14:57 - 1400/03/20

دستگاه لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟

دلیل اصلی لمینت شدن اسناد حفظ کیفیت آنها با جلوگیری از تا شدن آنها و ایجاد طول عمر طولانی آنها است و این کار توسط دستگاه های لمینت به راحتی انجام میشود. هیچ راهی بهتر از یک دستگاه لمینیت برای محافظت از سند یا تصویر چاپ شده وجود ندارد. چه در یک اداره و چه در کلاس ، هنگامی که شما نیاز به محافظت از یک صفحه با کیفیت بالا دارید ، لمینیت باید ابزار انتخابی شما باشد.

دستگاه لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه لمینت، پوشش پلاستیکی را به اسناد کاغذی، کارت یا تصویر اضافه می کند. این امر معمولاً با ترکیب پلاستیک روی کاغذ با استفاده از چسب یا گرما حاصل می شود.

 

برنامه های کاربردی:

بهبود خصوصیات ظاهری و امنیتی لایه ها در صنایع بسته بندی مواد غذایی و غیر غذایی و همچنین ساخت ورقه های فنی برای بخش های انرژی خورشیدی و پانل های عایق را پوشش می دهد.

 

انواع لمینت:

دستگاه های لمینت، را می توان با توجه به نوع ماده اتصال دهنده ای که استفاده می شود، طبقه بندی کرد. این انواع عبارتند از:

لمینت مرطوب: جایی که ماده پیوند دهنده هنگامی که شبکه ها به هم متصل می شوند هنوز در حالت مایع است. معمولاً برای تولید ورقه ورقه ای ورق کاغذ-آلومینیوم استفاده می شود که به طور گسترده در بسته بندی های انعطاف پذیر استفاده می شود.

لمینت خشک: در جایی که عامل اتصال، محلول در مایع (آب یا حلال)، قبل از اینکه در اجاق خشک شود، به یکی از شبکه ها اعمال شود. وب تحت پوشش چسب تحت فشار قوی و با استفاده از غلطک های گرم شده به دیگری ورقه ورقه می شود، که باعث بهبود مقاومت پیوند ورقه ورقه می شود.

لمینت مومی: درصورتی که عامل پیوند یک موم یا مذاب گرم باشد و در حالت مذاب بر روی یکی از دو لایه اعمال شود. این فرآیند امکان تولید ورقه ورقه کاغذ یا کاغذ یا آلومینیوم کاغذی را دارد که به طور گسترده ای برای بسته بندی بیسکویت و محصولات نانوایی استفاده می شود.

لمینت بدون حلال: جایی که چسب های استفاده شده حاوی حلال نیستند. چسب بدون حلال به طور کلی نشان دهنده نوع خاصی از چسب است که توسط دو جز components واکنش داده شده و با یکدیگر واکنش نشان می دهند و در نتیجه نیازی به خشک شدن ندارند.

برای محافظت از اسناد و ارائه اطمینان و امنیت، لمینیت محافظت همه جانبه همه مواد را تضمین می کند.

 

لمینیتور چگونه کار می کند؟

دستگاه لمینت با پوشاندن آن با فیلم پلاستیکی محافظ در دو طرف سند، با مهر و موم کردن این ماده کار می کند.

هدف اصلی دستگاه لمینیتور ایجاد مقاومت، زیبایی و دوام اسناد است.

 

روند کار دستگاه لمینت:

دستگاه لمینیتور از ترکیب فشار، گرما و مکانیزم غلتکی داخلی استفاده می کند.

بیشتر دستگاه ها با قرار دادن سند در اطراف کیسه کار می کنند- با یک چسب که به طور گسترده در اطراف لبه های آن قرار گرفته است- سپس کاغذ را به دستگاه می رسانند.

سپس دستگاه لمینیتور فشار یا گرما را اعمال می کند (بسته به دسته بندی) تا یک پیوند محکم در اطراف سند ایجاد کند و تمام گوشه ها را مهر و موم کند.

در حالی که دستگاه های لمینت پیشرفته به کاربر اجازه می دهند تنظیمات دما را تنظیم کند، غلطک تمایل دارد هنگام فشار دادن مقداری گرما از دست بدهد. بنابراین بهتر است قبل از تغذیه سند بعدی باید مدت کوتاهی صبر کنید.

***هنگام استفاده از دستگاه لمینت گزینه های مختلفی دارید. می توانید از پلاستیک ضخیم تری استفاده کنید. این یک لایه محافظ ضخیم تر و سطح سفت و سخت تری را ایجاد می کند. همچنین می توانید یک پلاستیک نازک تر برای ورقه ورقه ای با هزینه کمتر انتخاب کنید که کار با آن راحت تر باشد و استفاده شود.

 

انواع دستگاه های لمینیتور:

لمینیتورها بر اساس نحوه استفاده از فرآیند لمینت طبقه بندی می شوند:

1 - لمینیتور سرد:

این دستگاه لمینت یک نسخه غیر گرمایی است که برای رسیدگی به اسنادی استفاده می شود که ممکن است به دمای بسیار بالا حساس باشند. این دستگاه ها هیتر ندارند.

بر خلاف روند معمول لمینت گرم، دستگاه های لمینیتور سرد به طور انحصاری فشار می دهند تا یک فیلم پلاستیکی چسباننده دور سند بسته شود.

لمینیتور سرد در مناطق بدون برق یا فعالیت در فضای باز مفید است.

 

2-لمینیتور گرم سرد:

لمینیتور گرم با قرار دادن سند در داخل کیسه کار می کند، پس از آن کیسه در داخل دستگاه قرار می گیرد. دو غلطک پلاستیکی هنگام گرم شدن به سند می چسبند و در نتیجه کاغذ را در کیسه محصور می کنند.

یکی از عالی ترین مزایای دستگاه لمینیتور گرم، انعطاف پذیری فوق العاده آن است. از منزل گرفته تا کاربری اداری و تجاری، به دلیل فضای استفاده گسترده آن در سناریوهای روزمره با این لمینتور روبرو خواهید شد.

لمینت گرم و سرد مدل RSM-1651 MA

 

کاربرد دستگاه لمینت:

از تزیین و محافظت از اسناد گرفته تا سرعت و کارآیی ، ماشین های لمینت بسیار کاربردی هستند.مانند:

  • پوسترها
  • جلد کتاب
  • نشان های شناسه
  • صفحات دفترچه
  • برچسب ها
  • برنامه ها و منوها
  • عکسها
  • کارت ویزیت
  • گواهینامه ها

 

مزایای استفاده از دستگاه های لمینیتور:

از صفحه یا سند چاپ شده محافظت می کند.

با ایجاد یک سطح مقاوم در برابر خراش از سند حفاظت میکند.

کیفیت کاغذ و عکس را افزایش می دهد.

سند مهر و موم شده از آسیب اثر انگشت، لکه ها و رطوبت در امان میماند.

با سفت و ضخیم شدن کاغذ، دوام سند بهبود می یابد.

لمینیتورها راهی ساده و انعطاف پذیر برای محافظت از اسناد، کارت های بازرگانی، عکس ها، شناسنامه ها و رزومه ها ارائه می دهند.

از انعطاف پذیری باورنکردنی در مدرسه ، خانه ، محل کار و استفاده شخصی برخوردار است.

 

نکاتی برای انتخاب دستگاه لمینیتور:

دستگاه های لمینت دارای طیف گسترده ای از طرح ها، کاربرپسند بودن و اندازه ها هستند. برای تأمین نیازهای ثابت کسب و کار در چنین شرایط ناپایداری، باید خرید یکی از نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید و فراتر از آن نیازهای تجاری محیطی که در آن هستید و برنامه های کاربردی که می خواهید به اجرا دربیاورید نیز باید مدنظر داشته باشید.

آنچه شما قبل از انتخاب دستگاه لمینیت مورد توجه قرار می دهید ، اندازه سند ، هدف استفاده و تعداد دفعات استفاده از آن است.

برخی از متداول ترین گونه هایی که امروزه در بازار یافت می شوند، لمینیتور های اندازه A3 و A4 هستند. A3 در مواردی که مواد بزرگ مانند پوستر باید محافظت شوند مفید است در حالی که A4 برای خانه ها، دفاتر و موسسات خرده فروشی مناسب است.

بیشتر مدل ها برای فعالیتهای روزمره در نظر گرفته شده اند زیرا عملکردهای خودکار دارند و نیاز به برنامه ریزی منظم را هر زمان که بخواهید استفاده کنید جبران می کنند.

برای استفاده های صنعتی، شما باید یک دستگاه لمینت را انتخاب کنید که بتواند در برابر استفاده مداوم با دوام کافی مقاومت کند تا در برابر استفاده مداوم عملکرد عالی داشته باشند.

در حالی که انتخاب دستگاه لمینت ایده آل ممکن است نیاز به یک سرمایه گذاری عظیم اولیه داشته باشد، اما نگهداری و حفاظت از آن در افزایش دوام و بهبود کارایی دستگاه موثر است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد