۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

دستگاه تایپ برقی برای افرادی که نمی توانند از کامپیوتر یا لپ تاپ در همه جا استفاده کنند دستگاهی کاربردی است که با نیروی برق کار میکند و سرعت و کارایی بالایی نسبت به دستگاه های تایپ دستی دارد.

دستگاه تایپ برقی چیست و چطور کار میکند؟

دستگاه تایپ برقی چیست؟

دستگاه تایپ برقی به ماشینی گفته می شود که برای نوشتن از آن استفاده میشود. مانند یک کیبورد که به کامپیوتر متصل است ، دستگاه تایپ برقی به منبع تغذیه ، کاغذ و جوهر نیاز دارد. با این وجود رایانه ها و چاپگرها محبوبیت بیشتری نسبت به دستگاه های تایپ برقی پیدا کرده اند ، روندی که احتمالاً تغییر نخواهد کرد.

دستگاه تایپ دستی کلیدهایی دارد که به میله های چاپ متصل است. با فشار دادن یک کلید ، نوار تایپ با حرف یا علامت مربوطه فشار داده شده و به یک روبان مرکب وارد می شود. برداشتی از حرف یا نماد کلید فشرده شده در صفحه باقی مانده است. این فرآیند به طور کلی کاربر را مجبور می کند تا یک کلید را با نیروی قابل توجه فشار دهد.

دستگاه های تایپ برقی به طور قابل ملاحظه ای پیشرفته تر از دستگاه تایپ دستی است و به جای اینکه به نیروی ضربه کلید شخص متکی باشد ، به موتور متکی است. شخص می تواند یک کلید بزند و موتور نیروی مورد نیاز برای حرکت میله های تایپ را تأمین می کند. به طور کلی تایپ آسانتر و سریعتر امکان پذیر است.

میله های چاپی دستگاه های تایپ دستی در دستگاه های تایپ برقی برداشته شده و گوی های توپ جایگزین آنها شدند. این اجسام توسط موتورهای الکتریکی چرخانده می شوند. هنگامی که شخصی به یک کلید برخورد می کند ، توپ تایپ چرخانده می شود و در تماس با روبان قرار می گیرد تا حرف یا نماد مربوطه بر روی کاغذ چاپ شود. 

همچنین با پیشرفت دستگاه های تایپ برقی ، مکانیسم حرکت کاغذ با نیروی الکتریکی انجام شد . پیش از این ، کاغذ را به استوانه ای نگه می داشتند که با تایپ کاربر به صورت افقی حرکت می کرد و وقتی به انتهای صفحه می رسید ، سیلندر باید به سمت راست برگردانده میشد تا یک ردیف افقی دیگر تایپ شود. این کار با هل دادن سیلندر به عقب انجام میشد ، اما در نهایت از نیروی الکتریکی استفاده شد.

علاوه بر این ، پیشرفتهای چشمگیر دیگری نیز ایجاد شد. روبان های چند رنگ اختراع شد و روبان های تصحیحی اضافه شد که باعث حذف خطاهای دستی می شود.

استفاده از دستگاه تایپ برقی به طور قابل توجهی آسان تر و پیچیده تر می شود. بسیاری از آخرین نسخه ها دارای ویژگی هایی مانند صفحه نمایش الکترونیکی و کمک املایی ارائه شده توسط فرهنگ لغت های برنامه ریزی شده هستند.

اما با وجود همه پیشرفت ها ، دستگاه تایپ برقی به سادگی نمی تواند با کامپیوتر رقابت کند ، که توانایی های بسیار بیشتری نسبت به پردازش و چاپ متن دارد.

 

مراحل استفاده از دستگاه تایپ برقی :

1. دستگاه تایپ برقی خود را با ولتاژ صحیح در پریز برق وصل کنید. دستگاه تایپهای الکترونیکی ، برخلاف انواع دستی ، کار نمی کنند مگر اینکه به برق وصل شوند.

2. دستگاه تایپ برقی خود را با استفاده از کلید روشن کنید. برای یافتن محل سوئیچ به راهنماها مراجعه کنید. برخی از کلیدها ممکن است در جلو یا کنار دستگاه تایپ باشند.

3. صبر کنید تا دستگاه تایپ خودش را آماده کند. دستگاه تایپ این کار را می کند تا چرخدنده ها و روبان ها در موقعیت صحیح قرار بگیرند.

4. دو ورق کاغذ را داخل دستگاه تایپ برقی قرار دهید.)این کار برای اطمینان از آسیب نرساندن صفحه دستگاه تایپ است .یک کاغذ برای محافظت از صدمه در کنار صفحه قرار دارد و کاغذ دیگر برای تایپ کردن در بالای صفحه قرار دارد.کاغذ را مطابق دفترچه راهنما قرار دهید)

5. حاشیه های خود را مطابق راهنما تنظیم کنید. اکثر دستگاه تایپهای الکترونیکی دکمه جدیدی برای تعیین حاشیه دارند.

6. توقف برگه خود را مطابق با راهنما تنظیم کنید.

7. شروع به تایپ کنید!

• مطمئن شوید که کلید بازگشت را در انتهای خط فشار داده اید تا به خط بعدی بروید. در غیر این صورت ، فقط در آنجا بوق می زند.

• اکثر وسایل الکترونیکی از ویژگی Lift off برخوردار هستند. وقتی کلید را فشار می دهید اشتباه تایپی را از روی کاغذ پاک می کند. سپس می توانید کلمه / کاراکتر صحیح را پس از رفع خطا تایپ کنید.

• بعضی از دستگاه تایپهای الکترونیکی دارای برگرداندن حمل اتوماتیک هستند. وقتی به انتهای خط رسیدید ، کاغذ به طور خودکار و خود به خود برمی گردد.

8. کاغذ را با استفاده از دستگیره صفحه از دستگاه تایپ خارج کرده و یا کلید بازگشت را نگه دارید.

9. دستگاه تایپ را خاموش کرده و از برق جدا کنید.

10. دستگاه تایپ را بپوشانید یا در مواردی که استفاده نمی کنید آن را در مکان مناسبی قرار دهید. همیشه از دستگاه تایپ خود مراقبت مناسب داشته باشید.

 

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده انواع دستگاه های تایپ برقی و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

 • ماشین تحریر برقی
 • دستگاه تایپ برقی
 • ماشین تایپ برقی
 • مراحل کار با دستگاه تایپ برقی
 • نحوه کار با دستگاه تایپ برقی
 • انواع دستگاه های تایپ برقی
 • دستگاه های تایپ برقی
 • تایپ برقی
 • ماشین تایپ
 • ماشین تحریر
 • بازار چاپ ایران
 • طرز کار با ماشین تایپ برقی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد