۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷

چاپگرهای جوهرافشان برای فرآیند چاپ ، از کارتریج هایی استفاده می کنند که حاوی جوهر است.این چاپگرها از یک سری نازل برای اسپری قطره های جوهر به طور مستقیم بر روی کاغذ استفاده می کنند و نسخه چاپی را ایجاد می کنند.این چاپگرها نیز در مقایسه با سایر چاپگرها مزایا و معایب مختص خود را دارند.

مزایا و معایب چاپگرهای جوهر افشان

با بازار چاپ ایران همراه باشید تا مزایا و معایب چاپگرهای جوهرافشان را مرور مختصری بکنیم:

 

مزایای چاپگر جوهر افشان :

 

 • قیمت اولیه:

یک مزیت بزرگ در داشتن چاپگر جوهر افشان این است که آنها معمولاً قیمت خرید اولیه بسیار کمی دارند و مقرون بصرفه هستند.با کمال تعجب کم هزینه ترین چاپگرهای جوهر افشان قادر به تولید تصاویر با کیفیت عالی هستند. حتی هزینه یک چاپگر جوهر افشان چند منظوره کمتر از چاپگرهای لیزری با همان ظرفیت است

 

 • کیفیت تصویر:

چاپگرهای جوهرافشان رنگهای فوق العاده زنده و کیفیت بالایی را برای تصاویر ارائه می دهد. این معمولاً به این دلیل است که چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج های جوهر استفاده می کنند که اغلب به صورت رنگی طراحی شده اند.

 

 • زمان راه اندازی:

بر خلاف چاپگرهای لیزری ، چاپگرهای جوهر افشان به صرفه جویی در وقت راه اندازی کمک می کنند . یک چاپگر جوهر افشان قبل از شروع چاپ نیازی به گرم کردن چاپگر ندارند. به محض روشن شدن چاپگر ، می تواند شروع به چاپ کند.

 

 • اندازه فیزیکی:

اندازه چاپگر جوهر افشان بسیار کم حجم و جمع و جور است و اگر فضای کار کم داشته باشید ، چاپگرهای جوهر افشان گزینه ایده آل برای استفاده هستند.

 

 • قابلیت حمل: 

همه چاپگرهای جوهر افشان از نوع دستگاه سبک وزن و بسیار قابل حمل برای استفاده در دفتر و خانه طراحی شده اند. این چاپگرها را می توان در صورت نیاز کاربر ، از یک مکان به مکان های دیگر منتقل کرد.

 

 • تولید صدای کمتر:

چاپگرهای جوهر افشان در حین کار بسیار ساکت هستند و با تولید صداهای بلند هیچ مانعی برای محیط کار ایجاد نمی کنند. آنها قادرند تمام عملیات خود را با کمال آرامش و بدون سر و صدای اضافی انجام دهند. 

 

 •  نصب بسیار آسان :

کافی است آن را از جعبه بیرون بیاورید ، سیم برق را وصل کنید و شروع کنید.

پرینتر جوهر افشان چندکاره اپسون L565

 

معایب چاپگر جوهر افشان :

 

 • سرعت:

از آنجا که چاپگرهای جوهر افشان برای حجم کمتری از داده های چاپ طراحی شده اند ،هنگام چاپ اسناد بزرگ ، سرعت کاهش می یابد و باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید. این هنگام چاپ اسناد رنگی حتی بدتر است و سرعت بسیار کمتری دارد.

اگرکه به طور مداوم مشغول چاپ هستید ، یک چاپگر جوهر افشان به احتمال زیاد زمان صرف شده در انتظار و همچنین هزینه های شما را دو برابر می کند.

 

 • ماندگاری:

قیمت کم هزینه چاپگر می تواند یک مزیت بزرگ باشد ، اما مشکل این است که دوام آنها کمتر است. برای مثال هد چاپی موجود در چاپگر جوهر افشان مستعد آسیب است. اگر قطعه ای در چاپگر شما خراب شود ، خرید ساده یک چاپگر کاملاً جدید به جای اصلاح قسمت جداگانه ، ارزان تر است.

 

 • هزینه نگهداری بالا :

مسئله مشترکی که اکثر چاپگرهای جوهر افشان با آن روبرو هستند، مشکل گرفتگی مسدود شدن جوهر است. حتی اگر چاپگرهای جوهر افشان به چرخه تمیز کردن و نگهداری خودکار مجهز هستند ، کارتریج ها باید مرتباً تعویض شوند. و این امر منجر به افزایش هزینه ها می شود.

اگرچه سرمایه گذاری اولیه در چاپگر جوهر افشان بسیار کم است ، هزینه های اضافه کاری می تواند افزایش یابد. این امر خصوصاً در مورد کارتریج های جوهر بسیار صدق می کند. از آنجا که به جایگزینی مکرر نیاز دارد ، هزینه کلی می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد، حتی بیشتر از هزینه چاپگر.

از طرف دیگر ، یک کارتریج جوهر احتمالاً فقط چند صد صفحه ظرفیت استاندارد دارد. 

 

 • لکه ها:

Smudges نوع خاصی از جوهر در قسمت پشتی چاپگر جوهر افشاناستفاده میشود. این جوهر به عنوان "جوهر آبی" شناخته می شود. این جوهر بسیار حساس به آب شناخته شده است به این معنی که برای خشک شدن به مدتی زمان نیاز دارند. اگر مقداری آب قبل از خشک شدن با جوهر تماس پیدا کند ، لکه ها ایجاد می شود.

 

 • نشت جوهر:

چاپگر جوهر افشان می تواند هنگام پاشش جوهر روی صفحه ، دچار مشکلاتی شود. به دلیل عملکرد مویرگی ، جوهر از محلی که باید چاپ شود منحرف می شود و اثرات تاری را در کاغذ به جا میگذارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد