۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵

معاون آموزشی و پژوهشی دفتر چاپ و نشر با حضور کارشناسان و اعضا اتاق اصناف درباره واگذاری مجوز معافیت حقوق گمرکی ماشین آلات چاپ به اصناف و اتحادیه های مرتبط مذاکره کردند.

بررسی مجوز معافیت حقوق گمرکی ماشین آلات چاپ

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران به نقل از آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، مجید سامی معاون دفتر ضمن بیان این مطلب که روند واگذاری مجوز ماشین آلات چاپ به وزارت صمت، نیازمند تمهیداتی در حوزه معافیت حقوق گمرکی است اظهار کرد: ورود ماشین آلات چاپ به کشور با توجه به موافقت نامه وزارت متبوع با وزارت صمت از معافیت حقوق گمرکی برای چاپخانه داران برخوردار بوده است.

پس از واگذاری مجوز ماشین آلات چاپ در سال ١٣٩٦، این مجوز به صورت موقت در دفتر چاپ و نشر انجام شده است و از آنجا که سیاست وزارت متبوع بر این است که امور غیرحاکمیتی به اصناف و اتحادیه ها واگذار شود، تمهیدات لازم برای این امر با حضور آقای گُل گواهی، معاون تشکل ها و تنظیم مقررات صنفی، انجام و پیشنهاد شد با کسب موافقت نامه های تأسیسِ چاپخانه از وزارت متبوع، پروانه کسبِ موقت شش ماهه توسط صنف اعطا شود تا چاپخانه­دار بتواند از معافیت حقوق گمرکی استفاده کند.

همچنین وی در ادامه در خصوص روند واگذاری (مجوزِ تأسیس چاپخانه ها به وزارت صمت) ضمن بیان این مطلب که کارشناسان دفتر با سازمانهای مرتبط به صورت مرتب جلساتی داشته اند و روند آن در حال انجام است، اظهار کرد: این روند باید در هیئت دولت و سپس در مجلس محترم شورای اسلامی انجام شود که این اداره کل پیگیر تغییرات پیشنهادی وزارت متبوع در بند ١٦ ماده ٢ قانون اهداف و وظایف است. امید است در آینده نزدیک این تغییرات قانونی و به دنبال آن واگذاری تحقق یابد.

با تمام این گفته ها متاسفانه اهالی صنعت چاپ از زمان تغییر مسئولیت در دو وزارتخانه دچار آشفتگی و سردرگمی برای اخذ مجوزهای لازم هستند، موردی که باید آن را با وضعیت حاکم اقتصادی بر چاپخانه های جمع کرد تا بزرگی مشکلات یک واحد تولیدی در بخش چاپ بیشتر نمایان گردد.

منبع: papna

  • بازار چاپ ایران
  • چاپ ایران
  • ماشین آلات چاپ
  • اخبار چاپ
  • صنعت چاپ

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد