۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹

این روزهای بحران آموزش در صنعت استراتژیک چاپ کشور نمایان است بحرانی که با ورود ماشین الات جدید بیشتر به چشم می آید؛ بحران آموزش. آموزشی که در تمام کشور های پیشرفته از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

آموزش آکادمیک ماندنیست؟

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران به نقل از آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، اکثر خبر گزاری های خبر تعطیلی تنها دانشگاه چاپ و نشر را تیتر کردند و نوشتند: تنها دانشکده چاپ کشور بسته و کمبود بودجه و افزایش هزینه ها عامل اصلی این تحول اعلام شده است! / فاتحه آخر برای آموزش آکادمیک صنعت چاپ و نشر

باشگاه خبرنگاران در این رابطه نوشت: آخرین خبرها حاکی از آن است که برخی از دانشجویان که خواهان ادامه تحصیل هستند، برای ثبت نام باید به ساختمان واحد 30 در خیابان وصال مراجعه کنند؛ اما در این میان بسیاری نیز قید ادامه تحصیل را خواهند زد. این جابجایی ها عدم اعتماد دانشجویان نسبت به ادامه مسیر آموزش را در پی دارد.

از سوی دیگر دانشجویان که به واحد 30 مراجعه کردند با یک سردرگمی بزرگ و عدم توانایی مواجه شدند و این تا جایی بود که ثبت نام اولیه را با نزدیک به دوماه تاخیر و کاستی مواجه نمود!
ضعف واحد 30 علمی کاربردی از ابتدا مشخص است و از سوی دیگر بحث فارغ التحصیلان دانشکده چاپ واحد5 مطرح است که هنوز مدرک خود را دریافت نکرده اند.

صادق ولیزاده مدیر آموزش دانشگاه چاپ پیشتر از همکاری و همیاری یک اتحادیه خوشنام برای احیای دانشکده چاپ خبر داده بودو از سوی دیگر ورود دکتر آشنا مدیر کار بلد و با درایت مراکز علمی کاربردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کور سوی امیدی برای ادامه آموزش آکادمیک در صنعت استراتژیک چاپ باقی گذاشته است.

تماس های زیادی با این آژانس خبری برای کاستی های چشمگیر واحد 30 گرفته شده است که بدون پیش قضاوت بزودی اخبار کاملی از آن منتشر خواهد شد.

منبع : papna

  • بازار چاپ ایران
  • چاپ ایران
  • اخبار چاپ
  • اخبار صنعت چاپ
  • دانشگاه چاپ و نشر
  • تعطیلی دانشگاه چاپ و نشر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد