۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

طول عمر پرینترها بستگی زیادی به نحوه استفاده ، مراقبت و نگهداری دستگاه دارد. با ایجاد تغییرات کوچک و ساده ، می توانید طول عمر پرینتر خود را افزایش دهید. پرینتر شما با تعمیر و نگهداری منظم نه تنها در اوج کارایی کار می کند ، بلکه ماندگاری آن نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

چند نکته برای افزایش عمر مفید پرینترها

طول عمر پرینتر به عوامل مختلفی بستگی دارد - از مدل و سازنده تا تعداد دفعات استفاده از آن. شما فقط با رعایت چند نکته ساده می توانید از بسیاری از مشکلات رایج پرینتر جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است دوام خواهد داشت. بازار چاپ ایران چند نکته برای افزایش طول عمر پرینتر در این مقاله برایتان ارائه میدهد با ما همراه باشید:

 

نحوه استفاده صحیح از پرینتر را بیاموزید :

استفاده از پرینتر با تنظیمات نامناسب نه تنها می تواند به پرینتر آسیب برساند ، بلکه می تواند شما را مجبور به چاپ مجدد همان سند برای چندین بار در جهت درست کردن آن کند. با اطمینان از اینکه همه کسانی که از پرینتر استفاده می کنند می دانند چگونه از تنظیمات و ویژگی های آن استفاده کنند ، بیشترین بهره را از پرینتر می گیرید و عمر طولانی تری به آن می دهید. خواه کارآموز دفتر باشد ، بچه هایتان یا فقط شما از پرینتر استفاده می کنید ، مطمئن شوید که همه فرصت مطالعه کتابچه راهنما را داشته اند.

 

داخل پرینتر خود را تمیز کنید :

یکی از مهمترین کارهایی که باید برای افزایش طول عمر پرینتر انجام دهید ، تمیز نگه داشتن فضای داخلی آن تا حد ممکن است. 

پرینترها هر روز گرد و غبار جمع می کنند. و این معمولاً در سطوح داخلی و خارجی اتفاق می افتد. مواد را به آرامی از پرینتر پاک کنید. بهترین راه برای این کار استفاده از پد یا پارچه نرم برای پاک کردن قطعات قابل دسترسی پرینتر است. کل مراحل نظافت ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اینطور نیست. این کار معمولا کمتر از پنج دقیقه طول میکشد .

هر ماه یک بار این کار را انجام دهید کافی است.اگر اغلب از پرینترهای خود استفاده می کنید یا در مقیاس بزرگتری چاپ می کنید - همانطور که بسیاری از مشاغل انجام می دهند - بررسی دو تا سه بار در ماه ایده آل است.

 

سینی خروجی کاغذ را اگر استفاده نمی شود ، ببندید :

به احتمال زیاد پرینتر شما یک سینی خروجی کاغذ دارد. وقتی از سینی خروجی استفاده نمی کنید ، حتماً آن را ببندید. سینی از پرینتر بیرون می زند و به راحتی توسط شخصی که از آنجا عبور می کند می تواند از بین برود یا بشکند. تاشو مداوم سینی در داخل و خارج ، گاهی اوقات می تواند دردسر ساز شود ، اما همچنین یکی از آسان ترین اقداماتی است که می توانید برای نگهداری پیشگیرانه در پرینتر انجام دهید.

 

کارتریج ها را قبل از خشک شدن جایگزین کنید :

تعویض کارتریج یا جوهر به طور منظم از فرسودگی در پرینتر جلوگیری می کند. علاوه بر این ، بیشتر هشدارهای تونر و جوهر در صورت استفاده 80٪ خاموش می شوند. گرچه لازم نیست به محض اطلاع کارتریج را تعویض کنید ، اما بهتر است چند هفته قبل از موعد مقرر برای تعویض کارتریج برنامه ریزی کنید. یک کارتریج خشک منجر به ساییدگی در سر پرینتر شما می شود. 

 

هنگام تعویض کارتریج ها مراقب باشید :

به احتمال زیاد شما به طور مکرر جایگزین کارتریج های پرینتر خود خواهید شد. در هنگام تعویض کارتریج خود احتیاط کنید. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید تا بر سلامت کلی پرینتر تأثیر منفی نگذارید و کیفیت چاپ را کاهش ندهید

 

پرینتر خود را در حالت آماده به کار نگه دارید :

روشن و خاموش کردن مداوم پرینتر برای پرینتر خوب نیست. با این حال ، اگر قرار نیست چند روزی از پرینتر خود استفاده کنید ، میتوانید آن را در حالت آماده به کار نگه دارید. پرینترها هنگام روشن بودن گرمای زیادی تولید می کنند - حتی اگر به طور فعال چاپ نکنند کارتریج خشک شده و میتواند سر چاپ را مسدود کند. روشن نگه داشتن پرینتر برای مدت طولانی همچنین می تواند باعث پارگی در مناطق دیگر شود ، بنابراین اگر قصد استفاده از آن را برای چند روز ندارید ، بهتر است آن را در حالت آماده به کار نگه دارید. این نه تنها به صرفه جویی در انرژی کمک می کند بلکه به جلوگیری از سایش غیرضروری نیز کمک می کند.

 

به طور منظم از پرینتر استفاده کنید :

اطمینان حاصل کنید که به طور منظم از پرینتر خود استفاده می کنید. اگر قصد دارید آن را برای مدت طولانی بدون استفاده بگذارید ، کارتریج را برداشته و در آن را در یک مکان خشک و بسته نگه دارید.

 

حجم کاری ماهانه یا سالانه را مورد توجه قرار دهید :

اگر در حال کار یک دفتر یا شغل شلوغ هستید ، به ابزاری نیاز دارید که حجم بالای کار شما را بدون به خطر انداختن کیفیت چاپ داشته باشد. بنابراین ، هنگام خرید دستگاه ایده آل ، یک پرینتر با چرخه کار مناسب ماهانه یا سالانه را در نظر بگیرید. غالباً ، این اعداد نشان دهنده تعداد صفحاتی است که یک ابزار چاپ می تواند ماهانه یا سالانه با کیفیت چاپ مطلوب نشان داده شده توسط سازنده تولید کند.

 

از جوهر ، تونر ، کارتریج و کاغذ با کیفیت بالا استفاده کنید :

اطمینان حاصل کنید که لوازم مورد نظر را با بهترین کیفیت انتخاب می کنید تا از آسیب احتمالی پرینتر خود جلوگیری کنید.

سرمایه گذاری در جوهر و کاغذ با کیفیت بالا عمر پرینتر شما را افزایش می دهد. تلاش برای کاهش هزینه با استفاده از کاغذ چاپی و جوهر بی کیفیت می تواند در طولانی مدت با آسیب رساندن به پرینتر شما هزینه بیشتری داشته باشد. کاغذ با کیفیت بالا مانع از گرفتگی کاغذ می شود که می تواند به پرینتر آسیب برساند. همچنین نسبت به کاغذ بی کیفیت ، پرز و گرد و غبار کمتری دارد که باعث مسدود شدن پرینتر و تمیز کردن بیشتر آن می شود.

همچنین از استفاده از کارتریج های نام تجاری خارج از برند خودداری کنید ، زیرا ممکن است منجر به آسیب رساندن به پرینترها شود یا به داخل پرینتر نشت کند. کارتریج های جوهر با کیفیت بالا که توسط سازنده ساخته یا تأیید شده اند ، عملکرد روان پرینتر شما و ماندگاری بسیار بیشتری را تضمین می کنند.

 

سیستم عامل را به روز کنید :

دقیقاً مانند رایانه ، پرینتر شما دارای سیستم عامل است. هر چند وقت یکبار ، سازنده برای بهینه سازی سیستم و رفع اشکالات ، یک به روزرسانی نرم افزاری منتشر می کند. برای بهبود عملکرد پرینتر ، این به روزرسانی ها را منتشر کنید.

 • ترفندهای افزایش عمر پرینتر
 • روشهای نگهداری از پرینتر
 • افزایش طول عمر پرینتر
 • بازار چاپ ایران
 • ترفندهای کاربردی برای افزایش عمر پرینتر
 • چگونه عمر پرینتر را افزایش دهیم؟
 • پرینتر
 • پرینترها
 • نحوه استفاده صحیح از پرینتر
 • تمیز کردن داخل پرینتر
 • تعویض کارتریج
 • جوهر
 • تونر
 • کارتریج
 • کاغذ
 • تعمیر و نگهداری منظم پرینتر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد