پرفراژ چک برقی چیست؟

دستگاه های پرفراژچک برقی به عنوان محافظ چک، در قسمت مبلغ پرداخت چک، یک مقدار عددی یا نوشتاری به جا می گذارند که تغییر یا جعل آن بسیار دشوار است.

پرفراژ چک برقی چیست؟

پرفراژ چک برقی چیست؟

دستگاهی که اعداد یا مقادیر را به گونه ای بر روی چک های بانکی یا پیش نویس ها اعمال میکند (مانند سوراخ کردن یا برجسته سازی) تا از هرگونه جعل، تقلب، تغییر یا پاک سازی جلوگیری کند را دستگاه پرفراژ چک برقی می نامند. اولین پرفراژ چک در سال 1870 معرفی شد.

 

کاربرد پرفراژ چک برقی:

نوشتن چک و اطمینان از اعتبار و ثبات چک، فرایند قابل توجهی در هر صنعت تجاری و بانکی است که چک را برای پرداخت آزاد می کند. مزایای استفاده از دستگاه پرفراژچک برقی تأثیرات بسیاری در دنیای شلوغ امروز دارد.

بسیاری از موسسات و شرکت های تجاری، عمده فروشان، بانک ها و بسیاری از سازمان های دیگر که گردش چک بالایی دارند، از دستگاه پرفراژچک برقی استفاده می کنند زیرا این دستگاه ها، به عنوان تولیدکنندگان چک با استفاده از مکانیزم جلوگیری از چک های مشکوک و جعلی، کیفیت، امنیت و دقت خروجی چک ها را تضمین میکند.

پرفراژ چک برقی مهر MX-14

 

روند کار با پرفراژ چک برقی:

کار با این دستگاه ها بسیار راحت است چرا که کارها اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام میگیرد.

چک را در پرفراژچک برقی قرار می دهند.

توسط دکمه های دستگاه مبلغ چک را وارد می کنند.

 سپس این مقدار توسط اپراتور با فشار دادن یک دکمه روی چک چاپ می شود.

این کار باعث می شود چاپهای چاپی روی یک روبان پهن رنگی (معمولاً چند رنگ) که از طریق آن مقدار انتخاب شده را روی چک چاپ کنند، با پیشوند و پسوند پایین بیاورد تا از اضافه شدن ارقام اضافی توسط کلاهبردار جلوگیری شود.

یک سری برجستگی در چک ایجاد می شود که مقدار عددی را از طریق کاغذ فرم چک برجسته می کند و از هر تلاشی برای تغییر یا جعل این مقدار جلوگیری میکند. 

 

مزایای استفاده از پرفراژ چک برقی:

  • افزایش دقت و سرعت
  • قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارند.
  • استفاده از تکنولوژی چاپ عمیق
  • جوهر این دستگاه از طریق کارتریج قابل تعویض تامین میشود.
  • دارا بودن ماشین حساب و تسریع محاسبات
  • و ...

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد