۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰

اگر به دنبال یک سبک صحافی بسیار حرفه ای و ظریف هستید و پانچ دوبل را در نظر گرفته اید ، دستگاه های پانچ دوبل برقی این کار را برای صحافی اوراق ، گزارشات ، پایان نامه ها ، جزوات و ... را فقط در چند ثانیه و کمترین زمان و بهترین کیفیت برایتان انجام میدهند.

آشنایی با طرز دستگاه پانچ دوبل برقی

دستگاه پانچ دوبل برقی:

دستگاه های پانچ دوبل برقی همانطور که از نامش پیداست برقی بوده و یکی از دستگاه های حرفه ای صحافی است که اتصال فنر دوبل را از همیشه راحت تر می کند. با داشتن مکانیزم پانچ برقی برای کارآیی بیشتر فرآیند اتصال ، می توانید با فشار دادن یک دکمه اسناد و کارهای چاپی را پانچ کنید . به عبارتی کار با این ماشین های صحافی آسان است.

 

2 الگوی سوراخ متفاوت وجود دارد که از پانچ دوبل استفاده می کنند، اکثر ماشین های اتصال سیم به صورت سوراخ 3: 1 یا 2: 1 در دسترس هستند :

استاندارد و محبوب ترین دستگاه های اتصال سیم 32 سوراخ (3: 1) را سوراخ می کنند و به شما امکان می دهد از 1/4 "تا 16/9" متصل شوید.

سیم های اتصال دهنده های سیم که با سوراخ 21 سوراخ (2: 1) به شما امکان می دهند از ضخامت 1/4 "تا 1 1/4" متصل شوید.

اکثر ماشین های اتصال سیم به صورت سوراخ 3: 1 یا 2: 1 در دسترس هستند .

فنر دوبل زن برقی سوپربایند WIREMAC-E

 

روند کار دستگاه پانچ دوبل برقی:

اولین قدم برای این کار تهیه فنر دوبل است

 اگر می خواهید از جلد صحافی کاغذی یا پلاستیکی استفاده کنید ، کتاب های خود را با جلدهای درج شده مونتاژ کنید.

کتاب خود را اندازه بگیرید تا بتوانید اندازه صحیح سیم صحافی را برای ارائه خود انتخاب کنید. برای انتخاب اندازه صحیح ستون فقرات ، فقط ضخامت سند را اندازه بگیرید (صفحات را فشرده نکنید) و 1/8 اضافه کنید تا صفحات شما بتوانند آزادانه حرکت کنند. اگر سند شما کمتر از 5/8 "باشد ، از سیم پیچ 3: 1 استفاده می کنید و اگر 5/8 یا ضخیم تر باشد ، باید از سیم پیچ 2: 1 استفاده کنید. دستگاه پانچ دوبل برقی را راه اندازی کنید.

برای آزمایش دستگاه خود به چند قطعه کاغذ خالی نیاز دارید. مشاهده خواهید کرد که جدول صحافی دستگاه شما باید دارای یک راهنمای کاغذ باشد که به شما کمک می کند تا کاغذ را وارد کنید تا سوراخ ها در صفحه متمرکز شوند. اکثر ماشین ها علامت گذاری بر روی جدول صحافی برای متداول ترین اندازه کاغذ دارند. این علامت گذاری نقطه شروع راه اندازی دستگاه شما است. به سادگی راهنمای کاغذ را به سمت علامت گذاری صحیح حرکت دهید ، یک ورق کاغذ را در شکاف پانچ قرار دهید ودکمه را فشار دهید .

بعد از انجام این کار ، یک تکه کاغذ پانچ شده را برداشته و آن را از وسط تا کنید تا بررسی کند که آیا سوراخ ها به صورت خطی قرار دارند یا نه. اگر همه سوراخ ها به صورت مرتب صف آرایی قرار داشته باشند ، آماده پانچ اسناد خود هستید ، اگر اینگونه نیست ، باید راهنمای کاغذ را حرکت داده و کاغذ دیگری را سوراخ کنید تا زمانی که سند را تنظیم کنید.

 پس از تنظیمات بالا ، شما آماده هستید که سند خود را پانچ کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، مهم است که کتابهای خود را به بخشهای کوچک تقسیم کنید. 

مرحله بعدی قرار دادن استاد یا کتاب روی فنرهای دوبل است. 

با اطمینان از نزدیک بودن سیم به قطر فنر دوبل مناسب ، فنر دوبل را قرار دهیددکمه دستگاه را فشار دهید  تا سیم به شکل گرد فشرده شود و اتصال را تمام کنید.

بعد از اینکه یک کتاب را به پایان رساندید ، می توانید مراحل کار برای هر کتاب را تکرار کنید. 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد