13:30 - 1399/12/17

آشنایی با دستگاه حروف ساز چلنیوم

 دستگاه حروف ساز یک نوع دستگاه مکانیکی ساده در صنعت چاپ میباشد که برای زیبایی ، جلوه تزئینی آرم ها و کارهای تبلیغاتی ساخته شده اند.این دستگاه ها عمدتا به دو شکل حروف ساز چلنیومی و استیل روانه بازار میشود که عمدتا حروفساز چلنیومی پرمخاطب میباشد.

آشنایی با دستگاه حروف ساز چلنیوم

دستگاه حروف ساز :

بسیاری از فرایندهای صنعت تابلوسازی به روز شده است و یکی از فرآیندهای ایجاد شده دستگاههای حروف ساز است.

 در حالی که هنوز در برخی از مغازه ها  ایجاد دستی حروف و آرم ها نیاز به صنعتگرانی دارد که با استفاده از ابزار دستی و تکه های ورق فلز به شکل پیچ خورده مهارت داشته باشند. علاوه بر زمان و هزینه های کار ، مدیریت حروف بزرگ و تکراری کار دشواری است ، اما امروزه ، دستگاه های حروف ساز خودکار بیشتر کارها را آسان کرده اند در حالی که هزینه کار را هم تا 85٪ کاهش می دهند .

 دستگاه حروف ساز یک نوع دستگاه مکانیکی ساده در صنعت چاپ میباشد که برای زیبایی ، جلوه تزئینی آرم ها و کارهای تبلیغاتی ساخته شده اند . این دستگاه ها عمدتا به دو شکل حروف ساز چلنیومی و استیل روانه بازار میشود که عمدتا حروفساز چلنیومی پرمخاطب هستند. هنگام صحبت در مورد دستگاه حروف ساز ، منظور ما معمولاً ایجاد حروف ساخته شده با حروف فلزی یا اکریلیک است نه حروف برش تخت ، که به سادگی از مواد مختلف ورق بریده می شوند .

 این حروف برای جلوه های تزئینی ، محوطه سازی ، آرم و تبلیغات از نظر زیبایی شناسی خوشایند هستند. همچنین دارای یک بافت نواری هستند که به محصول نهایی ظرافت بالایی می دهد. این حروف ، چشمگیر و بسیار پر تقاضا هستند

 

 نحوه عملکرد دستگاه حروفساز:

ابتدا حروف مدنظر با یک نرم افزار طراحی میشود سپس توسط دستگاه برش لیزر برش داده میشود و بعد توسط دستگاه حروفساز با چلنیوم ، استیل یا هر ماده دیگری شکل داده میشود .

حروف ساخته شده به طور کلی دارای دو قسمت جلوی کار و پشتِ کار است. قسمت جلویی حرف که به سادگی یک حرف بریده تخت است. قسمت پستی حرف نواری فلزی شکل است که کنار حرف را ایجاد می کند و تا قسمت جلویی می چرخد. این دو قطعه فلز به طور سنتی با هم لحیم می شوند تا حرف ساخته شده ای با ظاهر جامد ایجاد کنند. در فرآیند دست ساز ، با استفاده از ابزار تاشو و غلتک ، کار مدنظر شکل می گیرد. و بالطبع آهسته تر از دستگاه های حروف ساز کار به پایان میرسد.

دستگاه حروف ساز استیل S8710-TPS

 

مزایای استفاده از دستگاه حروف ساز :

  • زمان و سرعت ساخت حروف نسبت به روش سنتی قابل مقایسه نیست و سرعت نقش فوق العاده ای در زمان تحویل و کیفیت کارهای مدنظر ایفا میکند. 
  • حروف بصورت كاملا هم شكل  و هم اندازه کار میشود
  •  كمترين ميزان ضايعات را خواهید داشت 
  • مصرف پایین انرژی
  • قابلیت استفاده از انواع ورق های آلومینیومی
  • امکان ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر روی حروف با استفاده از نورپردازی 

 

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه حروف ساز و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد