۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲

چاپ عکس فرایند چاپ فیزیکی تصاویر دیجیتال با استفاده از پرینترهای چاپ عکس میباشد.

همه چیز درباره چاپ عکس و پرینترهای چاپ عکس

چاپ عکس چیست؟

چاپ عکس یکی از سنتی ترین روش ها در عکاسی است و اصلی ترین فناوری است که مردم می توانند تصویری که توسط دوربین گرفته شده را مشاهده کنند. این فناوری ساده هنوز هم وجود دارد و حتی با وجود تصور اغلب گالری های دیجیتال و به اشتراک گذاری آنلاین تصاویر ، چاپ عکس هنوز هم اقدامی پر رونق برای نمایش تصاویر به روشی خاص است. 

 

دستگاه پرینتر عکس چیست ؟

پرینتر چاپ عکس برای چاپ روی کاغذ عکس طراحی شده است و نحوه کارکرد آن شامل گرفتن تصاویر دیجیتال و تبدیل آنها به چاپ های فیزیکی است.

 

نکات قابل توجه هنگام خرید دستگاه های پرینتر عکس؟

عاقلانه است که قبل از ورود به فروشگاه بدانید چه چیزی نیاز دارید.

قیمت یک چاپگر عکس بسته به عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد DPI ، مخفف Dots Per Inch ، معیاری برای وضوح چاپ است که نشان می دهد یک چاپگر می تواند در هر اینچ مربع از چاپ ، چند نقطه رنگ یا پیکسل ایجاد کند. DPI که خیلی کم است ، عکس های دانه ای و لکه دار تولید می کند که به صورت پیکسل یا انسداد به نظر می رسند. 

اکثر چاپگرهای عکس دارای عملکردهای ویرایشی مانند حذف چشم قرمز ، گزینه های حاشیه ای و جلوه های رنگ آمیزی خلاقانه مانند ایجاد عکسهای قهوه ای و سیاه و سفید هستند. اگر به دنبال چاپگر عکس هستید ، باید در مورد ویژگی های متعدد موجود تحقیق کنید و در نظر داشته باشید که واقعاً برای چه چیزی از چاپگر استفاده می کنید 

آزمایش یک چاپگر عکس در فروشگاه قبل از خرید نیز ایده خوبی است. می توانید آن را روشن کنید و ببینید چقدر با صدای بلند و سریع چاپ می شود. مشخصات PPM یا صفحه در دقیقه می تواند اغراق آمیز باشد. همچنین ممکن است بخواهید نرم افزاری را که معمولاً به همراه چاپگرهای عکس ارائه می شود بررسی کنید تا مطمئن شوید پس از خرید ، همه آنچه برای کار با آن نیاز دارید را در اختیار دارید. چاپ صفحه آزمایشی به شما امکان می دهد کیفیت ، از جمله تنوع  رنگها و مناطق سایه دار را ارزیابی کنید. 

بررسی تعداد کارتریج های جوهر به شما کمک می کند تا میزان هزینه جوهر و کاغذ مربوط به استفاده از چاپگر را پیش بینی کنید. 

سرانجام ، بررسی ساختار چاپگر ، از جمله محکم بودن لولا ها و سینی های کاغذ ، به شما کمک می کند که آیا چاپگر برای مدت طولانی استفاده می شود یا خیر.

 

 

مراحل چاپ عکس :

گرفتن عکس مناسب اولین قسمت هنگام چاپ تصاویر است .

پس از تولید عکس،نوبت ویرایش ، مرتب سازی و روتوش تصاویر است . اکثر عکاسان به ندرت تصویری دارند که آماده چاپ مستقیم از دوربین باشد. به احتمال زیاد باید اندازه آن را تغییر دهید ، تعادل رنگ ، برش و حتی ممکن است جزئیات زیادی از تصویر را روتوش کنید تا بهترین حالت را داشته باشند. این ویژگی های ویرایش عمومی را می توان با برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ ، لایت روم و هر برنامه گرافیکی دیگر انجام داد .

اندازه و ذخیره صحیح تصاویر چاپی قبل از چاپ علاوه بر بهبود کیفیت چاپ ، باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود زیرا چاپگر مجبور نیست بیشتر از حد لازم کار کند.

پس از انتخاب تصویر برای چاپ ، دستگاه پرینتر عکس  را روشن کرده و تمام دستورات موجود را ارزیابی کنید و چاپ را تایید کنید.

 

انواع کاغذ عکس :

مانند چاپگرها و جوهر ، تمام کاغذهای چاپگر یکسان نیستند. در کیفیت ، ضخامت ، پایان و اندازه ها تفاوت وجود دارد. به هدف عکس فکر کنید. آیا این هنر زیبا خواهد بود و به دیوار مشتری شما آویزان می شود؟ یا به جای هنرهای زیبا ، عکس فوری است که مشتری شما به مدت یک یا دو سال روی میز خود نگه دارد؟ همه گزینه های زیر تحت تأثیر آن قرار می گیرند.

انواع مختلفی از کاغذهای مختلف ، برای کمک به دستیابی به جلوه های مختلف از یک تصویروجود دارد.  هنگام انتخاب کاغذ ، حتماً رنگ ها ، کنتراست ها و تن های خاص تصویر خاصی را که می خواهید چاپ کنید در نظر بگیرید.

یک کاغذ هرچه سنگین تر باشد ، ضخامت آن نیز بیشتر خواهد شد. 

بافت عکس بر نمای کلی چاپ تأثیر می گذارد. بافت های مختلف انواع کاغذ دارای مفاهیم مختلفی هستند و می توانند متناسب با انواع خاصی از تصاویر استفاده شوند. بعضی از انواع کاغذ ، مانند براق ، ساتن ، مروارید یا نیمه براق ، بهتر است در مواردی استفاده شود که بخواهید محیط چاپ با خود تصویر رقابت نکند. این نوع سطح طیف خوبی از تن ها را با براقیت کافی برای ایجاد یک رنگ سیاه عمیق ارائه می دهد ، اما با این وجود حداقل کیفیت بازتابنده را برای ایجاد بازتاب سطح ندارد. یک سطح مات یا صاف می تواند خود را به خوبی به تصاویر هنری وادار کند بدون آنکه تصویری از نوع بافت را به تصویر بکشد. انتخاب بافت به دلیل طیف گسترده ای از گزینه های موجود سلیقه ای میباشد و واقعاً به ترجیح کاربر و نوع کار بستگی دارند. 

نکته مهم دیگری که باید با کاغذ در نظر بگیرید ، اندازه آن است. حداکثر چاپگرها 8 × 10 هستند. اگر می خواهید هنرهای دیواری را به مشتریان خود تحویل دهید ، به چاپگر بزرگتری نیاز دارید.

نکته آخر برای انتخاب کاغذ عکس این است که مارک کاغذ را با مارک چاپگر مطابقت دهید. از کاغذ Canon با چاپگر HP استفاده نکنید. جوهرها برای آن کاغذ ساخته شده و آزمایش شده اند و برای مارک های مختلف واکنش یکسانی نخواهند داشت. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کاغذهای چاپ عکس کلیک کنید.

 

مزایای چاپ عکس :

با توجه به خلق تنها تصویر ، و اخیراً اشتراک گذاری مجازی و فوری تصاویر ، هنر و عملکرد تولید فیزیکی چاپ نسبت به گذشته کمتر مورد نیاز است. اما چاپ فیزیکی فواید بی نظیری دارد ، زیرا همچنان بهترین و مورد احترام ترین روش برای داشتن عکس است.

 • تصاویر دیجیتال تبدیل به یک شی ملموس می شوند و تصاویر خود را هنگام چاپ ، در قالبی بسیار بزرگتر می بینیم ، در حالی که فقط در صفحه نمایش دیده نمی شود (معمولاً در صفحه کوچک تلفن های هوشمند).
 • وقتی چیز زیبایی ایجاد کردید ، می خواهید آن را با دنیا به اشتراک بگذارید! وجود چاپهای حرفه ای در معرض دید دیگران ، کار شما را راحت تر می بینند و تحسین می کنند. مهم نیست که عکسهای شما چقدر شگفت انگیز هستند اگر روی یک هارد دیسک مخفی شده اند و کسی نمیتواند آنها را ببیند.
 • اکثر صفحات دیجیتال  ریز هستند. سعی کنید یک صفحه نمایش 3 × 5 اینچی را با چاپ 24 × 30 اینچی مقایسه کنید!
 • خوب است کپی دیگری از عکسهای خود داشته باشید.تصاویر دیجیتال غیر قابل تخریب نیستند ،هارد دیسک ها خراب می شوند و تلفن های همراه ویروسی میشوند یا هر مشکل دیگر.

 

انواع مختلف جوهر برای چاپ عکس :

همه جوهرها یکسان نیستند و مهم این است که جوهر مناسب برای آنچه می خواهید به انجام برسانید.

رنگ رایج ترین نوع جوهر است. ارزان ترند و رنگ های روشن و زنده ایجاد می کنند. یک نقطه ضعف این است که رنگ ها با گذشت زمان محو می شوند.

رنگدانه ها نسبت به رنگ ها گران ترند و به همان اندازه مورد استفاده قرار نمی گیرند. سود بزرگ ، ماندگاری طولانی مدت این چاپ ها است. ماندگاری آنها بسیار بیشتر از چاپهای رنگی است ، بنابراین برای چاپهای بایگانی و نه لزوماً "چاپ های روزمره" استفاده می شوند.

یکی دیگر از مواردی که باید درباره جوهر بدانید مهم است این است که از چاپگر به چاپگر دیگر متفاوت است - درست مانند دوربین های مختلف عکس های متفاوت را ایجاد می کنند. اگر از چاپگرهای مختلف استفاده می کنید ، باید تنظیمات منحصر به فردی را برای هر یک انجام دهید. این معمولاً شامل تغییر میزان نوردهی ، تعادل رنگ سفید و کنتراست است.

 

انواع پرینتر برای چاپ عکس :

پرینترهای چاپ عکس در سه دسته :

پرینترهای جوهرافشان، لیزری و چاپ عکس فوری تقسیم می شوند.

 • پرینترهای جوهر افشان : این چاپگرها از سیستم کارتریج های جوهر بر روی یک چاپگر متحرک استفاده می کنند تا جوهر را از طریق دستگاه روی صفحه کاغذ پخش کنند. این مقدار جوهر به طرز باورنکردنی نازک است و نتیجه چندین رنگ جوهر است که به دقت مخلوط می شود تا رنگ های تصویر تولید شود.

چاپگرها برای کارکرد به تعداد مشخصی کارتریج جوهر نیاز دارند. چاپگرهایی که از کارتریج جوهر بیشتری استفاده می کنند اغلب قادر به تولید تصاویری با دامنه رنگ وسیع تر و دامنه دینامیکی بیشتر از آنهایی هستند که فقط چند کارتریج دارند. دلیل این امر آن است که وقتی طیف رنگی به مراحل بیشتری تقسیم می شود ، می توان به ظرافت های دقیق و جزئی رنگ بیشتری دست یافت . علاوه بر این ، بسیاری از چاپگرها با تعداد بیشتری کارتریج جوهر حاوی چندین مرحله از رنگ سیاه هستند که اغلب از یک خاکستری کمرنگ تا یک سیاه و سفید عمیق متفاوت است. این ترکیب از مقادیر مختلف تن ، امکان چاپ بیشتر سیاه و سفید را فراهم می کند .

 • پرینترهای لیزری : این چاپگرها عمدتا برای اسناد ساخته شده اند و کیفیت چاپ عکس آنچنان عالی ندارند

 

 • چاپگرهای عکس واقعی : به دو دسته عمده تقسیم می شوند: چاپگرهای عکس فوری اختصاصی و چاپگرهای عکس اختصاصی.

همانطور که از نام آن مشخص است ، چاپگرهای عکس فوری اختصاصی (همچنین به عنوان "با فرمت کوچک" نیز شناخته می شوند) برای چاپ چیزی غیر از چاپ عکس های کوچکتر طراحی شده اند. شما به سادگی نمی توانید از آنها برای خروج اسناد استفاده کنید ، زیرا آنها کاغذ با اندازه بزرگتر را قبول نمی کنند. آنها به اندازه عکس فوری ، در اندازه کاغذهای 2 در 3 اینچ ، 4 در 6 اینچ یا 5 در 7 اینچ محدود می شوند. همه این چاپگرها همه این اندازه ها را چاپ نمی کنند (بیشتر آنها فقط از یک اندازه پشتیبانی می کنند) و به طور کلی ، هرچه چاپگر کوچکتر باشد ، حداکثر اندازه کاغذ نیز کوچکتر است.

اما این دسته از چاپگرها فقط با محدودیت های آن تعریف نمی شوند. این چاپگرها نسبتاً کوچک و قابل حمل هستند با تأکید بر سهولت استفاده.

در مقابل ، چاپگرهای عکس تقریباً اختصاصی ، حداقل آنهایی که در سطح مصرف کننده هستند ، عکاسان آماتور جدی را هدف قرار می دهند. آنها کیفیت خروجی در سطح حرفه ای را ارائه می دهند ، به طور معمول می توانند در اندازه های حداکثر 13 در 19 اینچ چاپ کنند و اغلب سطح مطلوبی را برای گرفتن بهترین نتیجه می طلبند.

اما نکته قابل توجه این است که وجه مشترک هر دو دسته تمرکز آنها بر چاپ عکس است.

 

گزینه های اتصال: سیم دار یا بی سیم؟

به طور گسترده تر ، می خواهید از چه چیزی چاپ کنید؟ برخی از چاپگرهای عکس فوری اختصاصی فقط یک اتصال USB دارند. برخی دیگر یک جک اترنت را برای اشتراک آسان در شبکه اضافه می کنند. اکنون اکثر آنها اتصال Wi-Fi را ارائه می دهند و تعداد کمی هر سه گزینه USB ، Ethernet و Wi-Fi را ارائه می دهند. تعداد کمی از مدل ها در این سطح اتصال دهنده های PictBridge یا گزینه های چاپ مستقیم از دستگاه مشابه را ارائه می دهند ، زیرا فرض این است که عکاسان جدی می خواهند بعد از اینکه تصاویر خود را تغییر دادند ، از برنامه های ویرایش عکس روی رایانه خود چاپ کنند. امروزه رایج ترین در مدل های جدید اتصال بلوتوث برای چاپ از طریق تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا سایر دستگاه های دارای بلوتوث است.

 

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های پرینتر عکس و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

 • چاپگر عکس
 • پرینتر عکس
 • دستگاه پرینتر عکس
 • چاپ عکس
 • چاپگرهای عکس واقعی
 • پرینتر برای چاپ عکس
 • جوهر چاپ عکس
 • مزایای چاپ عکس
 • کاغذ عکس
 • انواع کاغذ عکس
 • مراحل چاپ عکس
 • خرید دستگاه های پرینتر عکس
 • پرینتر چاپ عکس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد