۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

منگنه کوب بادی ابزاری است که اغلب در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. مانند اسلحه به نظر می رسد و دارای ماشه و یک کارتریج برای منگنه ها است و از هوای فشرده برای هدایت منگنه ها به داخل سطح مدنظر استفاده می کند.

آشنایی با طرز کار میخکوب منگنه کوب بادی

میخکوب منگنه کوب بادی:

اگر تصاویر را آویزان می کنید یا یک قفسه کتاب کنار هم قرار می دهید ، چکش ابزاری مناسب است: ساده ، ارزان و کاملاً کارآمد. اما اگر در حال ساخت خانه ای دو طبقه ، نصب کف چوب های سخت یا راه اندازی فروشگاه تعمیر مبلمان خود هستید ، نیاز به میخکوب های بادی دارید. این ماشین های قدرتمند میخ ها را با سرعت زیاد میکوبند و فقط در کسری از ثانیه آنها را کاملاً در یک تکه چوب قرار می دهند. بدیهی است که چنین دستگاهی می تواند ساعت ها در کار و انرژی شما صرفه جویی کند. آنها تقریباً همه کارها را از میخ زدن خارج می کنند.

میخکوب منگنه کوب بادی ، روش کار سازندگان را تغییر داده است و امروزه مانند اره های مدور و دریل / دریل های بی سیم به عنوان یکی از ابزارهای محل کار رایج است. این ابزارهای مفید از هوای فشرده برای چکش زدن یا شلیک میخ به داخل چوب استفاده می کنند.

از نظر کارایی ، منگنه کوب بادی خیلی سریعتر از منگنه دستی یا حتی منگنه برقی کار را انجام می دهد. ابزارهای پنوماتیک نسبت به سایر ابزارها نیز به نگهداری کمتری نیاز دارند. استفاده از هوای فشرده به جای گاز و برق نیز هزینه ها را کاهش می دهد.

در این مقاله ، ما خواهیم فهمید که چگونه این ماشین های محبوب با چنین سرعتی حیرت انگیز میخ میکوبند. با بازار چاپ ایران همراه باشید

 

میخکوب بادی چگونه کار می کند؟

هوای فشرده از طریق یک کمپرسور هوای جداگانه تأمین می شود که از طریق برق یا بنزین تأمین می شود. هوای کمپرسور از طریق یک شلنگ به داخل یک قسمت نگهدارنده در تفنگ میخکوب رانده می شود. به این مخزن هوا گفته می شود. میخکوب بادی از پیستونی استفاده می کند که شافت بلندی به آن متصل است که درایور نامیده می شود. درایور همان چیزی است که با منگنه تماس می گیرد و آن را به سطح کار وارد می کند. پیستون در یک استوانه در داخل بدنه اصلی میخکوب قرار دارد. هوای مخزن توسط دریچه ای که در بالای پیستون قرار دارد محبوس نگه داشته میشود.

قبل از کشیدن ماشه ، فشار هوا در زیر پیستون بیشتر از فشار هوای بالای آن است که پیستون را در بالای سیلندر نگه می دارد. با فشار دادن ماشه میخ ، سوپاپ باز می شود و هوا را به داخل سیلندر وارد می کند و فشار بالای پیستون را بیشتر از زیر آن می کند. این فرایند پیستون را به پایین رانده و میخ را چکش می زند. 

آنچه در هنگام کشیدن ماشه بر روی اسلحه ناخن پنوماتیک اتفاق می افتد:

سوپاپ ماشه بسته شده و مجرای عبور جو را باز می کند. با وجود شیر ماشه در این وضعیت ، هوای فشرده نمی تواند به ناحیه بالای پیستون شیر جریان یابد.

در زیر پیستون فشار بیشتری نسبت به بالای آن وجود دارد. پیستون بلند می شود و هوای فشرده به سر پیستون راه می یابد.

هوای فشرده پیستون و تیغه را به سمت پایین هدایت می کند و میخ را از محفظه خارج می کند.

هنگامی که پیستون به سمت پایین می لغزد ، هوا را در داخل سیلندر از طریق یک سری سوراخ ، به یک محفظه هوای برگشت هدایت می کند.

هرچه هوای بیشتری به محفظه رانده شود ، سطح فشار افزایش می یابد. هنگامی که ماشه را رها می کنید ، هوای فشرده پیستون را به عقب برمی گرداند و جریان هوا را به سمت سر پیستون مسدود می کند

 

منگنه کوب بادی در کجاها کاربرد دارد؟

عایق بندی ، بسته بندی ، نمد سقف و کفپوش چوب سخت ، مبلمان و روکش مبلمان ، ساخت و ساز ، کابینت و سایر مصارف صنعتی

  • کمپرسور هوا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد