۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: خروج آثار چاپی مهم‌ترین مشکل صنعت چاپ خراسان جنوبی است.

مهم‌ترین مشکل صنعت چاپ خراسان جنوبی ,خروج آثار چاپی است

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران به نقل ازتسنیم از بیرجند، احمد محبی ظهر امروز در بازدید از چاپخانه امروز خراسان جنوبی با بیان اینکه صنعت چاپ  استان خراسان جنوبی قابلیت لازم برای پاسخگویی به نیازهای استان را دارد اظهار داشت: اگر دستگاه های اجرایی به لحاظ فعالیت شان پرمصرف هستند، سفارش خود را به چاپخانه های استان ارائه کنند تا ظرفیت چاپ خراسان جنوبی بهبود یابد.

وی با اشاره به قدمت صنعت چاپ استان خراسان جنوبی گفت: این استان با وجود مشکلات زیاد در حوزه صنعت چاپ هم اکنون از قابلیت لازم برای پاسخگویی به نیازهای استان را دارد که نیازمند است به این موضوع توجه ویژه و جدی صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به قدمت صنعت چاپ استان خراسان جنوبی  بیان کرد: این استان با وجود مشکلات زیاد در حوزه صنعت چاپ هم اکنون از قابلیت لازم برای پاسخگویی به نیازهای استان برخوردار است  

وی تعامل بین متولیان و تصمیم گیران را عامل پیشرفت این صنعت دانست واظهار داشت: نگاه ما به این صنعت یک نگاه اداری نیست بلکه یک نگاه تعاملی است  تا بسترهای مناسب توسعه فرهنگی و اقتصادی از راه صنعت چاپ حاصل شود.

محبی تصریح کرد: در صنعت چاپ نسبتا جزءاستان‌های پیش‌رو و جلودار هستیم و در این سال‌ها توانسته نیاز چاپی خود را تامین کنیم به طوری که هنوز هم چاپخانه‌های سنتی فعال بوده و با تلاش مجموعه‌های بخش خصوصی چاپخانه‌های متعددی راه اندازی شده و فعالیت خود را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: بعضی از دستگاه های اجرایی و سازمان ها از گذشته با چاپخانه های خارج استان مثل یزد، اصفهان و مشهد تعامل داشته و تصور می کنند  کیفیت کار چاپخانه های خارج استان بهتر است در حالی که چنین نیست و بررسی‌ها نشان می‌دهد که کیفیت چاپ استان در حد چاپخانه های شهرهای یاد شده است، سازمانها، نهادها و دستگاه های مختلف باید کار چاپ استان را از طریق چاپخانه‌های داخل استان انجام دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ظهر امروز  به همراه سرپرست معاونت فرهنگی این اداره کل به منظور ارزیابی وضعیت چاپخانه‌های استان و آشنایی با فعالیت‌ها و میزان توانمندی‌های استان در عرصه چاپ و نشر و آگاهی از دغدغه ها و مشکلات این صنعت از چاپخانه امروز خراسان جنوبی بازدید کرد.

منبع : tasnimnews

  • بازار چاپ ایران
  • چاپ ایران
  • اخبار صنعت چاپ
  • بازدید از چاپخانه
  • صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد