۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹

ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار چاپ در جهان را دارد، اما بی تردید چشم انداز این صنعت در پنج سال آینده تغییر خواهد کرد.

برتری چین بر آمریکا در صنعت چاپ

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران و به نقل از آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، دو اقتصاد بزرگ جهان یعنی جمهوری خلق چین و ایالات متحده امریکا همواره در حال رقابت هستند، این رقابت در تمام بخش ها ادامه دارد و از آن جمله درصنعت چاپ.

در سال 2014، چین پس از سال ها از ایالات متحده در تمام زمینه های چاپی از لحاظ میزان و موارد دیگر با رشدی ثابت تا ابتدای سال 2018 سبقت گرفته است.

سایر کشور های نیز خود را به سرعت چرخه مهم و استراتژیک صنعت چاپ را سریعتر کرده اند، هند از رتبه دهم به پنجم صعود کرد. مکزیک، برزیل و روسیه در جدول با تمام موقعیت های از دست رفته شان در این بازار سنگین، ارتقای رتبه داشتند. این تغییرات نسبی برای شرکت های عرضه چاپ بسیار مهم است زیرا حکایت از حجم مصرف و اشتیاق برای سرمایه گذاری دارد.

در جنوی غرب آسیا نیز کشورهای عراق و افغانستان شروع به سرمایه گذاری و ایجاد زیر ساختها نموده اند و کشورهای دیگر مانند امارات متحده عربی و عربستان صعودی در پی رشد و به روز رسانی مداوم این صنعت هستند، اما صنعت چاپ ایران با رکود و کم توجهی مسولان کشور سراشیبی تلخی را در پیش گرفته است و متاسفانه با این روند روزهای تاریکی در انتظار صنعتگران هنرمند این بخش خواهد بود.

منبع: آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران

  • بازار چاپ ایران
  • صنعت چاپ چین
  • صنعت چاپ آمریکا
  • شرکت های چاپ

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد