۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

هنگامی که به دنبال چاپگر یا دستگاه کپی چند منظوره هستید ، باید تصمیمات لازم را بگیرید ، از جمله اگر می خواهید رنگی چاپ شود ، آیا جوهر یا تونر را ترجیح می دهید؟ یا عواملی که باید در نظر بگیرید شامل سرعت ، ظرفیت کاغذ ، قابلیت های گرافیکی و ظرفیت حافظه است. آیا اطلاعات کافی درباره این موارد دارید؟ هنگام خرید چاپگر چند منظوره یا دستگاه کپی به دنبال چه چیزی هستید؟

راهنمای انتخاب چاپگرها و دستگاه های کپی چندکاره

چاپگر چند منظوره چیست؟

چاپگر چند منظوره (MFP) دستگاهی است که عملکرد چاپگر ، دستگاه کپی ، اسکنر و / یا نمابر را در یک دستگاه به صورت دستگاه چندکاره تلفیق می کند . این دستگاه ها گزینه ای عالی و اقتصادی برای کاهش هزینه های تأمین و افزایش بهره وری و گردش کار هستند. به عبارتی چاپگر چند منظوره می تواند به یک سرمایه مفید در مدیریت و کنترل هزینه های چاپ واسکن تبدیل شود و همچنین اگر هوشمندانه انتخاب کنید ، می تواند قابلیت های جدیدی را به سازمان شما اضافه کندد، مدیریت منابع را در سازمان ادغام و بهبود بخشند و کارایی فرآیند تجارت را بهبود بخشند.

 

انتخاب چاپگرها و دستگاه های کپی چندکاره:

دستگاه های کپی و چاپگرها از گذشته تا به امروز یکی از دستگاه های استاندارد اکثر محل های کار بوده و هست.

خرید دستگاهی که با فناوری شما سازگار باشد به شما امکان می دهد با یک خرید تمام نیازهای چاپ و کپی مربوط به مشاغل خود را برطرف کنید.

چگونه می خواهید از چاپگر چند منظوره برای کمک به مدیریت اسناد ، کاهش کاغذ ، بهیود گردش کار ، کار از راه دور و ... استفاده کنید؟ هر روز چند کار کپی ، چاپ ، نمابر ، اسکن و ایمیل انجام می دهید؟ چند کاربر دستگاه را به اشتراک می گذارند؟ آیا شما برای داشتن رنگی به آن نیاز خواهید داشت؟ بي سيم؟ متصل به تلفن همراه ؟

در انتخاب دستگاه کپی یا چاپگر چند منظوره فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود. با بازار چاپ ایران همراه باشید.

 • نوع جوهر: اینکه دستگاه از جوهر یا تونر استفاده می کند؟ هنگام ارزیابی یک چاپگر چند منظوره ، مراقب باشید که فقط به هزینه سخت افزاراولیه نگاه نکنید. تعدادی از عوامل دیگر نیز باید در نظر گرفته شود ، از جمله هزینه لوازم. وقتی هزینه جوهر در نظر گرفته شود ، چاپگرهای چند منظوره جوهر افشان ، که در ابتدا کم هزینه تصور می شوند ، معمولاً دارای هزینه های جانبی بالاتر از چاپگرهای چند منظوره لیزری هستند.

 

 • سرعت چاپ: سرعت چاپ یکی از مهمترین مشخصات هنگام انتخاب دستگاه های کپی چندکاره است. سرعت چاپ اغلب با عنوان "ppm" درج می شود. به دنبال چاپگری باشید که به اندازه کافی سریع باشد تا جریان کار شما روان باشد. اگر در حجم زیاد چاپ نکنید ، سرعت کمتری برای کسب و کار شما مناسب خواهد بود.

 

 • ظرفیت کاغذ: ظرفیت کاغذ که اغلب به عنوان "سینی" یا "کاست" شناخته شده است ، و همچنین اندازه کاغذی که می تواند روی آن چاپ کند ، را هنگام انتخاب دستگاه در نظر بگیرید. بهترین انتخاب به انواع و اندازه کاغذهایی که بیشترین استفاده را دارید بستگی دارد.

 

 • اسکن کردن: تقریباً همه چاپگرهای اداری دارای اسکنر داخلی هستند ، اما همه دستگاه ها دارای فیدر اسناد خودکار یا قابلیت اسکن دوبلکس نیستند. اگر قصد اسکن حجم زیادی از اسناد را دارید ، فیدرهای اسناد ضروری هستند. داشتن امکان دوبلکس، اسکن دو طرفه را امکان پذیر می کند. اگر قصد اسکن تصاویر را دارید ، وضوح نوری اسکنر دستگاه را نیز بررسی کنید. 

 

 • گرافیک: چاپگرها دارای مشخصات گرافیکی بسیار متفاوتی هستند. چاپگرهای اداری که عمدتا برای اسناد متنی استفاده می شوند ، وضوح بسیار کمتری دارند. اگر مطمئن نیستید به چه سطح گرافیکی نیاز دارید ، با یک نماینده از مارک کپی مورد نظر خود تماس بگیرید و در مورد اینکه از چاپگر برای چه استفاده می کنید بحث کنید. آنها باید بتوانند مدلی متناسب با نیاز و بودجه شما پیشنهاد دهند.

 

 • حافظه: هرچه حافظه دستگاه بیشتر باشد ، دستگاه سریعتر می تواند کارها را پردازش کند. بیشتر چاپگرهای چندمنظوره و دستگاه های کپی دیجیتال دارای نوعی حافظه داخلی هستند که به آنها امکان می دهد تعداد قابل توجهی از اسناد و اسکن ها را حفظ کنند. حافظه داخلی مشابه هارد دیسک رایانه است. در ورق های خاص ممکن است RAM ، HDD ، SSD یا حافظه ذخیره سازی استاندارد برای هر مدل وجود داشته باشد. بسته به اندازه دستگاه ، RAM  می تواند از 256 مگابایت تا 2 گیگابایت باشد و فضای ذخیره سازی می تواند از 1 گیگابایت تا 1 ترابایت باشد. اگر کسب و کار شما حجم بالایی از تصاویر یا کارهای چاپ را پردازش کند ، ظرفیت حافظه بالاتری را توصیه می کنیم. 

 

 • قابلیت چاپ بی سیم یا WiFiدار: قابلیت چاپ بی سیم به کارکنان امکان چاپ ، اسکن یا کپی از هر دستگاه متصل به اینترنت را می دهد. در نظر بگیرید سیستم چاپگر چند منظوره با شبکه موجود شما ادغام می شود. در چاپگرهای چند منظوره WiFi بدون نیاز به سیم یا کابل اتصال به آن شبکه ، به یک شبکه متصل می شوند. این امکان چاپ آسان را فراهم می کند ، بدون اینکه سیمهای ناخوشایند از آن استفاده شود. به طور مثال با چاپگرهای چند منظوره  تلفن های هوشمند را به WiFi MFP متصل کنید تا بتوانید از هر کجا و هر زمان کار کنید.

 

 • تحقیق کنید که اشخاص ثالث چه میگویند: اطلاعات مربوط به عملکرد دستگاه و مسائل مدیریتی و پشتیبانی که در برگه های مشخصات فروشنده ارائه می شود را با افراد باتجربه در صنعت در میان بگذارید تا بدانید در مورد کیفیت و عملکرد محصولی که در نظر دارید چه نظراتی دارند؟
 • چاپگر چند منظوره (MFP)
 • دستگاه کپی چندکاره
 • چاپگر چند منظوره
 • چاپگرهای چند منظوره WiFiدار

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد