دستگاه ریسوگراف و موارد کاربرد آن

دستگاه چاپ ریسوگراف برای کارهای چاپی بزرگ با حجم بالا و سرعت بالا ، با حداقل هزینه کارایی دارند .

دستگاه ریسوگراف و موارد کاربرد آن

دستگاه ریسوگراف :

دستگاه ریسوگراف ، یک سیستم چاپ دیجیتال پرسرعت است و برای چاپ با حجم بالا و سرعت بالا تولید می شود. 

ریسوگراف ترکیبی است از دستگاه کپی استاندارد و یک دستگاه چاپ افست کوچک. ترکیبی از عملکرد هر دو . اما مهمتر از همه شما می توانید کارهای چاپی بزرگ را با حداقل هزینه برای سازمان خود انجام دهید. دستگاه های تکثیر ریسوگراف به دلیل ارائه بهترین رنگ و بافتی که می توانید در چاپ پیدا کنید مشهور هستند  

 

دستگاه ریسوگراف چگونه کار می کند؟

نسخه اصلی از طریق دستگاه اسکن می شود و توسط مجموعه ای از نقاط گرم شده روی صفحه حرارتی به مستر منتقل می شود که باعث ترسیم شکل اثر هنری می شود و فضای خالی آن را از بین می برد. ورق اصلی به دور درام جوهر میپیچد تا جوهر رنگی از طریق این حفره ها بر روی کاغذی که با سرعت زیاد از آن عبور می کند ، ایجاد شود و کاغذ از طریق دستگاه مسطح میشود.

چاپ ریسو منحصراً مبتنی بر رنگ نقطه ای است. بر خلاف چاپ دیجیتال ، هیچ محدودیتی برای چاپ در رنگ های مرکب استاندارد مانند CMYK وجود ندارد. این بدان معناست که امکانات خلاقانه با رنگ بی پایان است. در مقایسه با سایر روش های چاپ مبتنی بر رنگ نقطه ای مانند چاپ افست ، چاپ ریسو بسیار مقرون به صرفه است.

دستگاه ریسوگراف EZ 220

 

 

این دستگاه ها برای چاپ انواع متنوعی از چاپ از جمله: 

پوستر ، کارت ویزیت ، دعوت نامه ، گواهی نامه ، پاکت نامه ، کاتالوگ ، چاپ هنری و سربرگ استفاده می شوند. 

 

دستگاه ریسوگراف چگونه از جوهرهای رنگی می تواند استفاده کند؟

ریسوگرافها معمولاً دارای جوهرهای رنگی و درام های قابل تعویض هستند که امکان چاپ در رنگ های مختلف یا استفاده از رنگ لکه ای را در یک کار چاپی واحد فراهم می کنند. 

جوهر ریسو نیمه شفاف است و فرصتی برای چاپ مجدد رنگها فراهم می کند ، که می تواند طیف گسترده ای از رنگها را فقط از چند جوهر تولید کند و می تواند جلوه های هنری بسیاری ایجاد کند.

هر جوهر در درام قابل حمل خود قرار دارد که در صورت لزوم به داخل و خارج دستگاه منتقل می شود.به این صورت که : در درام دستگاه های ریسوگراف رنگ سیاه وجود دارد برای چاپ رنگی باید از رنگی که مدنظرتان هست در درام استفاده کنید. ابتدا درام با رنگ مورد نظر چاپ میشود بعد درام تعویض میشود و رنگ بعدی روی کاغذ نمایان میشود و بعدی و بعدی .... 

 

مزایای چاپ ریسو :

  • این روش چاپ در مقایسه با سایر فرآیند های چاپ ، گزینه مقرون به صرفه تری است  
  • می توان زیبایی های مشابه و پوشش های رنگی زیبایی را بدست آورد. می توان هر چند بار که میخواهید یک ورق کاغذ از آن عبور دهید تا لایه های مختلف رنگی ایجاد شود
  • سازگار با محیط زیست هستند ، تمام جوهرهای ریسو دارای روغن نباتی هستند. جوهر ریسو به جای خشک کردن مواد شیمیایی سنگین یا گرما از طریق جذب به مواد کاغذی بدون پوشش خشک می شود. به همین دلیل ، مصرف برق در تمام مراحل چاپ بسیار کم است.
  •  در مقایسه با دستگاه فتوکپی استاندارد بسیار قابل اعتماد است و می تواند هم سرعت بسیار بالایی (معمولاً 150 صفحه در دقیقه) داشته باشد.

 

طول عمر دستگاه های ریسوگراف چقدر است؟

ریسوگراف اغلب دستگاه مورد استفاده در چاپخانه های اداری است. از آنجا که در روند چاپ گرما دخیل نیست ، گیربکس کمتری را تجربه می کنند و نسبت به سایر چاپگرهای اداری به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند ، به همین ترتیب عمر مفید بیشتری نیز دارند.

 

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های ریسوگراف و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد