14:04 - 1398/05/06

کاغذ جزء لیست کالاهای اساسی قرار نگرفت

مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره قرار گرفتن کاغذ در فهرست کالاهای اساسی، توضیحاتی ارائه کرد.

کاغذ جزء لیست کالاهای اساسی قرار نگرفت

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتشار اخباری مبنی بر ابهام درباره قرار گرفتن کاغذ در فهرست کالاهای اساسی با رد این ابهام، توضیحاتی ارائه داد.

محمدمهدی احمدی در این باره گفت: پیش از این وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به قرارگرفتن کاغذ در لیست کالاهای اساسی اشاره کرده بود. بر اساس مصوبه هیات وزیران و همچنین نامه معاون اول رییس جمهوری، مقرر شد به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی، دارو و کاغذ، مبلغ سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین مابه‌التفاوت نرخ ارز تخصیص یابد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی تصریح کرد: بر اساس همین مصوبه ارائه فهرست کالاهای مربوط هم توسط وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انجام می‌گیرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: موضوع قرار گرفتن کاغذ در فهرست کالاهای اساسی در جلسه اخیر هیات دولت هم مجددا مطرح و پیگیری شده است. بنابراین کاغذ در فهرست کالاهای اساسی قرار گرفته است.

یادآوری می‌شود، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و نیز کمیته کنترل بحران کاغذ، با اشاره به گزارش هفته گذشته رئیس برنامه و بودجه درخصوص کالاهای اساسی، گفت: «متاسفانه طبق این گزارش کاغذ جزء لیست کالاهای اساسی قرار نمی‌گیرد و اشاره‌ای به کاغذ نشد لذا این ایراد و انتقاد جدی به مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد است چراکه نتوانست از حقوق مولفین و ناشران و اهالی مطبوعات صیانت کند» و خبرگزاری مهر این صحبت‌های وی را بازنشر کرده بود.

منبع : mehrnews

  • اخبار کاغد
  • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • بازار کاغذ
  • کمیته کنترل بحران کاغذ
  • حقوق مولفین و ناشران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد