مقایسه میخکوب برقی و میخکوب بادی

میخکوب های برقی و بادی هر یک مزایا و معایب مخصوص خودشان را دارند اما بسته به پروژه مدنظرتان بایستی بهترین انتخاب را داشته باشید.

مقایسه میخکوب برقی و میخکوب بادی

مقایسه میخکوب برقی و میخکوب بادی:

اگر قصد تهیه میخکوب دارید، اما مطمئن نیستید کدام نوع بادی یا برقی را انتخاب کنید، در این مقاله با بازار چاپ ایران همراه باشید. ما لیستی از مواردی را که باید درباره هر دو نوع بدانید تهیه کرده ایم.

 

مزایای میخکوب منگنه کوب بادی:

 • میخکوب های بادی یا همان پنوماتیک از هوای فشرده به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند به همین دلیل آنها برای پروژه های سنگین، مناسب تر از نوع برقی شان هستند. (هوای فشرده منبع بسیار خوبی است. زیرا مقدار بسیار انرژی را فورا و در پایین ترین زمان ارائه می دهد.)
 • و البته یکی از بزرگترین دلایلی که مردم تصمیم می گیرند روی میخکوب بادی سرمایه گذاری کنند، قدرت خام و شدت خروجی آنها نسبت به میخکوب های برقی است.
 • ضریب نگهداری پایین: این دستگاه ها در مقایسه با رقیب الکتریکی خود به تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نیاز دارند.( البته، این بدان معنا نیست که آنها به هیچگونه تعمیر و نگهداری نیاز ندارند)
 • ماندگاری و دوام بالا: از آنجا که پیچیدگی میخکوب های بادی بسیار کمتر است و قطعات الکترونیکی آنها در مقایسه با قطعات دیگر کمتر است، بنابراین از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار بوده و طول عمر بیشتری دارند.

 

معایب میخکوب منگنه کوب بادی:

عدم قابلیت حمل: بیشترین مسائل این واحدها بیشتر مربوط به کمپرسور هوا است. افرادی که تجهیزات بزرگ و بلندی را که در کنار خود ندارند دوست ندارند قطعاً از این دستگاه ها اجتناب می کنند. اگرچه نمی توان گفت که این واحدها تا حدودی قابل حمل نیستند، اما حمل آنها از یک مکان به مکان دیگر به راحتی انجام نمی شود حتی اگر کمپرسور وزن سبکی داشته باشد.

 • پایین بودن ضریب ایمنی: نگرانی های ایمنی میخکوب های بادی بیشتر از واحدهای الکتریکی است. اجزای بیشتری وجود دارد که مستعد خرابی هستند بنابراین ضریب ایمنی را به سطح پایین تری می رسانند.
 • این دستگاه ها سر و صدای زیادی تولید می کنند و چیزی نیست که همه با آن راحت باشند. برخی از افراد صرف نظر از محافظ گوش که استفاده می کنند، دوست ندارند همیشه در معرض سطح بالای سر و صدا قرار بگیرند.
میخ کوب بادی جیت 1850A

مزایای میخکوب منگنه کوب برقی:

 • مقرون به صرفه بودن: میخکوب برقی به طور قابل توجهی ارزان تر از رقیب خود یعنی میخکوب پنوماتیک است که از طریق هوا کار می کند.
 • اندازه: بین این دو نوع میخکوب، مدل های الکتریکی بسیار کوچکتر و جمع و جورتر هستند.
 • استفاده از آنها معمولاً سبک تر و آسان تر است.
 • وزن: وزن آنها بسیار کمتر و قطعات و لوازم جانبی کمتری دارند که قابلیت حمل و نقل را آسان می کند.
 • به دلیل اندازه کوچکتر هنگام کار با مواد نازک یا شکستنی بهتر عمل می کند. با نیروی محکم تفنگ بادی کار نمی کند، که به آن اجازه می دهد تا با مواد سبک تر نرمتر برخورد داشته باشد و برای کار با موارد حساس تر ایده آل است.
 • ایمنی بیشتر: خطرات ایمنی مرتبط با اسلحه منگنه برقی کمتر از تفنگ بادی است. این باعث می شود اسلحه برقی برای مصارف خانگی مناسب تر باشد. این واحدها به دلیل کار کردن ساده تر و آسان، ایمن هست.( اما بخاطر داشته باشید که این بدان معنا نیست که آنها به خودی خود کاملاً ایمن هستند، اما تا زمانی که از مقررات پیروی می کنید مشکلی در عمل وجود ندارد)
 • در مقایسه با دستگاه های بادی کوچکتر و قابل حمل تر هستند و یک نکته مهم دیگر اینکه آنها همیشه به کمپرسور اضافی احتیاج ندارند.
 • قابلیت حمل و نقل: اگر می خواهید ابزار را مرتباً از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید، مدل های الکتریکی انتخاب مناسبتری نسبت به منگنه کوب های بادی هستند.
 • اگر از میزان بالای سر و صدا راحت نیستید، تنها کار منطقی تهیه یک میخکوب برقی به جای بادی است.

 

 

معایب میخکوب منگنه کوب برقی:

 • این منگنه کوب برای کار کردن، به برق نیاز دارد. قطع برق باعث تاخیر در کار برای اتمام پروژه ها می شود. تا زمانی که ژنراتور آماده به کار نداشته باشید نمی توانید از منگنه برقی خود در هنگام قطع برق استفاده کنید.
 • این واقعیت که آنها از طریق برق تأمین می شوند به هزینه های جاری می افزاید. اگر استفاده از میخکوب برقی زیاد باشد، باید برای قبض های مبلغ بالا نیز آماده باشید. هزینه کار با مدل الکتریکی به مراتب بیشتر از استفاده از کمپرسور هوا است. با این حال، همه چیز به هزینه برق منطقه شما، تعداد دفعات استفاده از واحد و غیره نیز بستگی دارد.
 • منگنه کوب برقی به سرعت خرابی بالا مشهور هستند، به خصوص هنگامی که به طور مکرر و به صورت روزانه استفاده می شوند. همه اینها به کیفیت تولید بستگی دارد، اما باید از این موضوع آگاه باشید زیرا باعث تغییر عقیده و استفاده از واحدهای پنوماتیک می شود که کمتر مستعد خرابی هستند.
میخ کوب برقی رونیکس 7530

میخکوب برقی یا بادی؟

هیچ پاسخ قطعی نمیتوان به این سوال داد، زیرا این فقط به پروژه های شخصی، نیازها و انتظارات شما بستگی دارد. اگر استفاده کمتری خواهید داشت، توصیه می کنیم با مدل های برقی همراه شوید زیرا استفاده از آنها آسان تر است و به تخصص کافی نیاز ندارند. از طرف دیگر  اگر حرفه ای هستید، احتمالاً می دانید که مدل های پنوماتیک قابلیت انعطاف پذیری و خروجی به مراتب بهتری را ارائه می دهند.

بنابراین ابتدا بهتر است اهداف و انتظارات خود را تعیین کنید و سپس بر اساس آن در مورد مدلهای مناسب تحقیق کنید.

 

جهت اطلاعات بیشتر همچنین بخوانید: آشنایی با طرز کار میخکوب منگنه کوب بادی

و جهت اطلاعات بیشتر همچنین بخوانید: آشنایی با میخکوب منگنه کوب برقی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد