۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷

عوامل مختلفی می توانند باعث کمبود جوهر چاپگر شما باشند ، اما اگر به طور غیرمنتظره ای پیام جوهر کم روی دستگاه شما نمایش داده شد باید بدانید که چاپگر شما مشکلی دارد و باید به حل این مشکل بپردازید.

چرا جوهر کارتریج چاپگر من خیلی سریع تمام می شود؟

این یک مساله بدیهی است که هنگام چاپ روزی فرا می رسد که جوهر کارتریج چاپگر تمام شود. اما آنچه ناامیدکننده است ، این است که پس از چاپ چند سند و کار چاپی ، شاهد کم شدن سطح جوهر در چاپگر باشیم .

باور اینکه نشتی در کارتریج چاپگر وجود دارد ناامیدکننده است، اما میتوان تدابیری را برای کاهش میزان مصرف جوهر چاپگر در نظر گرفت .با بازار چاپ ایران همراه باشید:

 

هر کارتریج چاپگر بازده صفحه مختص خودش را دارد. بازده صفحه تعداد تقریبی چاپی است که می توانید از یک کارتریج دریافت کنید. اگر تعداد زیادی تصویر یا متن را بدون فاصله بین آنها چاپ کنید ، جوهر شما سریعتر تمام می شود زیرا در این فعالیت های چاپی جوهر بیشتری مصرف خواهید کرد.

 

  • تمیز کردن چاپگر:

چاپگرها در زمان های برنامه ریزی شده یا بعد از یک دوره استفاده مشخص یا بعد از اینکه توالی خاصی از فعالیت ها را گذرانده اند. هد چاپ را تمیز می کند تا از گرفتگی و خشک شدن نازل جلوگیری کند. اکثر چاپگرها شامل نرم افزار داخلی هستند که به طور مرتب تمیزکاری های برنامه ریزی شده را برای حفظ کیفیت چاپ ثابت انجام می دهد. ولی هر بار که تمیزکاری را روی چاپگر خود انجام می دهید ، مقدار کمی جوهر از کارتریج ها خارج می شود تا حباب های هوا را از کارتریج خارج کند و گرد و غبار و جوهر خشک شده را از نازل ها و کانال های جوهر پاک کند. برای جلوگیری از این امر ، می توانید تنظیمات چاپگر را تغییر دهید تا دفعات تمیز کردن را کاهش دهید.

بعضی از چاپگرها این گزینه را ندارند میتوانید به صورت دستی این کار را انجام دهید یا اگر از چاپگر برای مدت زمان طولانی استفاده نمی شود ، می توانید کارتریج های چاپگر را نیز بردارید. این به جلوگیری از خشک شدن جوهر چاپگر کمک می کند و میزان جوهر مصرف شده توسط چاپگر را برای تمیز کردن خود در هنگام بیکار بودن چاپگر کاهش می دهد.

 

  • تنظیم چاپگر:

اکثر چاپگرها ، هنگام چاپ تصاویر سیاه فقط از بخشی از جوهر رنگ برای پررنگ کردن رنگ سیاه استفاده می کنند. می توان با کاهش یا تک رنگ یا مقیاس خاکستری در جعبه گفتگوی چاپگر ، از این تخلیه غیرضروری کارتریج های رنگی جلوگیری کرد تا اطمینان حاصل شود که فقط از رنگ جوهر سیاه برای تصاویر سیاه و سفید استفاده شده است. این تنظیم به حفظ سطح جوهر رنگ کمک می کند.

استفاده مکرر از تنظیم اشتباه چاپگر بر روی دستگاه شما می تواند بی صدا کارتریج چاپگر شما را تخلیه کند. با تنظیم تنظیمات می توانید میزان استفاده از جوهر خود را کاهش دهید.

 

مقیاس خاکستری : حتی اگر کارهای چاپ فقط سیاه باشد. از آنجا که این دستگاه چاپ تمام رنگی را ارائه می دهد ، تنظیمات پیش فرض در درایور چاپ COLOR است. این بدان معنی است که دستگاه به طور خودکار همه رنگها را مخلوط کرده و یک رنگ انتخابی ، حتی سیاه ایجاد می کند.

اگر می خواهید فقط با استفاده از جوهر سیاه چاپ کنید ، باید تنظیمات چاپ را به GRAY SCALE تغییر دهید .

حالت پیش نویس : حالت پیش نویس برای چاپ سریعتر با دقت کمی طراحی شده است تا نسخه مناسب سند خود را به شما ارائه دهد. کیفیت ممکن است در مقایسه با کار چاپ معمولی متناسب نباشد ، اما اگر لازم است یک بررسی سریع انجام دهید ، کافی است.

چاپ عکس : تنظیم چاپ عکس کارتریج های جوهر شما را برای چاپ تصاویر با وضوح بالا بهینه می کند ، تا بهترین نتیجه را بگیرید ، این تنظیم را با یک کاغذ عکس با کیفیت جفت کنید. 

نوع کاغذ: اطمینان حاصل کنید که نوع کاغذی که چاپگر را برای چاپ تنظیم کرده اید ، به جای عکس یا نوع کاغذ دیگر ، روی PLAIN PAPER تنظیم شده است. با استفاده از یک نوع کاغذ دیگر ، جوهر موجود در صفحه به طور متفاوتی توزیع می شود و در برخی موارد از جوهر بیشتری استفاده می شود.

کیفیت چاپ: اطمینان حاصل کنید که کیفیت چاپ روی FAST یا STANDARD تنظیم شده است. هرچه تنظیمات کیفیت چاپ بالاتر باشد ، چاپگر از جوهر بیشتری استفاده می کند.

 

  • نوع اسناد چاپ شده:

نوع اسنادی که چاپ می کنید نیز می تواند تأثیر عمده ای داشته باشد. اگر بیشتر به رنگ سیاه چاپ کنید ، طبیعتاً کارتریج مشکی شما سریعتر از کارتریج های رنگی تمام می شود. 

اگر متوجه شدید که بیش از اسناد رنگی اسناد سیاه و سفید چاپ می کنید ، با انتخاب گزینه GRAYSCALE PRINTING در درایور چاپگر فقط از مخزن جوهر سیاه در واحد برای چاپ استفاده می کنید ، به شرطی که کاغذ ساده باشد و چاپ یک طرفه در حال انجام است. وقتی چاپ دو طرفه انجام می شود ، یا اگر نوع دیگری از کاغذ ساده به غیر از کاغذ ساده انتخاب شده باشد ، حتی اگر گزینه مقیاس خاکستری انتخاب شود ، ترکیبی از جوهرهای رنگی برای ایجاد متن سیاه در صفحه استفاده می شود.

 

  • چاپگر را از تابش مستقیم نور خورشید و گرما و حرارت نگه دارید ، زیرا باعث خشک شدن مخازن جوهر می شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد