۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰

در این مقاله مروری بر تونر شارپ خواهیم داشت

بررسی تونر شارپ

تونر شارپ:

خواه دستگاه کپی شارپ قدیمی داشته باشید یا یکی از جدیدترین سیستم ها ، به تونرهای شارپ نیاز خواهید داشت. تونر از مواد مصرفی دستگاه های کپی است که به صورت پودر میباشد،  منبع تأمین رنگ دستگاه می باشد و و متن و عکس‌ها را روی کاغذ منتقل می‌کند .

شارپ یک شرکت ژاپنی برجسته و یکی از قدرتمندترین برند ها در زمینه ی تولید ماشین آلات اداری است و انواع بسیار متنوعی از چاپگرها را تولید می کند ، از دستگاه های رومیزی گرفته تا دستگاه های چاپی چند منظوره پیشرفته. یافتن دستگاه کپی برای مطابقت با نیازهای چاپی شما کاملاً آسان است اما یافتن تونر کارتریج صحیح بدون صرف هزینه بیش از حد ، کاری آسان نیست .چرا که کیفیت کپی یک کارتریج ارتباط مستقیمی با تونر مورد استفاده دارد.

 

تونر شارپ اصلی کیفیت چاپ یالاتری را ارائه می دهند و اطمینان حاصل می کنند که نسخه های چاپی شما از چاپ اول تا آخر واضح هستند. تونرهای شارپ اصلی از بهترین کیفیت برخوردار هستند زیرا تلاش زیادی توسط مهندسین شارپ انجام شده است تا کارتریج های شارپ شما در حداکثر توانایی خود کار کنند.

به طوری که اگر شارژ کارتریج با تونر اصل و جنس مرغوب باشد، می توان تا ۸۰ درصد تعداد کپی و ۸۰ درصد کیفیت کپی مورد نظر را نسبت به یک کارتریج اورجینال به دست آورد

 

تونرها به دو دسته:

 سیاه و رنگی  تقسیم میشود.

 بسته به نوع دستگاه شارپی که قرار است استفاده کنید نوع تونر مورد استفاده تان مشخص خواهد شد: 

 دستگاه هایی که فقط از تونر مشکی استفاده می کنند.

دستگاه هایی که از نوع رنگی هستند و چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و مشکی در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از یک بازه زمانی که دستگاه کپی شارپ کار میکند هنگام به اتمام رسیدن تونر در ستگاه پیغام هایی مبنی بر اتمام تونر نمایش داده میشود(برای مثال کم رنگ بودن کپی و بروز نشانه هایی در کیفیت کپی های گرفته شده، یکنواخت نبودن برگه ی چاپ شده و ...) و در این موقعیت دو راه بیشتر ندارید:

  • باید تونر کارتریج را مجددا شارژ کنید
  • یا اینکه کارتریج تونر را کاملا تعویض کنید

 

روش اول یعنی شارژ کردن تونر هزینه کمتری نسبت به تعویض کامل کارتریج تونر دارد. اما کیفیت کپی در کارتریج نو بیشتر از کارتریجی است که شارژ شده است.

بسته به میزان استفاده از دستگاه با خالی شدن تونر و تعویض آن مواجه خواهیم شد. وقتی که درصد تونر به "25-0٪" می رسد باید شارژ مجدد انجام گیرد. معمولا متوسط عمر تونر 6 ماه میباشد ولی در صورت استفاده زیاد و مداوم از دستگاه ممکن است این زمان کمتر باشد.

تونر کارتریج شارپ SHARP AR-016FT

به این نکات توجه کنید:

• جعبه ای را که شامل کارتریج تونر است به صورت افقی نگهداری کنید. اگر کارتریج تونر به صورت عمودی نگهداری شود ، ممکن است تونر جامد شود.

• تونر را در مکانی خنک تر از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت)نگهداری کنید.نگهداری در دماهایی غیر از این ممکن است باعث جامد شدن تونر در کارتریج شود.

• اگر از کارتریج تونر غیر از کارتریج تونر توصیه شده توسط SHARP استفاده شود ، دستگاه ممکن است به کیفیت و عملکرد کامل نرسد و خطرات احتمالی برای دستگاه پیش بیاید.به همین دلیل بهتر است حتماً از کارتریج تونر توصیه شده توسط SHARP استفاده کنید.

• کارتریج تونر استفاده شده را در یک کیسه پلاستیکی نگه دارید (آن را دور نریزید). 

• شارژ تونر بهتر است توسط متخصصان دستگاه های کپی شارپ انجام گیرد تا دستگاه کارایی و کیفیت و سلامت خود را حفظ کند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد