همه چیز درباره پرینترهای چاپ عکس

چاپ عکس فرایند چاپ فیزیکی تصاویر دیجیتال با استفاده از پرینترهای چاپ عکس میباشد.

همه چیز درباره پرینترهای چاپ عکس

همه چیز درباره پرینترهای چاپ عکس:

چاپ عکس یکی از سنتی ترین روش ها در عکاسی است و اصلی ترین فناوری است که مردم می توانند تصویری که توسط دوربین گرفته شده را مشاهده کنند. این فناوری ساده هنوز هم وجود دارد و حتی با وجود تصور اغلب گالری های دیجیتال و به اشتراک گذاری آنلاین تصاویر، چاپ عکس هنوز هم اقدامی پر رونق برای نمایش تصاویر به روشی خاص است. 

 

دستگاه پرینتر عکس چیست ؟

پرینتر چاپ عکس برای چاپ روی کاغذ عکس طراحی شده است و نحوه کارکرد آن تبدیل تصاویر دیجیتال به چاپ های فیزیکی است.

 

نکات قابل توجه هنگام خرید پرینتر چاپ عکس:

 اگر به دنبال چاپگر عکس هستید ، باید در مورد ویژگی های متعدد موجود تحقیق کنید و در نظر داشته باشید که واقعاً برای چه چیزی از چاپگر استفاده می کنید.

قیمت چاپگر عکس بسته به عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد:

 DPI ، مخفف Dots Per Inch ، معیاری برای وضوح چاپ است که نشان می دهد یک چاپگر می تواند در هر اینچ مربع از چاپ ، چند نقطه رنگ یا پیکسل ایجاد کند.میزان DPI اگر کم باشد، عکس های دانه ای و لکه دار تولید می کند که جلوه ظاهری با کیفیتی نخواهند داشت.

اکثر چاپگرهای عکس دارای عملکردهای ویرایشی مانند حذف چشم قرمز، گزینه های حاشیه ای و جلوه های رنگ آمیزی خلاقانه مانند ایجاد عکسهای قهوه ای و سیاه و سفید هستند.

اگر امکان تست وجود دشات، دستگاه را روشن کنید تا ببینید با چه سرعت(تعداد چاپ در دقیقه) و چه میزان صدایی عکسها را چاپ می زند.

از مطابقت نرم افزاری که معمولاً به همراه چاپگرهای عکس ارائه می شود نیز مطمئن شوید.

بررسی تعداد کارتریج های جوهر به شما کمک می کند تا میزان هزینه جوهر و کاغذ مربوط به استفاده از چاپگر را پیش بینی کنید. 

سرانجام بررسی ساختار چاپگر از جمله محکم بودن لولا ها و سینی های کاغذ، به شما کمک می کند که آیا چاپگر برای مدت طولانی استفاده می شود یا خیر.

خرید پرینتر چاپ عکس

مراحل چاپ عکس:

گرفتن عکس مناسب اولین قسمت هنگام چاپ تصاویر است.

پس از تولید عکس، نوبت ویرایش ، مرتب سازی و روتوش تصاویر است . اکثر عکاسان به ندرت تصویری دارند که آماده چاپ مستقیم از دوربین باشد. به احتمال زیاد باید اندازه آن را تغییر دهید، تعادل رنگ، برش و جزئیات زیادی را اعمال کنید تا بهترین حالت را داشته باشد. این ویژگی های ویرایش عمومی را می توان با برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ، لایت روم و هر برنامه گرافیکی دیگر انجام داد.

اندازه و ذخیره صحیح تصاویر چاپی قبل از چاپ علاوه بر بهبود کیفیت چاپ، باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود زیرا چاپگر مجبور نیست بیشتر از حد لازم کار کند.

پس از انتخاب تصویر برای چاپ، پرینتر چاپ عکس را روشن کرده و تمام دستورات موجود را ارزیابی کنید و چاپ را تایید کنید.

 

انواع کاغذ عکس :

مانند چاپگرها و جوهر، تمام کاغذهای چاپگر یکسان نیستند. در کیفیت، ضخامت، وزن و اندازه ها تفاوت وجود دارد. به هدف عکس فکر کنید. آیا این هنر زیبا خواهد بود و به دیوار مشتری شما آویزان می شود؟ عکس فوری است؟ و … 

انواع مختلفی از کاغذهای مختلف، برای کمک به دستیابی به جلوه های مختلف از یک تصویروجود دارد.  هنگام انتخاب کاغذ حتماً رنگ ها، کنتراست ها و تن های خاص تصویر خاصی را که می خواهید چاپ کنید در نظر بگیرید.

یک کاغذ هرچه سنگین تر باشد، ضخامت آن نیز بیشتر خواهد شد. 

بافت عکس بر نمای کلی چاپ تأثیر می گذارد. بافت های مختلف انواع کاغذ دارای مفاهیم مختلفی هستند و می توانند متناسب با انواع خاصی از تصاویر استفاده شوند. بعضی از انواع کاغذ مانند براق، ساتن، مروارید یا نیمه براق، بهتر است در مواردی استفاده شود که بخواهید محیط چاپ با خود تصویر رقابت نکند. این نوع سطح طیف خوبی از تن ها را با براقیت کافی برای ایجاد یک رنگ سیاه عمیق ارائه می دهد. اما با این وجود حداقل کیفیت بازتابنده را برای ایجاد بازتاب سطح ندارد. یک سطح مات یا صاف می تواند خود را به خوبی به تصاویر هنری وادار کند بدون آنکه تصویری از نوع بافت را به تصویر بکشد. انتخاب بافت به دلیل طیف گسترده ای از گزینه های موجود سلیقه ای میباشد و واقعاً به ترجیح کاربر و نوع کار بستگی دارند. 

نکته مهم دیگری که باید با کاغذ در نظر بگیرید، اندازه آن است. حداکثر چاپگرها 8 × 10 هستند. اگر می خواهید هنرهای دیواری را به مشتریان خود تحویل دهید به چاپگر بزرگتری نیاز دارید.

نکته آخر برای انتخاب کاغذ عکس این است که مارک کاغذ را با مارک چاپگر مطابقت دهید. از کاغذ Canon با چاپگر HP استفاده نکنید. جوهرها برای آن کاغذ ساخته شده و آزمایش شده اند و برای مارک های مختلف واکنش یکسانی نخواهند داشت. 

برای اطلاعات بیشتر  در این مورد، مقاله “بررسی انواع کاغذ چاپ عکس” را مطالعه کنید.

پرینتر مخصوص چاپ عکس

مزایای چاپ عکس:

با توجه به عکس گرفتن و اخیراً اشتراک گذاری مجازی و فوری تصاویر، هنر و عملکرد تولید فیزیکی چاپ نسبت به گذشته کمتر مورد نیاز است. اما چاپ فیزیکی فواید بی نظیری دارد زیرا همچنان بهترین و مورد احترام ترین روش برای داشتن عکس است.

  • تصاویر دیجیتال تبدیل به یک شی ملموس می شوند و تصاویر خود را هنگام چاپ، در قالبی بسیار بزرگتر می بینیم. نه فقط در صفحه نمایش گوشی های موبایل!
  • وقتی چیز زیبایی ایجاد کردید می خواهید آن را با دنیا به اشتراک بگذارید! وجود چاپهای حرفه ای در معرض دید دیگران، کار شما را راحت تر می بینند و تحسین می کنند. مهم نیست که عکسهای شما چقدر شگفت انگیز هستند اگر روی یک هارد دیسک مخفی شده اند و کسی نمیتواند آنها را ببیند.
  • اکثر صفحات دیجیتال ریز هستند. سعی کنید یک صفحه نمایش 3 × 5 اینچی را با چاپ 24 × 30 اینچی مقایسه کنید!
  • خوب است کپی دیگری از عکسهای خود داشته باشید.تصاویر دیجیتال غیر قابل تخریب نیستند، هارد دیسک ها خراب می شوند و تلفن های همراه ویروسی میشوند یا هر مشکل دیگر.

 

 

انواع پرینتر چاپ عکس:

چاپگرهای عکس به دو دسته عمده تقسیم می شوند: چاپگرهای عکس فوری اختصاصی و چاپگرهای عکس اختصاصی.

چاپگرهای عکس فوری اختصاصی، همانطور که از نام آن مشخص است  برای چاپ چیزی غیر از چاپ عکس های کوچکتر طراحی شده اند. شما به سادگی نمی توانید از آنها برای خروج اسناد استفاده کنید، زیرا آنها کاغذ با اندازه بزرگتر را قبول نمی کنند. آنها به اندازه عکس فوری در اندازه کاغذهای 2 در 3 اینچ ، 4 در 6 اینچ یا 5 در 7 اینچ محدود می شوند. همه این چاپگرها همه این اندازه ها را چاپ نمی کنند (بیشتر آنها فقط از یک اندازه پشتیبانی می کنند) و به طور کلی هرچه چاپگر کوچکتر باشد، حداکثر اندازه کاغذ نیز کوچکتر است.

اما این دسته از چاپگرها فقط با محدودیت های آن تعریف نمی شوند. این چاپگرها نسبتاً کوچک و قابل حمل هستند با تأکید بر سهولت استفاده.

در مقابل، چاپگرهای عکس اختصاصی، کیفیت خروجی در سطح حرفه ای را ارائه می دهند. این چاپگرها به طور معمول می توانند در اندازه های حداکثر 13 در 19 اینچ چاپ کنند و اغلب سطح مطلوبی و کیفیت بالایی را ارئه می دهند.

اما نکته قابل توجه این است که وجه مشترک هر دو دسته تمرکز آنها بر چاپ عکس است.

گزینه های اتصال پرینتر عکس

 

گزینه های اتصال: سیم دار یا بی سیم؟

می خواهید از چه طریق چاپ کنید؟ برخی از چاپگرهای عکس فقط یک اتصال USB دارند. برخی دیگر یک جک اترنت را برای اشتراک آسان در شبکه اضافه می کنند. اکنون اکثر آنها اتصال Wi-Fi را ارائه می دهند و تعداد کمی هر سه گزینه USB ، Ethernet و Wi-Fi را ارائه می دهند. تعداد کمی از مدل ها در این سطح اتصال دهنده های PictBridge یا گزینه های چاپ مستقیم از دستگاه مشابه را ارائه می دهند ، زیرا فرض این است که عکاسان جدی می خواهند بعد از اینکه تصاویر خود را تغییر دادند، از برنامه های ویرایش عکس روی رایانه خود چاپ کنند.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های پرینتر عکس و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد