۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷

چاپگر مدل های چند منظوره ای را ارائه می دهند که توانایی چندین ماشین را در یک واحد فراهم می کند. این دستگاه ها غالباً دارای قابلیت چاپ ، اسکن ، کپی و نمابر به صورت یک دستگاه همه کاره هستند. شناخت مزایا و معایب چاپگر چندکاره به شما کمک می کند تا هنگام خرید تجهیزات جدید ، آگاهانه تصمیم بگیرید.

مزایا و معایب چاپگرهای چندکاره

با بازار چاپ ایران در این مقاله همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر مزایا و معایب دستگاه های کپی چندکاره یا چندمنظوره:

 

مزایای چاپگرهای چندکاره:

 

 • راحتی و سهولت با ارائه امکانات اضافی:

دستگاهی که توانایی ادغام چندین عملکرد در یک دستگاه را داشته باشد ، از نظر چالش های کمتری که هنگام راه اندازی و در نتیجه استفاده از آن تجربه می شود ، به منزله راحتی بالاتر است.و افراد می توانند همه فعالیتهای اسناد خود را در یک واحد و بهترمدیریت کنند.

به عنوان مثال اگر به طور معمول پیام های فکس زیادی ارسال یا دریافت نمی کنید ، ممکن است در دستگاه فکس جداگانه سرمایه گذاری نکرده باشید. با این حال ، یک چاپگر چند منظوره که شامل قابلیت های نمابر است به شما امکان می دهد فکس های گاه و بی گاه را بدون هزینه اضافی ارسال یا دریافت کنید. علاوه بر این ، توانایی اسکن یک تصویر و سپس چاپ آن تصویر با استفاده از همان دستگاه ، با صرفه جویی در وقت و استفاده از دو دستگاه جداگانه ، سطح راحتی دیگری را ایجاد می کند.

 

 • کنترل محیط چاپ را آسان تر می کنند:

وقتی همه فعالیتهای چاپ در یک شبکه اتفاق می افتد ، فرصت برای سهولت فرآیندهای مدیریت و کنترل اسناد یک سازمان را فراهم می کند و کنترل محیط چاپ بسیار آسانتر می شود. و بالطبع کنترل محیط چاپ باعث افزایش امنیت و کاهش هزینه های چاپ می شود.

 

 • اشغال کمتر فضا:

برای بسیاری از مشاغل کوچک و افرادی که با محدودیت های فضای قابل توجهی کار می کنند یا حتی افرادی که سعی در استفاده بیشتر از فضای دفتر کار خود دارند به جای یافتن فضای لازم برای چاپگر ، دستگاه کپی ، دستگاه فکس و اسکنر ، می توانند عملکرد یکسانی را در یک دستگاه واحد داشته باشند.

 

 • مقرون به صرفه و صرفه جویی در هزینه ها:

هزینه خرید یک دستگاه که چندین عملکرد را انجام می دهد معمولاً کمتر از خرید چندین دستگاه است. بنابراین ، بدون پرداخت هزینه برای هر ویژگی می توانید از قابلیت چند دستگاه در یک دستگاه بهره مند شوید. 

 

 • تعمیر و نگهداری آسان:

علاوه بر قیمت خرید اصلی ، نگهداری یک دستگاه هزینه کمتری نسبت به نگهداری چندین دستگاه دارد و کارهایی مانند به روزرسانی درایورها و خرید "مواد مصرفی" مانند جوهر یا تونر ، کاغذ و سایر اجزا نیز به طور کلی آسان تر می شوند.

 

 • صرفه جویی در مصرف انرژی:

چپگرهای چند منظوره معمولاً برای تأمین انرژی کل دستگاه به یک سیم نیاز دارند. این نه تنها باعث کاهش ازدحام کابل می شود بلکه باعث کاهش استفاده برق مورد نیاز دستگاه می شود. و بالطبع این صرفه جویی در مصرف انرژی منجر به افزایش صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

 

 • قابلیت چاپ بی سیم:

چاپگرهای بی سیم دقیقاً مانند چاپگرهای سیمی کار می کنند اما چاپگر به جای استفاده از کابل ، از طریق Wi-Fi به دستگاه متصل می شود. وقتی یک چاپگر بی سیم است ، یک ایستگاه کاری بسیار مرتب و منظم است زیرا سیم های نامرتب و یاد ا نخواهید داشت.

می توانید از دستگاه های دیگر مانند تلفن ، تبلت یا حتی دوربینی که Wi-Fi داخلی دارد چاپ کنید. این قابلیت باعث می شود لازم نباشد کاربرها مستقیماً در کنار دستگاه قرار بگیرند ، زیرا بدون هیچ مشکلی می توانند در هر جایی از راه قرار گیرند و کار مدنظرشلن را چاپ کنند.

 

 • طیف گسترده ای از این دستگاه ها در دسترس است:

چاپگرهای چند منظوره به راحتی در دسترس هستند و در بازار عرضه میشوند.

 

 • آنها با پیشرفت فناوری به  روز می شوند:

پیشرفت های سریع در فناوری منجر به افزایش توسعه دستگاه شده است. اکثر سازندگان برنامه ها و نرم افزارهایی را در اختیار مشتریان قرار می دهند که این چاپگرها را با مجموعه ای از دستگاه ها مانند دوربین های دیجیتال و... سازگار می کند.

 

 

معایب چاپگرهای چندکاره:

 

 • بروز مشکل در یک مورد باعث از کار افتادن همه ویژگی ها میشود : 

بزرگترین عیب یک دستگاه چند منظوره با بروز مشکلی آشکار می شود. به عنوان مثال ، یک مشکل در کارتریج جوهر یا تونر ممکن است مانع چاپ ، کپی و دریافت فکس شود.

 

 • پایین بودن کیفیت یا عملکرد در مقایسه با دستگاه های تک کاره :

به عنوان مثال ، دستگاه فکس در یک دستگاه چند منظوره ممکن است همان ویژگی های ارائه شده توسط دستگاه فکس مستقل را نداشته باشد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد