بررسی شش نوع چاپگر رنگی متمایز

در این مقاله شش نوع چاپگر متمایز با قابلیت چاپ رنگی معرفی خواهیم کرد.

بررسی شش نوع چاپگر رنگی متمایز

در حال حاضر ، حداقل شش نوع چاپگر رنگی متمایز می توانند چاپهایی با کیفیت عکاسی یا تقریباً عکاسی ارائه دهند . با بازار چاپ ایران همراه باشید تا مروری کوتاه بر هر یک داشته باشیم:

بیشتر چاپگرهای جوهر افشان از روش چاپ مبتنی بر حرارت استفاده می کنند. این چاپگرها حاوی صدها نازل کوچک با دهانه هایی هستند که ظریف تر از یک موی انسان هستند. پشت هر نازل یک مخزن کوچک از جوهر مایع قرار دارد و در پشت مخزن یک عنصر حرارتی نهفته است که جوهر را در مخزن گرم می کند. گرم كردن جوهر ، قطرات ریز را از طریق نازل و روی كاغذ وارد می كند.

شما سندی را به چاپگر خود می فرستید و چاپگر آن را به یک تصویر تبدیل می کند - تصویری که چاپگر دقیقاً می داند در هر نقطه از تصویر چه رنگی قرار دهد. اگر این فقط یک چاپگر سیاه باشد ، هر پیکسل یا خالی (سفید) یا پر (سیاه) است. برای تصاویر رنگی ، چاپگر ترکیب مناسبی از تونر رنگی مختلف خود را برای ایجاد رنگ مورد نظر شما پیدا کرده است.سپس چاپگر یک بار الکتریکی ساکن را بر روی غلتک خاصی ایجاد می کند که درام تصویربرداری نامیده می شود. شارژ استاتیک باعث می شود تونر دارای بار استاتیکی شود . اما قبل از استفاده از تونر ، چاپگر با استفاده از لیزر تصویر را روی غلتک حک می کند.غلتک درام از ماده ای ساخته شده است که در هنگام برخورد نور با آن ، برق را هدایت می کند ، بنابراین لیزر بار ساکن قسمت های غلتکی را که چاپ می کند ، از بین می برد. بقیه غلتک شارژ و چسبنده می ماند.سپس غلتک روی مخزن تونر چاپگر شما غلت می زند. قسمتهای شارژ شده (چسبنده) غلتک تونر را برمی دارد. هنگامی که غلتک سرانجام روی یک ورق کاغذ غلت می زند ، تونر به ورق منتقل می شود.برای دستگاه فتوکپی سیاه و سفید فقط یک برنامه لازم است. برای چاپگر رنگی ، غلتک باید هر تونر رنگی را جداگانه اعمال کند. از آنجا که اکثر چاپگرهای لیزری رنگی دارای چهار تونر رنگی (فیروزه ای ، مگنت ، زرد و سیاه) هستند ، غالباً از غلتک های متعدد یکی پس از دیگری برای سرعت بخشیدن به روند استفاده می شود. بنابراین کاغذ از طریق غلتک دوم گرم می شود تا حدود 200 درجه فارنهایت گرم شود. (دما با توجه به چاپگر متفاوت است.) این تونر پلاستیکی را در صفحه ذوب می کند ، رنگ ها را با هم مخلوط می کند و سند نهایی شما ایجاد می شود.

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی LaserJet Pro MFP M130fw
  • چاپگرهای تصعید رنگ:

چاپگرهای تصعید رنگی که برای گرافیست های حرفه ای طراحی شده اند ، مانند چاپگرهای جوهر افشان کار می کنند ، با این تفاوت که آنها به دمای بسیار بالایی (بالای 500 درجه سانتیگراد) می رسند که در واقع جوهر به گاز تبدیل می شود. این اجازه می دهد تا رنگ ها بسیار خوب مخلوط شوند ، و به جای قرار دادن نقاط جداگانه رنگ ، یک رنگ به طور نامرئی با رنگ دیگر مخلوط می شود. هر رنگ (معمولاً زرد ، فیروزه ای ، سرخابی و سیاه) (به صورت جداگانه چاپ می شود ، سپس به صورت یکپارچه روی کاغذ مخلوط می شود.این تکنیک با بالاترین کیفیت تصاویر را ایجاد می کند ، و آن را برای گرافیست ها و عکاسان حرفه ای ایده آل می کند.

  • چاپگرهای واکس حرارتی:

چاپگرهای واکس حرارتی که کاملاً شبیه روش تصعید رنگ هستند ، به ویژه برای تولید شفافیت های رنگی طراحی شده اند. جوهرها مبتنی بر موم هستند و به آنها این امکان را می دهد که به کاغذ مخصوص شفافیت مورد نیاز خود پایبند باشند.چنین چاپگرهایی برای تولید شفافیت پیشرفته هستند ، اما لزوماً برای چاپ رنگی همه منظوره کار نمی کنند. اول از همه ، جوهر مبتنی بر موم نسبت به جوهرهای دیگر کمتر قابل انعطاف است. این بدان معنی است که نقاط منحصر به فرد بزرگتر هستند و باعث می شود سطح جزئیاتی که می توانند ضبط کنند ، محدود شود.

  • چاپگرهای جوهر جامد:

با استفاده از روش جوهر جامد ، چوب های جوهر بر پایه موم گرم می شوند تا زمانی که به فرم مایع برسند. سپس هر سه رنگ (فیروزه ای ، سرخابی و زرد) یا چهار رنگ (فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و سیاه) روی یک درام انتقال منقبض می شوند و با هم مخلوط می شوند تا یک تصویر آینه ای از تصویر نهایی ایجاد کنند. سرانجام ، کاغذ از طریق طبل چرخانده شده و تصویر نهایی را دریافت می کند.

  • چاپگرهای ترمو اتوکروم:

چاپ ترمو اتوکروم بیش از هر روش بیشتر یادآور پردازش عکاسی سنتی است. قبل از چاپ ، کاغذ ترمو اتوکروم سفید به نظر می رسد ، اما در واقع با سه لایه جوهر حساس به نور (فیروزه ای ، سرخابی و زرد) پوشانده شده است (هر یک از آنها در دمای خاصی فعال می شود. با عبور کاغذ مخصوص از داخل چاپگر ، ریز ماژول ها مناطق کوچک کاغذ را گرم می کنند و رنگهای پنهان را یکی یکی فعال می کنند سپس یک نور ماورابنفش از روی کاغذ عبور می کند و رنگها را "ثابت" می کند)

  • چاپگرهای تصعید رنگ
  • چاپگرهای واکس حرارتی
  • چاپگرهای جوهر جامد
  • چاپگرهای ترمو اتوکروم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد