۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

شیراز- نمایشگاه طراحی و چاپ «مکان ها» به کوشش مهرداد بردبار جمعه شب آغاز بکار کرد.

نمایشگاه طراحی وچاپ «مکان ها» با حضور ۱۰ اثر هنرمند انگلیسی در شیراز

به گزارش بخش خبری بازار چاپ ایران و به نقل از خبرنگار مهر، در نمایشگاه طراحی و چاپ دستی «مکان ها» ۴ هنرمند ایرانی به همراه هنرمندی از بریتانیا آثار خود را ارایه کرده اند. مهرداد بردبار، نمایشگاه گردان این رویداد هنری در حاشیه گشایش این نمایشگاه که تا ۲۹ فروردین ماه جاری به میزبانی نگارخانه سروناز برپاست به خبرنگار مهر گفت: در این نمایشگاه آثاری از محمد پیریایی، ژاله اکبری، پرهام پیوندی و من در معرض دید همگانی قرار گرفته است.

 

نمایشگاه طراحی و چاپ مکان ها

 

این هنرمند طراح با بیان اینکه «ایین چمبرلین» هنرمند و استاد دانشگاه های انگلستان در این نمایشگاه آثار خود را ارایه کرده گفت: این نمایشگاه ۴ ماه پیش در تهران به میزبانی نگارخانه «آ» برگزار شده است که سپس به شکل طور پس از شیراز در شهر اصفهان هم در دوماه آینده برپا می شود.

بردبار با اعلام اینکه اکثر آثار با موضوع طراحی و چاپ به روی دیوار رفته است افزود: سوژه هایی که هنرمندان این نمایشگاه کار کرده اند شامل ساختمان، فضا، معماری شهری است.

وی با این وجود تصریح کرد: نمایشگاهی که در نگارخانه «آ» تهران برگزار شد آثار انفرادی آقای چمبرلین را شامل می شد اما، نمایشگاه کنونی به طور گروهی برگزار می شود.

 

نمایشگاه طراحی و چاپ مکان ها

 

بردبار عنوان کرد: هر یک از هنرمندان نام برده در این نمایشگاه دارای ۵ تا ۶ اثر هستند که مجموع آثار را به ۲۵ رسانیده است.

این نمایشگاه گردان در ادامه با اعلام اینکه نمایشگاه «مکان ها» سومین تجربه کیوریتوری او در ایران است افزود: پیشتر در خارج از کشور نمایشگاه های بسیاری در زمینه طراحی و چاپ و نقاشی کیوریتوری کرده ام.

بردبار که پیشینه فعالیت در لندن را دارد گفت: دست کم ۸ سال در کشور انگلستان به کار کیوریتوری مشغولم؛ من پس از اینکه ۲۰ سال پیش دیپلم هنر را در ایران گرفتم در انگلیس تحصیل کردم و دارای لیسانس طراحی هستم.

این هنرمند که دانش آموخته زیبایی شناسی هنر از دانشگاه های انگلیس است ادامه داد: افزون بر این ها، کارشناس ارشد چاپ دستی هستم که همه این رشته ها را در کشور انگلیس آموختم و اکنون برای گالری های مختلف به عنوان آرتیست و کیوریتور کار می کنم.

وی نحوه آشنایی با ایین چمبرلین را برشمرد و گفت: ایشان یکی از اساتید چاپ دستی در انگلستان است که دارای شهرت در این زمینه به شمار می رود؛ در نمایشگاه گروهی که با یکدیگر داشتیم باب آشنایی گشوده شد و اکنون دست کم ۱۰ سال است با این هنرمند بریتانیایی کار می کنم.

بردبار با اعلام اینکه چمبرلین در نمایشگاه «مکان ها» به میزبانی نگارخانه سروناز ۱۰ اثر دارد افزود: این هنرمند فعلا در کشور اتریش به سر می برد و امکان سفر به ایران ندارد.

 

نمایشگاه طراحی و چاپ مکان ها

 

وی افزود: موضوع این نمایشگاه حول معماری، فضای شهری و سازه های قدیمی است که معمولا بعضی از این سازه ها اکنون متروکه می باشند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. به گزارش خبرنگار مهر، آیین گشایش نمایشگاه «مکان ها» با حضور هنرمندان جمعه شب در نگارخانه سروناز برگزار شد؛ ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز ۱۰ تا ۱۳.۳۰ و عصرها از ۱۷ تا ۲۲ است.

  • نمایشگاه مکان ها
  • نمایشگاه شیراز
  • نمایشگاه طراحی و چاپ
  • اخبار چاپ ایران
  • بازار چاپ ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد