس هستید. می توانید آن را روی برچسب ها ، بسته بندی ها ، حتی روی اشیا پیدا کنید. آیا آن جزئیات مایل به زرق و برق درخشان را در برخی دعوتنامه ها ، گواهینامه ها ، اسناد مهم ، قطعات صنعتی و ... را به یاد دارید؟ ما در این مقاله میخواهیم در این مورد یعنی  "ورق طلاکوب" صحبت کنیم.با بازار چاپ ایران همراه باشید.

در گذشته صرفا از ورق طلا برای این منظور استفاده می شده است ولی امروزه نکته منحصر به فرد در مورد چاپ طلاکوبی این است که انتخاب گسترده ای از رنگ ها وجود دارد. اگرچه محبوب ترین رنگ ها به وضوح ورقه های طلایی و نقره ای هستند ، اما آنها دارای رنگ ها و جلوه های دیگری مانند هولوگرافی و مروارید هستند که همگی به تکرار جلوه فلزات گرانبها کمک می کنند

و این نکته می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد ، زیرا افرادی که کمی با چاپ طلاکوبی آشنا هستند ممکن است عادت داشته باشند که از ورق طلا و نقره استفاده می کنند ، اما چیزی مانند قرمز واقعاً می تواند آنها را غافلگیر کند زیرا بسیار متفاوت است.و با این طریق میتوانید طرح رنگی برند خود را در ذهن مخاطب بخاطر بسپارید و از جایی که نام تجاری شما قابل تشخیص نیست ، فراتر بروید.

به طور معمول عرض ورق متالایز ۷۵ یا ۶۵ سانتی متر و طول هر رول آن ها 24000 یا 2000 متر می باشد. 

 

انواع مختلف ورق طلاکوب :

 

ورق های فلزی

اینها متداول ترین انواع ورق هستند که در فرآیند مهر زنی استفاده می شوند. آنها یک رنگ کلاسیک متالیک به طرح می بخشند و معمولاً در رنگ های طلایی ، نقره ای و مسی موجود هستند ، اگرچه از رنگ های دیگر نیز استفاده می شود

 

ورق های رنگی

ورق های رنگی یک طرح مات یا براق غیر فلزی بر روی طرح ایجاد می کنند.

 

ورق های مرواریدی

ورق های مرواریدی درخشش مروارید زیبایی به طرح می بخشند.

 

ورق های هولوگرافی

از این ورق ها برای تولید طیف گسترده ای از الگوها و جلوه های ویژه بر روی لایه استفاده می شود.

برای جلوگیری از جعل و تقلب معمولاً از ورق های هولوگرافیک استفاده می شود.

 

ورق های خراشنده

این ورق ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی و با استفاده از سکه یا ناخن خراشیده می شوند. مانند سایر ورق ها دائمی نیست و به راحتی خراشیده می شود. به همین دلیل آنها به عنوان پوششی موقت برای اطلاعات بسیار حساس کاملاً مناسب هستند.

 

همانطور که می بینید انتخاب های زیادی وجود دارد. شما فقط باید انتخاب کنید که کدام یک برای طراحی شما مناسب است.

 

ورق های طلاکوب از5 لایه تشکیل شده اند :

  • فیلم (Carrying foil): حامل طلا فویل جهت محافظت از لایه زیرین  از جنس پلی استر 
  • پوشش جدا کننده(Separating layer ): لایه وسط بین لاک و فیلم(موجب جدا شدن راحت لایه فیلم از سطح)
  • لاک : روی سطح فلزات را با لایه نازکی ( لاک ) جهت محافظت و جلوگیری از تماس با اکسیژن و اکسید شدن فلزات می پوشانند .
  • طرح نقره ای ( آلومینیوم ) – طلایی از جنس فلزات((Visible layers
  • چسب(Adhering) : وظیفه چسباندن لایه آلومینیوم به سطح کار

 

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن ورق های طلاکوب و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد