۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

دستگاه های حضور و غیاب برای کنترل تردد پرسنل و ورود و خروج در محل کار استفاده می شوند. سیستم های حضور و غیاب کارفرما را قادر می سازد تا ساعت کار ، دیر کردن کارکنان، ترک زود هنگام کار ، وقت استراحت و غیبت کارکنان و بسیاری از موارد دیگر را کنترل کند.

آشنایی با انواع دستگاه های حضور غیاب

دستگاه های حضور و غیاب :

افزودن دستگاه های حضور و غیاب به سازمان یا شرکت شما یک روش ساده و قدرتمند است که منجر به افزایش سود بیشتر و بهره وری بالاتر می شود. دستگاه های حضورغیاب با ساده سازی مدیریت و پردازش زمان به منظور مدیریت موثر کارکنان و شرایط حضور و غیاب آنها باعث میشود تا شرکت ها بتوانند انتظارات مشتری خود را بهتر برآورده کنند و عملیات را بهینه کنند.

 

انواع دستگاههای حضور و غیاب:

 

1. دستگاههای حضور و غیاب کارتی:

در دستگاههای حضور و غیاب کارتی، یک کارت برای کارمند صادر می شود که دارای یک کد عددی منحصر به فرد است. برای هر کارت یک کد منحصر به فرد اختصاص داده می شود که ممکن است با کد ثبت شرکت کارمندان مطابقت داشته باشد و برای هر کارت کاملاً متفاوت است. این کارت بر روی دستگاه قرار می گیرد و به دلیل کد منحصر به فرد آن ، اطلاعات شناسایی کارمند تایید میشود زیرا کد روی نام آن کارمند است و این در دستگاه وارد شده است. بدون این کارت ، ورود محدود می شود.

 

کارتهای هوشمند شامل دو دسته اصلی است:

کارت های تماسی:

برای ثبت ورود و خروج باید دستگاه با کارتهای تماس با سیستمهای حضور و غیاب تماس گرفته شود. آنها از بارکدها و کارت های مغناطیسی تشکیل شده اند که از طریق شکاف تعبیه شده در دستگاه حضور و غیاب ارتباط برقرار می کنند.

• کارتهای بدون تماس:

کارتهای مجاورت بدون تماس از فناوری خواندن RF (رادیو فرکانس) استفاده می کنند. این یک محدوده خواندن را ایجاد می کند ، که تحت تأثیر شرایط خارجی نیست و ورود و خروج ساده است ، فقط کافی است کارت هوشمند خود را در مقابل دستگاه نگه دارید ، تا توسط دستگاه به طور خودکار اسکن شود. کارتهای بدون تماس حداقل تا 10 سانتیمتر با دستگاههای حضور و غیاب ارتباط برقرار می کنند.

 

2. دستگاه های حضور غیاب بیومتریک استفاده می کنند :

فناوری بیومتریک از اجزای انسانی مانند اثر انگشت ، صورت ، عنبیه ، کف دست یا شناسایی صدا استفاده می کند. و آنها را به عوان سابقه تأیید هویت ثبت می کند. همه این اجزا در هر انسانی منحصر به فرد هستند. مشهورترین فناوری بیومتریک مورد استفاده در دستگاههای حضور و غیاب ، فناوری شناسایی چهره و اثر انگشت است.  

سیستم حضور غیاب بیومتریک اطمینان از صحت داده های حضور و غیاب را می دهد. سیستم های مبتنی بر کارت فقط کارت سوئیپ شده را ضبط می کنند تا کسانی که آن را کشیده اند شناسایی شوند. بیومتریک تضمین می کند که شما فقط به کارمندان خود در ازای زمان واقعی کار کرده اید ، نه زمان ادعا شده. این در مواردی بسیار مفید است که سرپرستان و مدیران همیشه برای نظارت بر فعالیتهای کارمندان در دسترس نیستند.

انواع مختلفی از بیومتریک در دستگاه های حضور و غیاب استفاده می شود. از اعضای مختلف بدن انسان برای شناسایی یک کارمند استفاده می شود:

اثر انگشت: اثر انگشت منحصر به فرد یک فرد است

دست: طول انگشتان و شکل دست

عنبیه: حلقه رنگی که مردمک چشم را احاطه کرده است

صورت: ویژگی های صورت

شبکیه: عروق مویرگی پشت چشم

افزایش محبوبیت سیستم های مبتنی بر بیومتریک برای دستگاه های حضور و غیاب ، به دلیل توانایی سیستم بیومتریک در تشخیص ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فرد (مانند اثر انگشت ، کف دست ، شکل صورت یا عنبیه چشم) فواید بسیاری دارد. فناوری بیومتریک کاملاً برای مدیریت زمان کارمندان کار می کند. از طرف دیگر ، این اطمینان را می دهد که هر کارمندی حضور و غیاب شخص خود را ثبت میکند ، نه شخص دیگری.

 

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی:  

در سیستم حضور و غیاب اثر انگشت ، چندین اثر انگشت از پرسنل ثبت می شود ، هنگامی که فرد می خواهد ورود و خروج را ثبت کند ، انگشت خود را بر روی سنسور قرار میدهد. اثر انگشت وی با اثر انگشت ثبت شده در یک پایگاه داده و سپس پرسنل شناسایی شده مقایسه می شود.

 

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره :

سیستم های حضور و غیاب چهره با مقایسه تصاویر چهره با تصاویر چهره که قبلاً ثبت شده اند ، هویت فرد را بررسی می کنند.

 

 

مزایای استفاده از دستگاه های حضور و غیاب :

این دستگاهها مزایای زیادی نسبت به روشهای سنتی و دستی که در سازمانها استفاده می شد دارند. به طور معمول چنین سازمان هایی دفترچه ثبت را نگهداری می کنند ، جایی که افراد نام ، زمان و سایر جزئیات مورد نیاز خود را وارد می کنند ، اما مشکل این سیستم دستی عدم دقت ، وقت گیر بودن ، غیر قابل اعتماد بودن است و از همه مهمتر امنیت کمتر است.

• زمان کمتری را برای محاسبه حقوق صرف کنید: یک مزیت اساسی برای تجارت شما این است که کارمندان زمان کمتری را برای ردیابی ، ضبط و پردازش وقت خود در هر روز ، هفته و ماه صرف می کنند. با به روزرسانی ، برخی از مشاغل زمان محاسبه حقوق و دستمزد هر ماه را تا 70 درصد کاهش می دهند. کارمندان می توانند به جای وظیفه اضافی حسابداری خود ، روی مشاغل مربوطه تمرکز کنند.

• جلوگیری از سرقت زمان: سرقت زمان می تواند شامل همه چیز از گرفتن ناهار طولانی تر از زمان اختصاص داده شده یا دیر رسیدن به سر کار هنگام تأخیر در کار باشد. با استفاده از سیستم های حضور و غیاب بیومتریک ، این مشكل كاملاً برطرف شده است.

• وقت و منابع کمتری را صرف کارهای اداری کنید: صرفاً مرتب سازی ، سازماندهی و پردازش مدارک می تواند وقت گیر باشد. علاوه بر این ، هزینه دوباره پر کردن اقلام مورد نیاز برای نگهداری سیستم حضور و غیاب قدیمی ، کاغذ ، خودکار / مداد ، جوهر چاپگر و تونر می تواند در طولانی مدت بسیار گران باشد.

• سیستمی که می تواند با تجارت شما رشد کند: یک سیستم مبتنی بر کاغذ ممکن است اکنون در برخی موارد برای مشاغل کوچک شما کار کند. هنوز هم ، اگر انتظار دارید که در آینده کار شما بیشتر شود یا کارمندان بیشتری استخدام کنید و اطلاعات بیشتری برای ردیابی داشته باشید ، بهتر است از دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک استفاده کنید.

• ایجاد یک پایگاه داده مرکزی: اگر شرکت شما در چندین دفتر یا طبقه پخش شده است ، بهتر است از یک پایگاه داده متمرکز با اقدامات اطلاعاتی تضمین شده استفاده کنید. از هر کجا می توان به این اطلاعات دسترسی داشت. بنابراین مدیران می توانند اطلاعات مربوط به پرسنل خود را پیگیری کنند.  

مضرات روشهای زمانبر و منسوخ  بسیار زیاد است. این روش مستلزم هزینه و وقت است. و می تواند منجر به بیماری های مرتبط با استرس برای کسانی شود که مجبورند ساعت ها وقت خود را صرف جمع آوری ، اصلاح و محاسبه برگه های زمانی کنند. کارکنان را از انجام وظایفی که هر هفته برای حل آنها استخدام شده اند منحرف می کند. به جای ماندن در گذشته ، با رفتن به یک سیستم حضور و غیاب با کیفیت ، آینده را در آغوش بگیرید و به شرکت خود اجازه دهید از مزایای ماشین های حضور و غیاب بهره مند شود.

 

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های حضور غیاب و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

 • سیستم حضور غیاب
 • دستگاه حضور غیاب کارتی
 • دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره
 • دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی
 • دستگاه های حضور غیاب بیومتریک
 • انواع دستگاههای حضور و غیاب
 • کارت های تماسی
 • کارتهای بدون تماس
 • دستگاه حضور غیاب بیومتریک
 • مزایای دستگاه های حضور و غیاب
 • بازار چاپ ایران
 • حضور غیاب اثر انگشتی
 • حضور غیاب کارتی
 • حضور غیاب تشخیص چهره
 • حضور غیاب بیومتریک
 • ثبت ورود و خروج
 • مدیریت موثر کارکنان
 • کنترل تردد پرسنل

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد