۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

اسکن سه بعدی ، فرآیند جمع آوری داده ها از سطح یک جسم فیزیکی است که شکل را از نظر فضای سه بعدی با دقت توصیف می کند. این داده ها پس از جمع آوری ، به تکنسین ها ، مکانیک ها ، مهندسان یا علاقه مندان اجازه می دهد تا یک شی را به صورت دیجیتالی بررسی کنند ، که این باعث افزایش و حداکثر دقت و سرعت کار آنها می شود. با بدست آوردن شکل قطعه به صورت دیجیتالی ، از داده های اسکن می توان برای تکثیر قطعه (مهندسی معکوس) ، یا برای تجزیه و تحلیل بعدی (بازرسی) استفاده کرد.

همه چیز درباره اسکنرهای سه بعدی

اسکنرهای سه بعدی :

اسکنرهای سه بعدی محبوبیت کمتری نسبت به چاپگرهای سه بعدی دارند ، اما آنها بخش مهمی از فناوری چاپ سه بعدی هستند و مشاغل مختلف در سراسر جهان از این فناوری همه کاره برای افزایش بهره وری ، از بین بردن هزینه های غیرضروری و ایجاد محصولات و خدمات جدید و مهیج استقبال می کنند.راه حل های قدرتمند اسکن سه بعدی در طول هر مرحله از طراحی محصول ، آزمایش ، توسعه ، راه اندازی و مراقبت های بعدی به طور قابل توجهی سرعت کار را تسریع می کند.

انواع مختلفی از اسکنرهای سه بعدی وجود دارد ، از اسکنرهای سه بعدی رومیزی گرفته تا اسکنرهای سه بعدی دستی و سیستم های پیشرفته اندازه گیری.

 

اسکن سه بعدی چیست؟

اسکن سه بعدی یک فناوری برای ایجاد مدلهای سه بعدی با دقت بالا از اشیا است. 

یک اسکنر سه بعدی چندین عکس فوری از یک شی را می گیرد. عکس ها سپس در یک مدل سه بعدی ، یک کپی دقیقاً سه بعدی از جسم ادغام می شوند ، که می توانید آن را بچرخانید و از زوایای مختلف رایانه خود مشاهده کنید.

همانطور که عکس های دو بعدی از پیکسل ها تشکیل شده اند ، اسکن های سه بعدی نیز از مثلث کوچک یا چند ضلعی تشکیل شده اند. 

 

اسکنر سه بعدی چگونه کار می کند؟

لیزر ، نور یا سنسورهای موجود در اسکنر سطح جسم مورد اسکن را تشخیص می دهند و نقاط داده را به محل آن سطح اختصاص می دهند. این نقاط داده ، سطح (قسمت) های قسمت را به صورت سه بعدی ادغام می کنند و برای بازآفرینی دیجیتالی جسم با جزئیات بسیار دقیق جمع آوری و تدوین می شوند.

اسکنر 3 بعدی تری دی سیستمز Sesne 3D 2nd Generation

 

اسکن سه بعدی برای چه کاربردی است؟

استفاده از فناوری امروز بی حد و مرز به نظر می رسد و پیشرفت های آن بدون شک کمک کننده است. اسکنرهای سه بعدی در طیف وسیعی از صنایع از تولید گرفته تا مراقبت های بهداشتی و پزشکی استفاده می شوند. مقاوم سازی ماشین آلات سنگین ، انجام کنترل کیفیت قطعات مکانیکی ، طراحی وسایل مصنوعی سفارشی ، ایجاد جلوه های تصویری برای فیلم ها ، ایجاد شخصیت برای بازی های ویدیویی - همه این پروژه ها دارای مدل های سه بعدی اشیای فیزیکی با دقت بالا هستند.

اسکن سه بعدی داده هایی را جمع آوری می کند که می تواند به مکانیک ها قدرت جدا سازی قطعات بدون تخریب فیزیکی را بدهد. به آنها اجازه می دهد قبل از تولید جسم فیزیکی ، مناطق مشکل را پیدا کنند ، قطعات را درست کنند و اشیا through را از طریق آزمایش انجام دهند. آنها تکنسین های هوافضا را از قطعات معیوبی که در غیر این صورت تا قبل از تولید غیرقابل شناسایی بودند ، آگاه می کنند. آنها قلمرو جدیدی از مطالعات آناتومیکی را برای متخصصان پزشکی باز می کنند و دید بسیار پیشرفته تری در مورد چگونگی انجام جراحی های تهاجمی به آنها می دهد.

 

  • طراحی صنعتی:

 اندازه گیری قطعات برای طراحی محصولات جدید قبل از به عرصه درامدن اسکن سه بعدی سخت بود و زمان زیادی صرف این کار میشد. با این حال ، انجام کار با کمک اسکنرهای سه بعدی بسیار آسان است. اسکنرهای سه بعدی بسیاری وجود دارند که توانایی اندازه گیری کوچکترین تا بزرگترین قطعات را با دقت بالا دارند. 

 

  • صنعت پزشکی:

اسکن سه بعدی تغییرات چشمگیری را در صنعت پزشکی ایجاد کرده است و برای تحقیقات ، مراقبت از بیمار و ایجاد راه حل های پزشکی شخصی مورد استفاده قرار می گیرد ، سرعت ، دقت و از همه مهمتر ، ایمنی اسکنرهای سه بعدی ثابت و قابل حمل ، به متخصصان پزشکی از سراسر جهان اجازه داده است تا از این فن آوری های پیشگام استفاده کرده و از آنها نهایت استفاده را ببرند و ضمن ایجاد فرآیندهای جدید ، فرآیندهای موجود را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

به عنوان مثال ، با کمک اسکن سه بعدی ، پزشکان اکنون می توانند بدون زحمت و به سرعت اسکن کامل بدن را انجام دهند. این کار را می توان با یک راه حل سه بعدی ثابت یا دستی انجام داد. سپس پزشکان می توانند با داده های اسکن برای انجام تحقیقات و نظارت بر تغییرات اندازه گیری های بدن که با گذشت زمان اتفاق می افتد ، کار کنند. اسکن سه بعدی همچنین به دست آوردن و مقایسه داده های دقیق قبل و بعد از عمل از بیماران را بسیار ساده تر کرده است.

ایجاد راه حل های مراقبت های بهداشتی سفارشی ، مانند بریس پشت ، کاشت ، پروتز و حتی صندلی های چرخدار شخصی نیز سریعتر و آسان تر شده است. داده های مورد نیاز را می توان به راحتی توسط یک اسکنر سه بعدی ضبط ، در نرم افزار تخصصی 3D پردازش کرد و سپس از طریق چاپگرهای سه بعدی برای تولید ارسال کرد.

 

  • پزشکی قانونی:

راه حل های اسکن سه بعدی حرفه ای اکنون در سراسر جهان توسط نیروهای پلیس ، شرکت های بیمه و حتی در جلسات دادگاه برای ارائه شواهد استفاده می شود!

در مقایسه با روش های سنتی ضبط داده ها در پزشکی قانونی ، از جمله عکاسی ، اقدامات نوار و غیره ، اسکن سه بعدی خود را به عنوان یک فناوری فوق العاده قدرتمند با قابلیت ضبط داده های بسیار دقیق در عرض چند دقیقه ثابت کرده است. این فناوری های پیشرفته برای کاربردهای مختلف پزشکی قانونی مورد استفاده قرار می گیرد ، به عنوان مثال ، قبل از جمع آوری مدارک رسمی ، صحنه کامل جنایت یا قسمتهای جداگانه آن را ضبط می کند. اسکن سه بعدی نیز در دیجیتالی کردن خود شواهد بازیابی شده ، ایجاد شبیه سازی هایی که در آن می توان سناریوهای متعدد جرم را انجام ، تجزیه و تحلیل و غیره کرد ، عالی است.

 

  • باستان شناسی و حفاظت از میراث فرهنگی:

جدیدترین فناوری های سه بعدی اکنون بیش از هر زمان دیگری زندگی را زنده کرده و با ایجاد ماکت های دیجیتالی بسیار دقیق از آثار مختلف ، آن را به راحتی در دسترس مردم جهان قرار داده اند. از بازآفرینی اشیا موجود در خرده ریزهای کشف شده در حین حفاری تا ایجاد موزه های آنلاین با صدها نمایشگاه ، فناوری های اسکن سه بعدی به طور اساسی نحوه حفظ ، نمایش و یادگیری باستان شناسی و حفظ میراث را تغییر می دهند.

 

  • طراحی هنری:

توسعه دهندگان بازی های VR ، هنرمندان SFX هالیوود و طراحان هنری با استعداد تنها برخی از متخصصانی هستند که فن آوری های اسکن سه بعدی همه کاره را در جریان کار خود برای تزریق جادو به دنیای هنر و طراحی پیاده سازی می کنند.

 اسکن سه بعدی برای ایجاد جلوه های ویژه بصری خیره کننده در فیلم ها ، توسعه همه جانبه برنامه های واقعیت مجازی فوق العاده واقع بینانه یا حتی طراحی یک لباس شب زیبا ، مورد استفاده قرار می گیرد تا به صورت کاملاً جدید رویاها را به واقعیت تبدیل کند.

 

  • صنعت آموزش:

 اسکنرهای سه بعدی توسط موسسات آموزشی و پژوهشی برای یادگیری دقیق و بسیار دقیق مصنوعات و حتی بدون آسیب رساندن استفاده می شوند.

.و ...

 

چه چیزهایی می توانند به صورت سه بعدی اسکن شود؟

همه چیز در دنیای واقعی را می توان به صورت سه بعدی اسکن کرد. اگرچه محدودیت های کمی در فناوری وجود دارد ، جدا از اندازه جسم ، تقریباً هر عاملی چندان قابل توجه نیست. بیشتر موارد را می توان به صورت سه بعدی اسکن کرد.

اشیا :

 از عینک گرفته تا لامپ را می توان با استفاده از اسکنر سه بعدی اسکن کرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که شی را قرار دهید و از یک اسکنر سه بعدی برای اسکن صحیح ابعاد و منحنی ها برای ایجاد یک پرونده دیجیتالی از آن استفاده کنید.

اعضای بدن:

 از اسکنرهای سه بعدی می توان برای اسکن انسان یا حیوان نیز استفاده کرد. این فناوری می تواند به ابعاد بدن کمک کند و می تواند با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ شود.

محیط:

 همانطور که در بالا اشاره شد اسکنر سه بعدی می تواند تقریباً همه چیز را اسکن کند. ایده آل برای محیطی که در آن زندگی می کنید. به عنوان مثال ، اتاق نشیمن یا دفتر کار شما.

 

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده انواع اسکنرهای سه بعدی و مطالعه جزئیات فنی هر کدام به بخش فروشگاه سایت بازار چاپ ایران مراجعه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد