۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸

دستگاه پرس حرارتی برای اعمال طرح یا گرافیک روی یک لایه ، مانند یک تی شرت ، با اعمال گرما و فشار ، ساخته شده است.

آشنایی با دستگاه های پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی چیست و چگونه کار می کند؟

گرچه ممکن است شما دقیقاً ندانید که دستگاه پرس حرارتی چیست و یا چه کاری انجام می دهد ، اما مطمئناً تولیدات آن را در اطراف خود دیده اید .

تی شرت های طرح دار یا پیراهن های ورزشی با نام و شماره را حتما مشاهده کرده اید. بسیاری از طرح ها ، تصاویر یا متنی که روی این نوع لباس ها مشاهده می کنید ، با فشار دادن حرارت و توسط دستگاه های پرس حرارتی اعمال شده اند.

هر دو پرس حرارتی دستی و اتوماتیک به طور گسترده در بازار ارائه میشوند . 

 

یک دستگاه پرس حرارتی با استفاده از گرما و فشار ، یک طرح یا یک گرافیک را روی سطح دیگری منتقل می کند ، در نتیجه نام دستگاه پرس حرارتی را می گیرد. پرس حرارتی ابزاری عالی است که به طور گسترده ای در چاپ پارچه استفاده می شود. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که با اعمال گرما و فشار برای مدت زمانی مشخص ، یک طرح یا اثر هنری را روی محیطی مناسب مانند تی شرت ها انتقال میدهد.

پرس های حرارتی دارای یک عنصر گرم کننده آلومینیومی هستند که صفحه گرمایش را تشکیل می دهد. آنها از کاغذ مخصوص انتقال و انواع خاصی از جوهر استفاده می کنند. دستگاه ابتدا تا دمای مورد نظر گرم می شود. سپس صفحه داغ را برای مدت زمان مشخص با طرح جوهر بر روی کاغذ انتقال فشار می دهیم. در این مدت جوهر در پارچه چاپ شده جاسازی شده است. جوهر فشرده شده روی سطح بستر یا پارچه قرار می گیرد و طرح را از طریق لایه های مواد تشکیل می دهد.

 

دستگاه پرس حرارتی برای چه کاری استفاده می شود؟

دستگاه پرس حرارتی راهی بدون سر و صدا برای چاپ طرحهای گرافیکی و هنری در سطوح مختلف است که تی شرت محبوب ترین آن است. دستگاه پرس حرارتی فقط به چاپ روی پارچه محدود نمی شود بلکه اکنون برای انتقال تصاویر و طرح ها روی لیوان ، بشقاب ، صفحه موس ، کلاه ، پازل و انواع محصولات دیگر نیز اصلاح شده است.

پرس حرارتی ۴۰*۶۰ کلاس PB

 

سه عامل اصلی در پرس حرارتی :

برای اعمال انتقال حرارت بر روی لباس و سایر سطوح ، سه عامل زمان ، دما و فشار ضروری هستند 

 • زمان

دامنه زمانی برای اکثر فشارهای تی شرت 0 تا 999 ثانیه است. گرچه هیچ کس قرار نیست برای 999 ثانیه (16 دقیقه) پرس انجام دهد! اکثر انتقال های حرارتی فقط به 10 تا 20 ثانیه زمان نیاز دارند.

 

 • درجه حرارت

دامنه دمای اکثر دستگاه های پرس حرارتی از 0 تا 500 درجه فارنهایت است. این مقدار کافی است تا تمام انتقال حرارت را روی تی شرت ها (و سایر لباس ها) کاملاً اعمال کنید. دمای بالاتر از 500 درجه فارنهایت احتمالاً انتقال و تی شرت های شما را می سوزاند یا ذوب می کند!

 

 • فشار

میزان فشار مورد نیاز برای انتقال توسط سازنده مشخص می شود ، دقیقاً مانند زمان و دما. فشار معمولاً از سبک یا نرم تا سخت یا محکم اندازه گیری می شود.

مثلا:

یک وینیل Easy Weed نیاز به فشار متوسط ​​دارد

ورق HTV نیاز به فشار محکم دارد

 

*** در بیشتر دستگاه ها ، اگر نه همه ، نمایشگر دیجیتالی وجود دارد که می توانید زمان و دما را روی آن تنظیم کنید. برخی از ماشین آلات گران قیمت نیز به شما امکان می دهند فشار را به صورت دیجیتالی تنظیم کنید.

 

 

عملکرد دستگاه پرس حرارتی :

تقریباً همه دستگاه های پرس گرم روش مشابهی از عملکرد دارند. دکمه روشن / خاموش ، تایمر ، اندازه گیری دما و تنظیم کننده فشار را مشاهده خواهید کرد.

 • طراحی را آماده کنید: با استفاده از نرم افزار طراحی گرافیک ، طرح ها و تصاویر خود را ایجاد و ویرایش کنید.
 • طرح را روی کاغذ انتقال حرارت چاپ کنید: اطمینان حاصل کنید که کاغذ انتقال حرارت با بهترین کیفیت را برای چاپ خود تهیه کرده اید. 
 • دستگاه را روشن کنید: کابل را به پریز برق متصل کنید. سپس دکمه روشن / خاموش را بچرخانید.
 • تنظیم دمای ترموستات: دکمه ترموستات را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید (ممکن است یک صفحه نمایش الکترونیکی برای تنظیم دما به جای دکمه داشته باشید) و صبر کنید تا پرس گرم شود. 

یک چراغ چشمک زن نشان می دهد که پرس حرارت به اندازه کافی گرم شده است.

دکمه ترموستات را در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا چراغ چشمک زن خاموش شود. 

هنگام استفاده از پرس گرم ، متوجه خواهید شد که چراغ قرمز گرما به طور مداوم روشن و خاموش می شود نگران نباشید . این نشانه ای است که دستگاه شما دمای مورد نظر شما را تنظیم می کند تا دما ثابت بماند.

 • تنظیم و شروع زمان: برای تنظیم زمان دیجیتال روی دستگاه از دکمه M / S استفاده کنید. دکمه را نگه دارید و مقادیر را به سرعت افزایش دهید. تایمر را با فشار دادن دکمه شروع / توقف شروع کنید. برای تنظیم مجدد تایمر هنگام زنگ هشدار ، دوباره از دکمه Start / Stop استفاده کنید.
 • فشار را تنظیم کنید: دسته دستگاه را بلند کنید تا پرس باز شود. به یاد داشته باشید که هنگام گرم شدن پرس دستگاه را در حالت باز نگه دارید . میزان فشاری که باید اعمال شود بستگی به نوع و ضخامت ماده موردنظر شما دارد.

در دستگاه های ارزان تر دکمه فشار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فشار افزایش یابد یا در جهت خلاف عقبربه های ساعت برای کاهش فشار

در دستگاه های گران قیمت ، یک فشار سنج با محدوده یک تا 9 محدوده خواهید داشت. برای فشار کم ، تنظیمات را از 1-3 انتخاب کنید. برای فشار متوسط ​​از تنظیم 4-6 و برای فشار سنگین 7-9 را انتخاب کنید.

 • لباس خود را دراز کنید: محیط چاپ می تواند یک تی شرت ، کیف یا هر وسیله دلخواه دیگری باشد. با فرض اینکه از پیراهن استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آن را کشیده اید تا چین های آن را بردارید. بعضی اوقات می توانید برای چند ثانیه پارچه را گرم کنید تا همه رطوبت از بین برود و چین ها از بین برود. طرفی که روی آن چاپ می شود باید رو به بالا باشد.
 • کاغذ انتقال را بگذارید: کاغذ انتقال را به صورت رو به پایین روی پارچه قرار دهید به طوری که صورت با آثار هنری روی تی شرت باشد. اطمینان حاصل کنید که کاغذ انتقال مطابق دلخواه به خوبی تراز شده است.

دسته را پایین آورده و مطمئن شوید که محکم در جای خود قفل شده است.

 

کاغذ را از قسمت انتقال بردارید تا گرافیک عالی چاپ شده روی لباس شما نمایان شود.

و تمام 

 

نکات قابل توجه هنگام استفاده از پرس حرارتی :

از اعمال گرمای زیاد نترسید زیرا برای انتقال صحیح و یکنواخت اثر هنری ، گرمای زیادی لازم است.

اگر گرمای زیادی وارد نکنید ، ممکن است طرح مدنظر به درستی به پیراهن نچسبد و باعث مشکلاتی در هنگام شستشو شود.

پیراهن را مستقیماً روی حرارت فشار دهید و اطمینان حاصل کنید که برچسب با سطح پرس تی شرت تراز شده است مطمئناً نمی توانید پیراهن های کج را بفروشید یا بپوشید!

برای جلوگیری از ترک خوردگی چاپ قبل از اینکه لباس را روی پرس قرار دهید ، مطمئن شوید که پیراهن های خود را کشیده اید.

اوراق انتقال گران است و شما نمی خواهید پول تلف کنید. بنابراین قبل از چاپ طرح خود روی کاغذ انتقال ، مطمئن شوید که آن را با چاپ روی کاغذ معمولی تست کرده اید.

در انتخاب پارچه لباس نهایت دقت را به کار ببرید تا کیفیت بهتری را به دست آورید ( محبوب ترین انواع پارچه برای چاپ تی شرت شامل پنبه ، پلی استر ، نایلون ، اسپندکس و لیکراست)

 

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های پرس حرارتی و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

 • دستگاه پرس حرارتی
 • بازار چاپ ایران
 • پرس حرارتی
 • عملکرد دستگاه پرس حرارتی
 • انواع دستگاه های پرس حرارتی
 • پرس حرارتی دستی
 • پرس حرارتی اتوماتیک
 • دستگاه های پرس حرارتی
 • دستگاه چندکاره
 • دستگاه چند کاره سابلیمیشن
 • نحوه استفاده از پرس حرارتی
 • عوامل اصلی در پرس حرارتی
 • کاربرد دستگاه پرس حرارتی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد