راهکارهای افزایش سرعت پرینتر

اگرچه ممکن است به نظر برسد که همه چاپگرها عملکرد اساسی یکسانی دارند و بنابراین با همان سرعت کار می کنند ، اما در واقع عوامل زیادی وجود دارند که بر کارایی آنها تأثیر می گذارند. در اینجا چند فاکتور ذکر شده است که می توانید برای افزایش کارایی چاپ به آنها توجه کنید

راهکارهای افزایش سرعت پرینتر

راهکارهای افزایش سرعت پرینتر:

اگر می خواهید سرعت چاپ را افزایش دهید پروژه های چاپی خود را به سرعت چاپ کنید، تعداد زیادی تکنیک وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سریعترین سرعت چاپ را بدست آورید.با بازار چاپ ایران همراه باشید:

 

  • اتصال را بررسی کنید:

چاپ بی سیم بسیار کارآمد است، اما اگر اتصال بی سیم شما قدرت و سرعت کافی را نداشته باشد سرعت چاپ شما ممکن است کم شود. سریعترین و قوی ترین اتصال WiFi موجود را پیدا کنید(سرعت اینترنت خود را بررسی کنید و هر بارگیری یا جریان ویدئویی که ممکن است در منابع شبکه شما باشد را خاموش کنید) یا از طریق USB متصل شوید و سرعت چاپ را تقویت کنید.

(سریعترین نوع اتصال USB است. اگر این امکان برای شما وجود دارد که مستقیماً چاپگر خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید، در اینصورت با چاپ خود در زمان قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد.)

 

  • کیفیت چاپ اسناد را کاهش دهید:

کاهش کیفیت چاپ هنگام چاپ یادداشت و اسناد داخلی می تواند به افزایش سرعت چاپ کمک کند ولی هنگام چاپ ارائه ها و گزارش های مهم برای مشتریان مهم است که اطمینان حاصل کنید کیفیت چاپ خوب است، حتی اگر باعث کند شدن روند شود.

 

  • کیفیت کاغذ:

داشتن کاغذ با کیفیت بالا می تواند سرعت چاپ را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. دلیل این امر این است که کاغذ با کیفیت بالا به نرمی بارگیری می شود و به راحتی عبور می کند. از طرف دیگر کاغذ بی کیفیت در حین بارگیری و چاپ مشکلاتی را ایجاد می کند و احتمالاً باعث گرفتگی داخل چاپگر می شود.

 

  • افزایش حافظه RAM چاپگر :

افزایش حافظه رم باعث بهبود قدرت و سرعت چاپ میشود.

 

  • کاهش تعداد صفحات چاپی:

با قرار دادن بیشتر مطالب خود در هر صفحه و کاهش تعداد کلی صفحات، می توانید سرعت چاپ را افزایش دهید. تعدادی عنصر از جمله نوع متن و اندازه حاشیه وجود دارد که می تواند برای قرار دادن محتوای بیشتر در یک صفحه کمک کند (اما اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب در صورت کاهش در تعداد صفحات، خوانا و واضح هستند)

افزایش سرعت پرینتر
  • Spooler را دور بزنید:

spooler چاپگر، منطقه ای از حافظه است که هنگام دستیابی به دستگاه، ایستگاه انتظار برای اطلاعات را فراهم می کند. این امر می تواند روند چاپ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

معمولاً می توان با تنظیم گزینه های چاپگر و علامت زدن "چاپ مستقیم روی چاپگر" ، اسپولر را دور زد و به طور بالقوه سرعت چاپ را افزایش داد. به عبارتی با این کار یکی از مراحل فرآیند چاپ حذف می شود و در نتیجه روند کار تسریع می شود.

 

  • پاک کردن حافظه چاپگر:

کارهای چاپ لغو شده و موقتا ممکن است باعث پر شدن حافظه چاپگر شوند و سرعت عملکرد آن را کاهش دهد. صفحه چاپ را باز کنید تا مشخص شود آیا کارهای چاپ قدیمی هنوز در آنجا وجود دارد یا نه؟ مواردی را که دیگر نیازی ندارید برای همیشه حذف کنید. حافظه تازه پاک شده می تواند با سرعت بیشتری چاپ کند.

 

  • نرم افزار چاپگر را ارتقا دهید:

مطمئن شوید که نرم افزار چاپگر مورد استفاده شما به روز است. 

 

  • چاپگر جدید:

بعضی از چاپگرها سرعت چاپ بسیار محدودی دارند و هرگز با سرعت زیاد چاپی با آنها نخواهید داشت. اگر به دستگاه پرسرعت تری نیاز دارید شاید زمان آن رسیده باشد چاپگر جدید و بهتری تهیه کنید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد